نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 325256
سخنرانی اوباما درباره آغاز اجرای برجام/ امیدواریم که ایران از فرصت استفاده کند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۱۵
رئیس جمهور آمریکا درباره آغاز اجرای برجام به قرائت بیانیه‌ای در این باره پرداخت.

به گزارش تسنیم و به نقل از رسانه‌های آمریکایی، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا درباره آغاز اجرای برجام به قرائت بیانیه‌ای در این باره پرداخت.

باراک اوباما تاکید کرد که دست ایران هرگز به بمب نخواهد رسید. سالها ایران و آمریکا رابطه نداشتند که این مسئله منافع کسی رو تامین نکرد و ایران به سلاح هسته ای نزدیک شد.

رئیس جهور آمریکا افزود: من اصرار داشتم با ایران به دیپلماسی برگردیم. قبلا کندی، ریگان و دیگران هم از این روش استفاده کرده بودند. ما اعتقاد داریم که می‌توانیم از طریق شراکت با ایران منافع خود را حفظ کنیم.

وی با اشاره به آزادی ملوان‌های آمریکایی، گفت که برجام باعث شد تا ما بتوانیم دیگر مسائل را با ایران از جمله مسئله ملوانان را حل کنیم.

باراک اوباما در ادمه افزود که ایران اورانیوم غنی شده کافی داشت اما الان نود درصد آن را از کشور خارج کرده و دیگر توانایی تولید حتی یک بمب را ندارد و اکنون که ایران به تعهداتش عمل کرده می‌تواند به دارایی‌ها و پولهای خودش دست بیابد.

وی همچنین با اشاره به ماجرای نقض حریم دریایی ایران از سوی قایق‌های آمریکایی گفت که ماجرای قایقهای آمریکایی می‌توانست به یک فاجعه تبدیل شود اما ما با ایران صحبت کردیم و مساله حل شد.

باراک اوباما در بخش دیگری از سخنان خود درباره قرار داد تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا، گفت: ما زندانیان ایرانی مقیم آمریکا را عفو کردیم چون تروریست نبودند و تنها مربوط به تحریم تخلف کرده بودند.

رئیس جمهور آمریکا همچنین با تکرار اتهامات پیشین خود علیه ایران گفت: «هنوز بین ایران و آمریکا اختلاف است. ایران هنوز از برخی مزدوران و تروریست‌ها دفاع می‌کند و برنامه موشکی خود را متوقف نکرده است. ما تحریم‌های مربوط به برنامه موشکی ایران را همچنان ادمه می‌دهیم.»

اوباما که کشورش ساعتی پیش و یک روز بعد از اجرای برجام و برداشته شدن تحریم ها بار دیگر به بهانه آزمایش موشکی ایران تحریم‌های جدید علیه تهران وضع کرده است، در پایان سخنان خود خطاب به ملت ایران گفت: «شما ملت بزرگی هستید. دولت شما تاکنون شما را در این موقعیت قرار داد اما ما و دولت تان در مسیر جدیدی هستیم، کشور شما مهد تمدن است و می‌توانید از فرصت‌های آینده بهتر استفاده کنید.»
 
کلمات کلیدی : اجرای برجام+اوباما
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۷ ۲۱:۱۷:۰۹
کاش توی مسئولین ایران هم کسی بود با درایت اظهار نظر کند دعوای سی ساله ما و امریکا تنها یک نتیجه مهم داشته تقویت وگسترش وهابیت درمقابل شیعه و دیگر فرق اسلامی اهل سنت و چاق شدن دشمنان منطقه ای ما مثل عربستان و امارات (3475448) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۷ ۲۳:۳۲:۳۸
چه کسی به این دوگانه ای که شما تعریف می کنید دامن می زند؟ (3475757) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۷ ۲۱:۳۱:۵۹
«شما ملت بزرگی هستید. دولت شما تاکنون شما را در این موقعیت قرار داد اما ما و دولت تان در مسیر جدیدی هستیم، کشور شما مهد تمدن است و می‌توانید از فرصت‌های آینده بهتر استفاده کنید.» (3475482) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۷ ۲۲:۳۵:۲۷
متاسفانه آمریکا همانگونه که ریاست محترم جمهر هم گفتند قابل اعتماد نیست. (3475599) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۷ ۲۲:۳۷:۱۸
اوباما: ایران هنوز از برخی مزدوران و تروریست‌ها دفاع می‌کند

بر پدر و مادر حامی اصلی داعش لعنت ! (3475603) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.