توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 352698
خطر رأی عدم اعتماد در یک قدمی دولت اولاند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۱
در پی تصویب اصلاحات جنجالی در زمینه قوانین کار در فرانسه موجی از اعتراضات سراسر فرانسه را در بر گرفت. همزمان اپوزیسیون راستگرای فرانسه نیز فرآیند رأی عدم اعتماد به دولت را آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه به دلیل مخالفت شدید اعضای حزب خود با اصلاحات قوانین کار مجبور به دور زدن پارلمان شد و با استفاده از اختیارات ویژه خود تغییراتی را بدون تأیید پارلمان اعمال کرد. در این میان مانوئل والس، نخست‌وزیر فرانسه همزمان با اعلام رسمی تصمیم دولت در تصویب این طرح خطاب به مجلس این کشور گفت: تداوم منازعات در پارلمان این خطر را دارد تا هر مدارا و مصلحتی را که تا امروز ساختیم از بین برود. همزمان با اعلام این تصمیم اپوزیسیون راستگرای فرانسه فرآیند رأی عدم اعتماد به دولت را آغاز کرد. قرار است، امروز این مسأله در پارلمان ۵۷۵ عضوی فرانسه مطرح شود.

این طرح برای تصویب ۲۸۸ رأی می‌خواهد اپوزیسیون ۲۲۶ رأی دارد. از سوی دیگر موجی از اعتراضات کل شهرهای بزرگ فرانسه را در اعتراض به تصویب قانون اصلاحات کارگری فرا گرفته است. بنا به گزارش خبرگزاری فرانسه، در پاریس صدها نفر از تظاهرکنندگان مقابل پارلمان این کشور تظاهرات کردند و خواستار استعفای اولاند شدند.

در شهر نانت نیز تظاهرکنندگان با نیروهای امنیتی درگیر شدند. معترضان که اکثر آنها را دانشجویان و کارگران تشکیل می‌دهند، معتقدند تغییرات جدی کارگری استخدام و اخراج کارمندان را برای صاحبان کسب‌وکارها آسان‌تر می‌کند و به شرکت‌ها اجازه می‌دهد حقوق کارمندان در زمینه دستمزد، ساعات کار اضافه و ساعات استراحت را زیر پا بگذارند.

درخبر دیگر از فرانسه پارلمان فرانسه به تمدید حالت فوق‌العاده اعمال شده در این کشور از زمان حملات تروریستی نوامبر سال گذشته تا پایان ژوئیه سال‌جاری میلادی به منظور پوشش مسابقات فوتبال ۲۰۱۶ اروپا و تور دوچرخه‌ سواری جاده‌ای فرانسه رأی موافق داد.
منبع: روزنامه ایران
 
کلمات کلیدی : اولاند، فرانسه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.