توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 440989
باب کورکر: آمریکا آماده بازگرداندن تحریم‌های ایران است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۰
رئیس کمیته روابط خارجی سنا آمریکا در واکنش به ادعای رسانه های بیگانه مبنی بر آزمایش اخیر موشک بالستیک از سوی ایران، باز هم به ابزار تهدید و تحریم متوسل شد.

به گزارش مهر به نقل از سی ان ان، «باب کورکر» رئیس کمیته روابط خارجی سنا در واکنش به گزارش رسانه های بیگانه درباره آزمایش موشکی ایران که ادعا می شود روز یکشنبه گذشته انجام شده است، گفت: این اقدام، نقض آشکار قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است.

کورکر در عین حال از آمادگی سنای آمریکا برای همکاری نزدیک با دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور، برای بازگرداندن تحریم های اقتصادی علیه ایران خبر داد.

وی در این باره گفت: با اعضای سنا برای ممانعت از دیگر تخلف ها و نیز اطمینان از وجود محدودیت های شدید در برنامه هسته ای ایران و واداشتن این کشور به مسئولیت پذیری در قبال اقداماتش، همکاری خواهم کرد.

کورکر در عین حال مدعی شد: به ایران اجازه تکرار تخلف های خود درباره موشک های بالستیک، حمایت از تروریسم، نقض حقوق بشر و دیگر اقدامات خصمانه ای که امنیت و صلح جهانی را برهم می زند، نخواهیم داد.

رئیس کمیته روابط خارجی سنا در ادامه ادعاهای خود گفت: از سال ۲۰۱۵ میلادی که توافق هسته ای به امضا رسید، ایران از محدودیت های بین المللی درباره موشک های بالستیک و صادرات تجهیزات نظامی تخطی کرده و نیز از سقف مجاز مواد هسته ای که در برجام مشخص شده، فراتر رفته است.

گفتنی است که شورای امنیت نیز قرار است امروز سه شنبه در واکنش به ادعای رسانه های خارجی مبنی بر آزمایش موشک بالستیک میان برد از سوی ایران در نزدیکی شهر سمنان، نشستی فوری برگزار کند.
 
کلمات کلیدی : سنا+کنگره+تمدید تحریم های ایران+لغو برجام+تمدید ده ساله+نقض برجام+تمدید داماتو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.