نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 451067
فاطمه هاشمی: منظورم از ۳ هزار متر؛ ۳۰۰۰ متر متعلق به امام نبود
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۳
فاطمه هاشمی گفت که در اظهارات اخیر خود درمانگاه و دفتر محافظین را هم جزو مایملک امام محسوب کرده و بر همین اساس نتیجه گرفته است که آیت‌الله هاشمی زندگانی ساده‌زیستانه‌تری نسبت به ایشان داشته‌اند.

به گزارش تسنیم، فاطمه هاشمی دوشنبه هفته گذشته و در پاسخ به سوال دانشجویی از دانشگاه آزاد تهران جنوب که به تفاوت سبک زندگی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با امام خمینی(ره) معترض بود، طی اظهاراتی تلاش کرده بود همانندسازی‌هایی میان نوع زندگی امام و خانواده‌ آیت‌الله هاشمی برقرار کند. کوشش او حتی فراتر رفته و بر آن شده بود که خانواده آیت‌الله هاشمی را ساده‌زیست‌تر از امام نیز معرفی کند. بر همین مبنا فاطمه هاشمی گفته بود آنچه از زندگانی امام در تلویزیون نشان می‌دهند، محل ملاقاتهای امام است ولی واقعیت این است که باغ 3-4 هزار متری در اختیار ایشان بوده است!

برداشت عمومی از اظهارات فاطمه هاشمی آن است که او مدعی بوده امام علیرغم ادعاهای امام‌دوستان چندان هم ساده‌زیست نبوده و چنان تشریفاتی داشته است. پیرو این اظهارات، خبرگزاری تسنیم گزارشی درباره ادعاهای فاطمه هاشمی و حقایق زندگی امام منتشر کرد. پس از این گزارش، یک از سایت‌ها گفتگویی با فاطمه هاشمی اختصاص داده و طی آن دختر ارشد آیت‌الله هاشمی مسئله را به گونه‌ای دیگر مطرح کرده است.

فاطمه هاشمی با تکرار موارد خود درباره زندگی امام در محیط 3 هزار متری و زندگی آیت‌الله هاشمی در منزل 500! متری، گفته است: در این جلسه یکی از دانشجویان بلند شد و گفت که مگر شما همسایه امام نبودید؟ گفتم: بله. این در صورتی است که من قبلاً در مورد خانه همه چیز را توضیح داده بودم. گفت: مگر هر روز خانه امام نمی‌رفتید؟ گفتم: هر روز نه ولی گاهی خانه امام می‌رفتیم. به خانه آقای هاشمی اشاره کرد و گفت: پس چرا آقای هاشمی ساده‌زیستی را از امام یاد نگرفت؟ من گفتم: اتفاقا آقای هاشمی خیلی ساده‌زیست بودند. گفتم: امام در یک محیط سه هزار متری بودند و خانه آقای هاشمی پانصد متر است.

وی با بیان اینکه منظورش آن نبوده که منزل امام 3 هزار متر است! تصریح کرد: اگر گفتم سه هزار متر در اختیار امام بوده، منظورم این نبوده که منزل امام سه هزار متر بوده بلکه چنین که می‌دانیم جماران تنها منزل امام نبوده بلکه مقر رهبری نظام بوده و با توجه به موقعیت جنگ آنجا یک سری مراکز امنیتی بوده که درمانگاه، اقامتگاه محافظین، دفتر امام، حسینیه امام و کارهایی که امام به عنوان رهبر انقلاب داشتند، در آن محوطه انجام می‌گرفته است. یعنی همه آن سه هزار متر منزل و مربوط به شخص ایشان نبوده و در اختیار کارهای مختلف ایشان بوده و خانه آقای هاشمی یک خانه معمولی داخل آنجاست.

به گزارش تسنیم، همانطور که در گزارش آمده بود منزلی که حضرت امام(ره) در آن سکونت داشتند، در دید عموم قرار دارد و مشخص نیست 3 هزار متری که منظور خانم فاطمه هاشمی است در کدام بخش و شهر قرار دارد و با فرض وجود چنین محلی، ارتباط آن با زندگی شخصی امام چیست? با این فرض که اگر اماکن حکومتی در اختیار جایگاه امام خمینی(ره) را می‌‌توان متعلق به شخص حضرت امام(ره) دانست باید گفت با همین فرض(قیاس و فرض غلط) می‌توان تمام اماکن دانشگاه آزاد، مجمع تشخیص و ... را نیز جزو املاک شخصی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی دانست.
 
کلمات کلیدی : درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی + هاشمی رفسنجانی + فاطمه هاشمی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۷:۴۷:۱۶
یعنی شما با این همه تجربه نمی تونی منظورتون رو خوب و درست بیان کنید... (4186351) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.