توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 460139
دام نمایشگاه‌دار قلابی برای دختران دم بخت
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۴۸
مرد شیاد خودش را صاحب نمایشگاه‌ خودروهای گران‌قیمت معرفی می‌کرد و با فریب دختران جوان دست به سرقت یا کلاهبرداری از آنها می‌زد.نخستين شكايت از اين مرد اواخر دي‌ماه سال گذشته در دادسراي ناحيه 4تهران مطرح شد.

شاكي دختر جواني بود كه به مأموران گفت: مدتي قبل سوار بر خودروام در حال عبور از يكي از خيابان‌هاي شمال تهران بودم كه يك دستگاه بي‌‌ام‌و به من نزديك شد. راننده‌اش مرد جواني بود كه به من پيشنهاد دوستي داد. او مي‌گفت وحيد نام دارد و پس از آن چندبار همديگر را ملاقات كرديم. وحيد هر بار با خودروهاي بنز و بي‌ام‌و به محل قرار مي‌‌آمد و مي‌گفت كه صاحب نمايشگاه فروش خودرو در غرب تهران است. مدتي بعد هم پيشنهاد ازدواج داد و به اين ترتيب اعتمادم را جلب كرد.

به گزارش همشهری، شاكي ادامه داد: مدتي گذشت تا اينكه تصميم گرفتم ماشينم را عوض كنم. هنگام فروش ماشين، وحيد همراهم آمد. بعد از دريافت 10ميليون تومان از خريدار، قصد رفتن به مركز تعويض پلاك را داشتيم كه در بين راه وحيد از من درخواست پول كرد. او مي‌گفت كه مشكلي برايش پيش آمده اما من جواب رد دادم و او كه عصباني شده بود، چاقويي از جيبش بيرون كشيد و با تهديد، كارت‌ عابربانكم و رمزش را سرقت كرد و همه موجودي آن را برداشت و فرار كرد.

با شكايت دختر جوان، تحقيقات براي شناسايي و دستگيري وحيد شروع شد. مأموران پس از چهره‌نگاري و بررسي بانك اطلاعاتي پليس موفق شدند سرنخ‌هايي از وي به‌دست آورند. اين جوان 30ساله پيش از اين 9بار به جرم زورگيري، كلاهبرداري و حمل موادمخدر دستگير شده و به زندان افتاده بود.

او چندي پيش از زندان مرخصي گرفته اما فرار كرده و ديگر به آنجا بازنگشته بود. با اين اطلاعات تحقيقات كارآگاهان ادامه پيدا كرد و آنها متوجه شدند كه مرد جوان با همين شگرد سر چند دختر دم‌بخت ديگر را هم كلاه گذاشته است. يكي از آنها گفت: پس از آشنايي با وحيد، او پيشنهاد كرد كه ماشينم را عوض كنم.

مي‌گفت كه مي‌تواند ماشين مدل‌بالايي را در نمايشگاهش در غرب تهران برايم قولنامه كند. من هم فريب خوردم و ماشينم را فروختم و همراه او راهي نمايشگاهش شديم. وحيد در يكي از خيابان‌ها و مقابل نمايشگاهي توقف كرد و با اين ادعا كه نمايشگاه متعلق به اوست خواست پياده و وارد آنجا شوم. او گفت كه ماشين را پارك مي‌كند و خودش هم به نمايشگاه مي‌آيد. هنگام پياده شدن، از من خواست كه بسته پول را داخل ماشين بگذارم تا خودش بياورد و خطري مرا تهديد نكند. من هم به حرفش گوش كردم اما وقتي پياده شدم او به همراه پول‌هايم فرار كرد و ديگر وي را نديدم.

درحالي‌كه بقيه شاكيان هم اظهارات مشابهي مطرح مي‌كردند، كارآگاهان در بررسي‌هاي تخصصي موفق شدند محل تردد مرد جوان را در منطقه يافت‌آباد شناسايي كنند. آنها به كمين مرد تبهكار نشستند اما زماني كه وي خود را در محاصره پليس ديد، با چاقو به يكي از مأموران حمله كرد و با مجروح كردن او قصد فرار داشت كه در نهايت دستگير شد.

سرهنگ افراسيابي، رئيس پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران با بيان اين خبر گفت: پس از انتقال مرد جوان به اداره آگاهي مشخص شد كه وي اعتياد شديدي به شيشه دارد و تمامي طعمه‌هايش را با استفاده از خودروهاي مدل بالاي كرايه‌اي فريب مي‌داد. وي ادامه داد: تاكنون بيش از 15نفر از شكات پرونده شناسايي شده و به پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران مراجعه كرده‌اند و ديگر شاكيان احتمالي نيز كه با اين شگرد هدف كلاهبرداري، زورگيري يا اخاذي قرار گرفته‌اند، مي‌توانند براي شكايت به پليس آگاهي مراجعه كنند.
 
کلمات کلیدی : دختران دم بخت، کلاهبرداری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.