توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 447116
تلاش سناتورهای آمریکایی برای اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۸
یک سناتور آمریکایی از تلاش برخی سناتورهای جمهوریخواه برای معرفی قانونی با هدف اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران خبر داد.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، لیندسی گراهام عضو کمیته خدمات مسلح سنای آمریکا در سخنانی در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: سناتورهای جمهوریخواه آمریکا قصد دارند قانونی را برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران معرفی کنند، در این قانون ایران به نقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل با آزمایش موشک‌های بالستیک و اقدام برای بی ثبات کردن خاورمیانه متهم شده است.

وی در ادامه افزود: من فکر می کنم اکنون زمان آن است که کنگره به طور مستقیم علیه اقداماتی که ایران فراتر از برنامه هسته‌ای انجام داده است، واکنش نشان دهد. گراهام اظهار داشت: من و سایر جمهوریخواهان تدابیری را معرفی خواهیم کرد تا ایران در برابر اقداماتش پاسخگو باشد.

گراهام ادعا کرد: ایران یک بازیگر بد به معنای واقعی کلمه در منطقه است. به ایران می‌گویم، اگر شما می‌خواهید ما رفتار متفاوتی با شما داشته باشید، باید ساخت موشک و شلیک آنها را متوقف کنید، شلیک این موشک‌ها نقض قطعنامه‌های شورای امنیت است و همین طور نوشتن "مرگ بر اسرائیل" روی موشک‌ها.

کریستوفر مورفی عضو کمیته روابط خارجی سنای آمریکا نیز گفت: هیچ چیزی وجود ندارد که مانع اعمال تحریم‌های بیشتر کنگره علیه ایران شود، فراتر از تحریم‌هایی که به خاطر توافق هسته‌ای با ایران در سال 2016 میلادی لغو شد.

وی افزود: من به این شرط از توافق هسته‌ای ایران حمایت کرده‌ام که مانع از اتخاذ بیشتر کنگره علیه اقدامات ایران خارج از برنامه هسته‌ای نشود. درباره اینکه چه تدابیری برای پاسخ دادن به ایران مناسب است، بحث و تبادل نظر خواهیم کرد. ولی فکر نمی‌کنم که بین دو حزب سیاسی آمریکا اختلافی بر سر این وجود داشته باشد که آیا ما به عنوان کنگره قادر هستیم تا درباره مسائلی فراتر از توافق هسته‌ای صحبت کنیم.
 
کلمات کلیدی : سناتور+ کنگره+ ایران+ تحریم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.