توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 444380
موگرینی و تیلرسون درباره برجام به تفصیل گفت‌وگو کردند
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۰
اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد که مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دیدار با وزیر خارجه جدید آمریکا به تفصیل به بررسی موضوع برجام پرداخت.

به گزارش فارس، اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست‌ خارجی اتحادیه اروپا در نخستین دیدار خود با «رکس تیلرسون» وزیر خارجه جدید آمریکا به تفصیل درباره موضوعاتی نظیر برجام، تروریسم، روسیه و اوکراین بحث و گفت‌وگو کرد.

بنا بر گزاش خبرگزاری «رویترز»، یک مقام کاخ سفید اعلام کرد، موگرینی روز پنج‌شنبه وجمعه در واشنگتن است تا برای نخستین بار از زمان روی کار آمدن «دونالد ترامپ» در کاخ سفید با مقامات آمریکایی دیدار کند.

به گفته این مقام کاخ سفید، موگرینی روز پنج‌شنبه با «مایکل فلین» مشاور امنیت ملی ترامپ نیز دیدار و گفت‌وگو کرده است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای پس از دیدار با تیلرسون اعلام کرد، از این «دیدار خشنودم» و در این دیدار، «درباره بسیاری از مسائلی که با آن مواجه هستیم به تبادل آزادنه دیدگاه‌ها پرداختیم».

در این بیانیه همچنین آمده است، طرفین‌ «درباره روابط فرااقیانوسی، چالش مشترک مبارزه با تروریسم، تلاش برای تقویت پدافند اروپا و روابط با روسیه و همچنین توافق هسته‌ای ایران (برجام) و بحران‌های اصلی جامعه جهانی از اوکراین گرفته تا سوریه» گفت‌وگو کردند.

بنا بر این گزارش، وزارت خارجه آمریکا هنوز جزئیات مربوط به این دیدار را منتشر نکرده است.
۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۱۳:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۳ ۰۹:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۲ ۱۰:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۰ ۲۰:۴۷
 
۱۳۹۵/۱۲/۳۰ ۱۸:۵۴
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۷ ۰۹:۴۳
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۲ ۱۷:۱۲
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۰ ۱۷:۲۴
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۴ ۱۲:۵۹
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۴ ۰۷:۵۵
 
 
کلمات کلیدی : موگرینی ، تیلرسون ،برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.