توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 484098
تشدید آرتروز در دانش‌آموزان با استشمام دود سیگار
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۱
دانش‌آموزانی که در معرض استشمام دود سیگار هستند، حداقل دو برابر بیشتر از دیگر افراد با شرایط عادی به بیماری آرتریت روماتوئید دچار خواهند شد.

به گزارش فارس، نتایج تحقیقات بر روی بیش از 70 هزار زن متولد بین سال‌های 1925 و 1950 از سال 1990 تا 2014 نشان داد، ابتلا به بیماری آرتریت روماتوئید در شرایط عادی در آنها سه برابر بیشتر از مردان است؛ ضمن اینکه زنانی که دخانیات استعمال می‌کنند، حداقل دو برابر بیشتر از دیگر افراد به این بیماری مبتلا می‌شوند؛ این موضوع در حالیست که بیماری آرتریت روماتوئید در این‌گونه زنان به سرعت توسعه می‌یابد و پیشرفت می‌کند. 

در شرایطی که آرتریت روماتوئید شیوع پیدا کرده است، محققان ادعا می‌کنند دانش‌آموزانی که در معرض استشمام دود سیگار هستند، دو برابر بیشتر از دیگر افراد با شرایط عادی به این بیماری دچار خواهند شد. 

کارشناسان پزشکی فرانسوی ادعا کرده‌اند، گزارش‌ها افزایش 79 درصدی نسبت ابتلا به این بیماری در دانش‌آموزان در معرض دود سیگار را ثابت می‌‎کند.

نتایج این مطالعه که در کنگره سالانه اروپایی روماتولوژی در اسپانیا رونمایی شد، حکایت از ابتلای حدود 2 میلیون آمریکایی به بیماری آرتریت روماتوئید دارد؛ علاوه بر اینکه زنان 3 برابر بیشتر مستعد توسعه این بیماری هستند. 

 از طرفی دیگر، افراد مبتلا به روماتیسم مفصلی، نسبت به دیگران شانس ابتلای بیشتری به بیماری‌های مزمن مانند پوکی استخوان، آلرژی، بدخیمی‌ها، عفونت‌ها، بیماری‌های گوارشی، بیماری‌های قلبی–عروقی و فشار خون دارند؛ از این رو برنامه‌ریزی جهانی برای کاهش ابتلا به این بیماری که با استشمام دود سیگار شیوع می‌یابد، نیاز است.
 
کلمات کلیدی : سلامت + التهاب مفاصل + آرتروز + پوکی استخوان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.