توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415454
ایران در پسابرجام روزانه چند میلیون بشکه نفت می فروشد؟
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۸
نوبخت با اشاره به اینکه پس از برجام روزانه 2 میلیون و 500 هزار بشکه نفت و میعانات نفتی فروش داشتیم، ادامه داد: در قانون بودجه نفت بشکه‌ای 40 دلار در نظر گرفته شده بود اما اکنون نفت را بشکه‌ای 43 دلار می‌فروشیم.

به گزارش نوبخت، محمدباقر نوبخت در برنامه «در مسیر توسعه» گیلان، با بیان اینکه برنامه ششم توسعه تا چند هفته دیگر در جلسه علنی مجلس مطرح می‌شود، گفت: 14 آذرماه سال جاری لایحه بودجه سال 96 تقدیم مجلس می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه ششم توسعه وضعیت کشور را در بخش‌های مختلف تا سال 1399 مشخص می‌کند و برنامه استان‌ها در چارچوب بخشی و ملی تعیین می‌شود خاطرنشان کرد: پس از تصویب برنامه ششم توسعه در مجلس، برنامه استان‌ها vh به تصویب می‌رسانیم و پیشنهاد کردم برنامه گیلان برای سال‌های 95 تا 99 توسط گیلانی‌ها نوشته شود.

وی با بیان اینکه 24 بند از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را در 12 برنامه سرفصل بندی کردیم، یادآور شد: لیست تمام پروژه‌ها در چارچوب اقتصاد مقاومتی در سال 96 همراه با بودجه سال 96 به مجلس ارائه می‌شود.

نوبخت با اشاره به اینکه پس از برجام روزانه 2 میلیون و 500 هزار بشکه نفت و میعانات نفتی فروش داشتیم، ادامه داد: در قانون بودجه نفت بشکه‌ای 40 دلار در نظر گرفته شده بود اما اکنون نفت را بشکه‌ای 43 دلار می‌فروشیم در حالی که سال گذشته افت قیمت نفت کشورهای بزرگ را به زانو درآورده بود.

معاون رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود از اختصاص 2 هزار و 550 میلیارد تومان برای پروژه‌های راه‌آهن و آزادراه کشور خبر داد و بیان کرد: یک‌هزار و 300 میلیارد تومان نیز برای 5 پروژه راه‌آهن کرمانشاه، تبریز، رشت و اتصال آن به شبکه راه‌آهن مرکزی اختصاص دارد.

سرمایه گذاری 37میلیارد تومانی برای طرحهای عمرانی

وی راه‌آهن قزوین‌ ـ‌ رشت‌ ـ آستارا را متصل به راه‌آهن جمهوری آذربایجان و کشورهای شمالی دانست و تصریح کرد: برای پروژه راه‌آهن مذکور مبلغ 500 میلیارد تومان اختصاص داده شده است.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه پروژه راه‌آهن مذکور از فاینانس استفاده می‌کند، افزود: اکنون هیچ مشکلی در پرداختی‌ها وجود ندارد.

وی به سرمایه‌گذاری طرح‌های عمرانی کشور اشاره کرد و یادآور شد: در سال جاری 37 هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی کشور سرمایه‌گذاری می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه توسعه کشور را از مسیر احیای واحدهای تولیدی دانست و افزود: تاکنون 12 هزار میلیارد تومان به واحدهای تولیدی کشور پرداخت شده و 7 هزار و 500 واحد فعال می‌شوند.

به گفته وی، برای احیای واحدهای تولیدی گیلان مبلغ 20 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

وعده بلندمدت به مردم نمی‌دهیم

وی با تصریح بر اینکه اعتبار کنارگذر لنگرود نیز به طور کامل پرداخت می‌شود، خاطرنشان کرد: تمام این پروژه‌ها تا پایان دولت روحانی به بهره‌برداری می‌رسد و وعده بلند مدت به مردم نمی‌دهیم.

نوبخت ادامه داد: 14 هزار و 700 میلیارد تومان پول نقد به گندم‌کاران پرداخت کردیم و برای مطالبات چایکاران در ردیف بودجه مبلغ 150 میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که 120 میلیارد تومان بودجه جاری برای خرید برگ سبز چای و 30 میلیارد تومان نیز بودجه عمرانی برای بهزراعی باغ‌ها بوده که این مبلغ 100 درصد پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه میزان چای تولید شده بیشتر بود، گفت: در سال جاری تولید چای خشک 60 درصد افزایش یافته و از 20 هزار تن تولید چای خشک، اکنون 31 هزار تن چای در کشور تولید می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد: مبلغ 30 میلیارد تومان از مطالبات چایکاران تا شب جمعه هفته آینده به آنها پرداخت می‌شود.

وی به اختصاص اعتبار برای تغییر سبک صید اشاره کرد و گفت: در سال‌های گذشته وعده‌ای به صیادان برای تغییر سبک صید داده شده بود و آذر ماه سال جاری مبلغ 30 میلیارد تومان به صیادان پرداخت می‌شود و تعهدات سازمان برنامه و بودجه را انجام می‌دهیم.

وی درباره اختصاص اعتبار رودخانه‌های رشت اظهار کرد: 50 میلیارد تومان برای احیای رودخانه‌های زرجوب و گوهررود رشت اختصاص داده شده و مردم انتظار دارند این روند را مشاهده کنند و مسایل زیست‌محیطی انجام شود.

 امیدواریم شاکله برنامه ششم توسعه در مجلس تغییر پیدا نکند

وی افزود: مردم به ما اعتماد کنند و اگر بتوانیم در این دوره کوتاه خدمت کنیم مردم نیز آن را درک می‌کنند ضمن اینکه بنده سه دوره نماینده مردم رشت در مجلس بودم و مسائل گیلان و رشت را می‌شناسم.

نوبخت با بیان اینکه مردم بسیار زیرک هستند، خاطرنشان کرد: مردم تفاوت کارهای ظاهری با تلاش صادقانه را تشخیص می‌دهند.

وی مشکل کشاورزان را قابل تفکیک خواند و افزود: اشراف کلی بر وضعیت برنج، چای و زیتون دارم و از استاندار و رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان می‌خواهم این موضوع را پیگیری کنند.

نوبخت به برنامه ششم توسعه اشاره کرد و یادآور شد: امیدواریم شاکله برنامه ششم توسعه در مجلس تغییر پیدا نکند و این برنامه نقشه راه بوده و برنامه میان‌مدت را مشخص می‌کند.
 
کلمات کلیدی : نوبخت+فروش نفت+برنامه ششم توسعه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.