توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 406850
شرط روسیه برای از سرگیری آتش‌بس در سوریه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۳
معاون وزیر امور خارجه روسیه جدا سازی گروه‌های موسوم به گروههای معارض از تروریست‌ها در سوریه را شرط از سرگیری آتش بس در این کشور دانست.

به گزارش العالم، "میخائل بوگدانوف" در سخنرانی خود در اجلاس بین المللی گفتگوی والدای در شهر سوچی گفت: از سرگیری آتش بس در سوریه نیازمند ضمانت دادن بازیگران منطقه ای است که بر گروههای معارض مسلح تاثیرگذار هستند. وی آمریکا را مسئول فروپاشی توافق بین مسکو و واشنگتن دانست و افزود: آتش بس در سوریه باید بازگردد. مسئله از سرگیری آتش بس نیز نیاز به ضمانت دادن بازیگران منطقه ای است که بر گروههای معارض مسلح تاثیرگذار هستند.

بوگدانوف اظهار داشت: تشدید تنش در سوریه به علت فروپاشی توافق مسکو و واشنگتن است. علت این فروپاشی نیز ناتوانی واشنگتن در جداسازی معارضان میانه رو و تروریست ها است.

کاخ کرملین روز دوشنبه اعلام کرد که جداسازی گروههای تروریست از معارضان در سوریه تا این لحظه محقق نشده است.

بوگدانوف بر لزوم ایجاد یک راه حل برای بحران سوریه براساس گفت وگوی داخلی همه اقشار دینی و طایفه ای و سیاسی در این کشور تاکید کرد.
 
کلمات کلیدی : روسیه ، آتش‌بس ، سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.