توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 278015
سعودی ها در تنگنا قرار گرفته اند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۱
بعداز شکست تجاوز وحشیانه علیه ملت یمن و به نتیجه نرسیدن گفت وگوهای یمنی – یمنی در ژنو ناشی از کارشکنی ها و مانع تراشی های آل سعود، یک مقام سازمان ملل مرتبط با پرونده یمن تاکید کرد که « اکنون سعودی ها در تنگنا قرار گرفته اند».

به گزارش ایرنا، روزنامه لبنانی السفیر در شماره روز سه شنبه خود به نقل از این مقام سازمان ملل نوشت: سعودی ها در تنگنا قرار گرفته اند و حتی برخی از خلبان های آنها با بمباران یمن در ماه رمضان مخالفت کرده اند.

این مقام سازمان ملل تاکید کرد: ریاض به یک پیروزی نیاز دارد تا آبرومندانi تجاوز علیه یمن را متوقف کند اما کسی حاضر نیست برای اینکه عبدربه منصور هادی به قدرت بازگردد، بجنگد. وی خاطرنشان کرد: اگر برخی از قبایل یمنی هم حاضر هستند وارد جنگ شوند به خاطر مشروعیت هادی نیست بلکه ناشی از حساسیت ها و مسائل داخلی یمن است.

این مقام سازمان ملل تصریح کرد که گفت وگوهای ژنو منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن را نگران کرده و می ترسد معامله ای ضد او در حال شکل گرفتن باشد. وی افزود: ریاض یاسین هم که ریاست هیات اعزامی از ریاض را برعهده داشت، می داند که وزن و جایگاهی ندارد و آدم هادی است و با پایان زندگی سیاسی هادی و توافق بین یمنی ها، او هم از صحنه محو خواهد شد.

السفیر در ادامه گزارش خود نوشت: در صفحه شطرنج یمن ارزیابی ها در باره خالد بحاح معاون منصورهادی که مقیم ریاض می باشد، متفاوت است. منابعی درسازمان ملل گفته اند که « بحاح مرد آینده یمن خواهد بود و کنار گذاشتن منصور هادی نزدیک است» اما منابعی در انصارالله این ارزیابی را رد کرده اند.

منابع انصارالله تاکید کرده اند: حتی اگر ما همکاری سیاسی با بحاح را قبول کنیم، به مردم چه بگوییم، بخش زیادی از مردم یمن الان ضد او هستند که اکنون به سرباز سعودی ها تبدیل شده و نسبت به بمباران وحشیانه روزانه یمن واکنشی نشان نمی دهد.

السفیر نوشت: با وجود اقدامات تحریک آمیز سعودی ها ، بعداز اجلاس ژنو پایگاه انصارالله در یمن تقویت شده و یک مقام ارشد آن گفته است که اکنون همه چیز درمیدان نبرد رقم می خورد و تنها راه بازگشت به میز مذاکرات مبارزه و مقاومت است.

این روزنامه لبنانی خاطرنشان کرد که اکنون یک فرصت تاریخی برای انصارالله ایجاد شده تا یک طرح ملی برای تشکیل دولتی که نماینده واقعی مردم یمن است، ارائه کند.
 
کلمات کلیدی : عربستان+ یمن + حوثی ها+ انصارالله+ زیدی ها
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.