توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 400612
توصیه مهم برای تعطیلات عاشورایی / تمهیدات سفر از سوی سازمان‌ها
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۱
توصیه مهم برای تعطیلات عاشورایی / تمهیدات سفر از سوی سازمان‌هاشناسه خبر: 1208755 سرویس: اجتماعی
۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۱
[تجمع دانش‌آموزان عاشورایی در سوگواره احلی من العسل]ستادهای اجرایی خدمات سفر به‌ویژه ستادهای استانهای زیارتی درخواست می‌شود وفق وظایف و ماموریت‌های محوله, تمهیدات لازم برای ارائه خدمات بین راهی و جاده ای، خدمات ایمنی، امدادی، امنیتی، خدمات ترافیکی، بهداشتی و اسکان لازم به مسافران پیش بینی کنند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، دبیرخانه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ضمن تسلیت سالروز شهادت امام حسین(ع) و یاران با وفای آن حضرت به هموطنان، شیعیان و آزادگان جهان؛ ضروری است کلیه دستگاههای عضو ستاد، ستادهای اجرایی خدمات سفر استانهای سراسر کشور و همچنین تمام تاسیسات گردشگری و سفر، با حفظ انسجام و آمادگی کامل در ارائه خدمات سفر به زائران و مسافران اهتمام بیشتری ورزیده و اجرای نکات ذیل را مورد توجه و اقدام قرار دهند:

- با عنایت به اینکه شمار زیادی از هموطنان از تمامی استانهای کشور در تدارک سفر به شهرهای مذهبی برای برپایی عزاداری هستند؛ از ستادهای اجرایی خدمات سفر به‌ویژه ستادهای استانهای زیارتی مقصد درخواست می‌شود؛ وفق وظایف و ماموریت‌های محوله, تمهیدات لازم برای ارائه خدمات بین راهی و جاده ای، خدمات ایمنی، امدادی و امنیتی، خدمات ترافیکی ،بهداشتی، اسکان و اقامت و سایر تسهیلات لازم به مسافران و زائران را پیش بینی کنند.

- با توجه به احتمال افزایش سفر هموطنان به زادگاه‌های خود برای انجام فرایض مذهبی در تعطیلات آخر هفته و همزمان با اوج سفر و حجم بالای ترددهای جاده ای در اغلب محور‌های مواصلاتی کشور, ستادهای اجرایی خدمات سفر استانها برنامه ریزی ویژه در روزهای قبل و بعد از ایام تعطیلات تا مراجعت کامل هموطنان به مبادی خود را معمول و نسبت به حفظ آمادگی و انسجام در ارائه خدمات به صورت فوق العاده و شبانه روزی اقدام کنند.

- تمام سازمانها، نهادها و موسسات دولتی, بخش‌های خصوصی و گروه‌های مردمی که در موضوع ارائه خدمات سفر مسئولیت‌های مختلفی را برعهده دارند ضمن آماده باش کامل در ارائه خدمات نسبت به اطلاع رسانی و راهنمایی مسافران و زائران اقدام لازم معمول دارند و با استقرار در اماکن و محل‌های ازدحام هموطنان، نسبت به ارائه خدمات اقدام کنند.

- بهره برداران تمام رواحدهای پذیرایی بین راهی و مراکز اقامتی ضمن تعظیم شعائر اسلامی در این ایام، اقدامات و تمهیدات لازم و مورد نیاز مسافران و زائران را به عمل آورند.

- به هموطنان گرامی توصیه می‌شود با توجه به شرایط جوی متغیر این فصل از سال بخصوص در محورهای کوهستانی، ضمن پیش بینی تجهیزات ایمنی خودرو؛ نهایت همکاری را با پلیس راهور ناجا و مأموران راهداری به عمل آورده و از توقف‌های غیرضروری در حاشیه جاده‌ها و سایر نقاط که موجب ترافیک می‌شود خودداری کنند.

- به مسافران و زائران گرامی توصیه می‌شود قبل از سفر و برای کسب اطلاع از مسیر و مقصد سفر با سامانه ملی اطلاعات گردشگری با شماره 09629 و سایر سامانه‌های اطلاع رسانی تماس حاصل کنند.
 
کلمات کلیدی : محرم + عزداری + تعطیلات عاشورایی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.