نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 499713
ساماندهی قراردادهای موقت کارگری
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۴
معاون وزارت کار و امور اجتماعی از رونمایی سامانه ثبت قراردادها خبر دارد.

به گزارش تسنیم، احمد مشیریان معاون وزارت کار و امور اجتماعی با بیان این که بحث قراردادهای موقت بحثی است که از دیرباز ذهن جامعه کارگران را به خود مشغول کرده است و یکی از مباحثی بوده است که کارگران نسبت به آن حساسیت داشتند، گفت: امروز از سامانه جامع روابط کار رونمایی کردیم.

وی با بیان این که این سامانه جامع 32 نرم‌افزار خواهد داشت گفت: یکی از آنها این است که کارفرمایان با مراجعه به آن می‌توانند قراردادهای کارگران را ثبت کنند.

معاون وزارت کار و امور اجتماعی با بیان این که براساس تبصره ماده 10 قانون کار، کارفرما موظف است یک نسخه از قرارداد خود با کارگر را به وزارت کار تحویل بدهد و براساس ماده 192 قانون کار کارفرمایان باید اطلاعات مورد نیاز وزارت کار را در اختیار این وزارت قرار بدهند، افزود: بر این اساس نرم‌افزاری که تهیه شده است با مراجعه به آن می‌توان نسبت به ثبت قراردادهای کارگران و دادن اطلاعات مورد نیاز اقدام کنند.

مشیریان با اشاره به این که این سامانه در ارتباط با ساماندهی قراردادهایی است که در قانون وجود دارند، گفت: این سامانه فقط برای به دست آوردن اطلاعات مورد نیاز مورد کار و کارفرمایان مفید است و قرار نیست که قانون جدید وضع شود و یا تغییری در قانون فعلی قراردادهای کارگری ایجاد شود. 

وی با بیان این که این طرح مشخص می‌کند مثلا در هر واحد تولیدی چند کارگر وجود دارد، چه نوع قراردادی وجود دارد، گفت: صرفاً باعث دلگرمی کارگران خواهد شد چرا که با ساماندهی این اطلاعات امکان بازرسی بیشتر وجود خواهد داشت و در نتیجه بستن قراردادهای سفید امضا یا قراردادهای غیر معمول تقریباً منتفی می‌شود، چرا که امکان نظارت بیشتر وجود دارد و اگر اختلافی ایجاد شود مرجع رسیدگی این سامانه خواهد بود.
 
کلمات کلیدی : قرارداد موقت+وزارت کار
 
salehi
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۰۹:۵۵:۵۴
باسلام و خسته نباشید
قراردادها در کارخونه ای که ما کار میکنیم یک هفته ای است. وقتی اعتراض میکنیم ، کارفرما میگه من طبق قانون دوست دارم قرارداد یکروزه ببندم، هرکی میخواد بمونه هرکی هم نمیخواد بره خونه!
کارفرما خیلی از مزایا از جمله حق عائله مندی و نوبت کاری را نمیده و در پایان سال از همه تسویه حساب محضری میگیره.لطفا از کرامت انسانی کارگران دفاع کنید (4510342) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.