نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 471236
چرا حل بحران بیکاری هر روز سخت تر می شود
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۳۸
سخنگوی اسبق وزارت صنعت گفت:براساس آمارهای رسمی کشور، حجم بیکاران رو به افزایش است که این موضوع حل بحران اشتغال را سخت‌تر می‌کند.

علیرضا شجاعی ،سخنگوی اسبق وزارت صنعت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان،گفت:بر اساس برنامه ششم توسعه دولت موظف است که نرخ بیکاری را از 12.5درصد به 8 درصد کاهش دهد و حتی اگر بر فرض مثال دولتمردان بتوانند 4تا 5 میلیون شغل جدید هم ایجاد کنند،فقط توانسته اند نرخ بیکاری را بر روی عدد 12.5 ثابت نگه دارند و در واقع برای رسیدن به آنچه در برنامه ششم توسعه تعیین شده ،حداقل باید 6 میلیون شغل جدید در کشور ایجاد شود.

وی در ادامه افزود:براساس آمارهای رسمی کشور، حجم بیکاران رو به افزایش است که  این موضوع حل بحران اشتغال را سخت‌تر می‌کند.

مشاور مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی تصریح کرد:بر اساس قانون اگر نرخ بیکاری گروه سنی در کشور بیش از نرخ متوسط باشد،این گروه سنی در حالت بحران قرار می گیرد و در حال حاضر متاسفانه آمار بیکاری گروه جوانان از 12.5 درصد بیشتر بوده و باید بگوییم که اشتغال جوانان در حالت بحران قرار دارد.

وی با انتقاد از مطالبی که کاندیداهای ریاست جمهوری در مورد اشتغال بیان کرده اند ،تاکید کرد:متاسفانه در گفتگوها  و مناظرات بیشتر شاهدیم که کاندیداها به راه حل عملی برای حل معضل بیکاری اشاره نکرده و فقط صورت مسئله را توضیح می دهند.

شجاعی در پایان پیشنهاد داد:بهتر است که کاندیداها به جای بیان اطلاعاتی که مردم تا حد زیادی از آن اطلاع دارند به فکر ارائه راهکار عملی برای حل معضل بیکاری جوانان باشند.
 
 
کلمات کلیدی : بیکاری ، اشتغال جوانان ، کاندیداهای ریاست جمهوری
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۶:۵۸:۲۸
علتش را در تعامل با دنیا ببینید (4344605) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.