توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415012
وضعیت نامطلوب زائران در مرز مهران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۲
مجری شبکه ۳ سیما با اشاره به ازدحام جمعیت در مرز مهران گفت: در این منطقه جمعیت و خودروهای زیادی متوقف هستند و مسئولان امر امکانات و زیر ساخت‌های رفاهی و خدماتی مناسب را به خوبی مهیا نکرده‌اند.

احمد اکبرنژاد مجری شبکه 3 سیما که در مرز مهران مستقر است، در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به وضعیت نامطلوب حال حاضر مرز مهران، اظهار داشت: مرز مهران از صبح امروز توسط مسئولان عراقی بسته شده است و خودروها به صورت چندلایه در این منطقه پارک کرد‌ه‌اند.

وی افزود: تراکم و ازدحام زیادی از زائران امام حسین (ع) در این منطقه وجود دارد و علی‌رغم اینکه نیروهای نظامی و انتظامی در منطقه حضور خوبی دارند، اما به دلیل وجود جمعیت زیاد و نبود زیرساخت‌ها و امکانات رفاهی لازم، مردم در وضعیت خوبی به سر نمی‌برند.

اکبرنژاد تصریح کرد: مسیر 11 کیلومتری نقطه صفر مرزی تا شهر مهران که فاقد امکانات لازم است، بسیار شلوغ بوده و با اینکه 60 تا 70 درصد خودروها در بیرون از مهران قرار دارند، اما بخشی از آنها در داخل شهر پارک شده‌اند که سبب ازدحام و شلوغی زیادی شده است.

مجری شبکه 3 سیما تأکید کرد: مهم‌ترین موضوع در خصوص بازگشت زائران در 2 روز آینده به سمت کشور است که با توجه به نبود امکانات لازم، نگرانی‌هایی را به دنبال دارد.

اکبرنژاد تصریح کرد: در اینجا بسیاری از دستگاه‌های محلی تنها به تبلیغ اداره یا دستگاه خود از طریق نصب بنر در سطح منطقه مبادرت کرده‌اند و خدمات مناسبی ارائه نمی‌شود؛ ضمن اینکه جاده «ملک‌شاهی» از مهران به شهر ایلام که به دلیل تراکم و مشکلات جابه جایی از مسیر اصلی این دوشهر، به عنوان  مسیر رفت و آمد خودروها انتخاب شده است، جاد‌ه‌ای بسیار خطرناک و فاقد امکانات ایمنی است.
 
کلمات کلیدی : زائران اربعین+پیاده روی اربعبن+مرز مهران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.