نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 322367
هزینه عروسی باب میل جوانان چقدر می‌شود؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۳
قصه های عاشقانه در ادبیات ایرانی بسیار زیاد است. از لیلی و مجنون گرفته تا خسرو و شیرین که هر کدام از آنها نمادی برای عشق ورزی شده اند. یکی از رموز موفقیت در عشق های با دوام، سادگی آن بود.

به گزارش فردا، در گذشته به بهانه ازدواج دختران و پسران، تمام آشنایان دورهم جمع می شدند و زوج جوان را راهی خانه بخت می کردند. جشن ازدواجی که در خانه پدر داماد یا عروس برگزار می شد و به همین مناسبت کوچه را چراغانی می کردند.

همه چیز ساده و بی آلایش بود؛ صندلی هایی در حیاط چیده می شد، مهمانان یکی یکی می آمدند و شبی شاد را در کنار هم می گذراندند. پس از آن بود که زندگی ساده و بادوام عروس و داماد آغاز می شد.

اما این روزها با گذشت زمان، زلزله فکری در ذهن دختران و پسران ایرانی ایجاد شده است؛ زلزله ای که تمام سادگی های ازدواج را ویران کرد تا جامعه امروز با تالارهای شیک و پر هزینه، خانه های مجلل و جهیزیه های لوکس رو به رو شود.

هزینه تالارها نزدیک به ۴۰ میلیون تومان شده است، آن هم فقط برای صرف شام! و لباس عروس و داماد و حلقه های ازدواج به ده میلیون تومان می رسد. با حساب هزینه های دیگر مانند، میوه، شیرینی، آتلیه عکس، فیلمبرداری از جشن و تزیین ماشین عروس این هزینه ها به ۱۰۰ الی ۱۲۰ میلیون تومان نیز خواهد رسید!

وقتی عروس خانم، گران ترین لباس عروس را می خواهد!

یکی از مدیران مزون لباس عروس واقع در تهران به خبرنگار «فردا» می گوید: هزینه کرایه لباس عروس از ۵۰۰ هزار تومان تا ۱۰ میلیون می رسد.

این مدیر مزون ادامه می دهد: بسیاری از دختر خانم هایی که به این مزون می آیند، برای خرید لباس های گران قیمت پافشاری می کنند و در ازای آن، آقای داماد برای اثبات کردن عشق خود به همسرش این هزینه ها را تقبل می کند.

او می افزاید: در میان مراجعه کنندگان، عروس خانم هایی هستند که به جای زیبایی لباس، فقط به قیمت لباس عروس فکر می کنند! آنها دلشان می خواهد که گران قیمت ترین لباس را بپوشند و اگر لباسی که از آن خوش شان آمده، ارزان قیمت باشد، آن را رد می کنند!

انگشتر نامزدی ۱۵ میلیون تومان!!!

در میان این هزینه های سرسام آور ازدواج، متاسفانه کسانی هستند که برای خرید حلقه ازدواج عروس و داماد چند ده میلیون هزینه می کنند.

بهنام ۲۷ ساله که مراسم نامزدی و بله برون را در پیش دارد از خرید حلقه نامزدی برای همسرش به خبرنگار «فردا» خبر می دهد و می گوید: دیروز برای خرید حلقه نامزدی رفته بودیم و هزینه انگشتر نامزدم ۱۵ میلیون تومان شد.

او ادامه می دهد: انگشترهای ارزان قیمتی هم در پاساژ وجود داشت، اما انگشتری که نامزد من انتخاب کرده، جواهر است و دلیل گرانی اش، سنگ های قیمتی کار شده روی آن است!

تجمل گرایی، مانع ازدواج جوانان امروزی
متاسفانه این روزها تجمل گرایی، مهمترین مانع ازدواج جوانان شده است و روی آوردن آنها به تجملات، موجب شده که به موقع ازدواج نکرده و به دنبال آن، بسیاری از بيماری‌های روحی، روانی و اختلافات خانوادگی در میان شان به وجود آید.

از سوی دیگر، هستند کسانی که قناعت به خرج داده و با حداقل هزینه های ازدواج نیز راهی بخت می شوند. اما آنها هم برای تامین مخارج اولیه زندگی مشترک در صف وام های ازدواج مانده اند و متاسفانه هیچ تشویق و حمایتی از سوی مسئولان برای این دسته از افراد انجام نمی شود.
 
کلمات کلیدی : ازدواج ، هزینه ، تجمل گرایی
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۳:۴۰:۳۳
با این مخارج... و درآمد من اینجور که مشخصه من به نظرم بتونم در 203 سالگی ازدواج کنم... البته اگه قیمتا ثابت بمونه :) و اونموقع هم یادم باشه که ازدواج نکردم:)

اینایی که هزینه تالارشون 40 میلیونه فقط و... حالا ازدواج کردن به نظرتون سالی یه بار مسافرت خارجی نمی خوان؟

به قول ظریفی: زن گرفتن یه طرف... نگه داشتنش یه طرف!!!!

و در آخر به قول فامیل دور: من دیگه حرفی ندارم.... (3444610) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۶ ۱۰:۱۶:۱۵
فقیرترین فقرا هم میتوانند ازدواج کنند و آمار نشان میدهد که ازدواج فقرا بیشتر و آسانتر از اغنیا انجام میشود.

این ازدواج نیست که هزینه دارد این بریز و بپاش و مراسم خود ساخته است که هزینه بر و کمر شکن است. وضعیت ما داستان شخصی است که اسم پسرش را رستم گذاشته بود و میترسید صدایش کند !

آیا مردم کم بضاعت بنگلادش و هند بیشتر ازدواج میکنند و بیشتر اولاد دار میشوند یا مردم برخوردار اسکاندیناوی ؟! (3446819) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.