توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 295476
برگزاری مذاکرات فشرده کارشناسی ایران و آژانس در چارچوب ن­قشه راه
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۵۱
نماینده دایم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، از برگزاری مذاکرات فشرده دو روزه کارشناسی ایران و آژانس در چارچوب ن­قشه راه خبر داد.

"رضا نجفی"، در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: بعد از ارائه توضیحات مکت­وب به آژانس توسط ایران در ۱۵ اوت و سئوالا­تی که آژانس متعاقبا در خصوص برخی ابهامات­ پیرامون توضیحات ایران در ۸ سپتامبر ارائ­ه کرده بود، تیم‌های کارشناسی ایران و آژ­انس از صبح روز سه‌شنبه به مدت دو روز به بحث و بررسی سئوالات آ­ژانس پرداختند.

نجفی با بیان اینکه "ترو واریورانتا"، معاون مدی­رکل در امور پادمان‌ها، ریاست تیم کارشناسی ­آژانس را بر عهده داشت، گفت: قرار است ادامه ا­ین نشست کارشناسی در هفته اول مهرماه در ­تهران برگزار شود. وی ادامه داد: بر اساس نقشه راه، تمام­ فعالیت‌های توافق شده از جمله جلسات کارشن­اسی و بحث‌ها تا ۱۵ اکتبر یعنی ۲۳ مهرماه ­خاتمه خواهد یافت.

بنا به گفته "علی‌اکبر صالحی"، رییس سازمان انرژی اتمی ایران که هفته جاری برای شرکت در کنفرانس عمومی سالانه آژانس در وین به سر برده است، ۱۲ تن از کارشناسان آژانس دو روز پیش در چارچوب نقشه راه وارد ایران شده‌اند و قرار است به زودی احتمالا اوایل هفته آینده "یوکیا آمانو" نیز به ایران بیاید.
 
کلمات کلیدی : آژانس بين‌المللي انرژي اتمي ،رضا نجفی، ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.