توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485060
بیانیه عربستان و عراق درباره مبارزه با تروریسم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۸
عربستان و عراق پس از دیدار حیدر العبادی و مقامات سعودی در ریاض بیانیه ‎ای مشترک صادر و در آن بر گسترش روابط و همکاری‎های سیاسی، امنیتی، اقتصادی، تجاری و انرژی تاکید کردند.

به گزارش فارس، به نقل از پایگاه خبری اخبار السعودیه، در بیانیه مشترک آمده است که دو طرف عراقی و سعودی بر گسترش روابط و همکاری در زمینه‌های سیاسی، امنیتی، اقتصادی، تجاری، سرمایه گذاری و انرژی تاکید کردند.

عراق و عربستان اعلام کردند که اقدام مشترک در مبارزه با تروریسم و خشکاندن منابع مالی و سرمایه گذاری آن و همچنین پایبندی به توافقات الزام آور در این زمینه ضرورت دارد.

دو کشور سعودی و عراقی همه اقداماتی که امنیت دو کشور و منطقه را تهدید می‏کنند، محکوم کرده و بر ضرورت اجتناب از طایفه‎گری تاکید کردند.

در بیانیه مشترک آمده است که دو طرف بر سر تاسیس شورای هماهنگی ارتقای روابط به سطح استراتژیک و آغاز عرصه جدید همکاری توافق کردند.

حیدر العبادی نخست وزیر عراق از عربستان به دلیل تمایل عربستان به حمایت از تلاش‎های این کشور برای بازسازی عراق تقدیر و تشکر کرد.
 
 
کلمات کلیدی : عربستان + عراق + مبارزه با تروریسم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.