توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503122
سه روز عزای عمومی در اسپانیا/افزایش آمار کشته و زخمی‌ها
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۰
یک منبع قضایی در اسپانیا درباره حمله بارسلونا و کشته شدن چند مظنون در کمبریلز اعلام کرد احتمالا گروهکی هشت نفره به دنبال برنامه‌ریزی برای حملاتی با سیلندرهای گاز بودند.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، یک منبع در دستگاه قضایی اسپانیا اعلام کرد، مسئولان تحقیقات درباره حمله شب گذشته بارسلونا بر این باورند که یک گروهک هشت نفره احتمالا در برنامه‌ریزی برای آغاز حملاتی با استفاده از سیلندرهای گاز دست داشته‌اند.

هم‌زمان پادشاه اسپانیا و نخست وزیر این کشور به همراه گروهی از مسئولان محلی شهر بارسلونا و ساکنان این شهر در  راستای بزرگداشت قربانیان حمله تروریستی اخیر در این شهر تجمع کردند.

همچنین به احترام ارواح قربانیان این حمله تروریستی یک دقیقه سکوت در شهر بارسلونا برقرار شد.

همزمان، نیروهای امنیتی و واحدهای مقابله با تروریسم در اسپانیا عملیات گسترده‌ای را در سراسر این کشور به اجرا گذاشته‌اند و پلیس از دستگیری سومین فرد در ارتباط با حملات مرگبار روز گذشته خبر داده است.

در همین حال در پی حمله تروریستی شب گذشته در شهر بارسلونا، ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

رئیس منطقه کاتالونیا نیز در کنفرانسی مطبوعاتی با اشاره به اینکه حمله تروریستی بارسلونا اولین حمله از این نوع نیست، تاکید کرد: دموکراسی با تروریسم در هر کجا که باشد مقابله خواهد کرد.

از سوی دیگر بنا بر اعلام مقامات اسپانیا تعداد کشته‌های حمله روز گذشته در بارسلونا که پیشتر ۱۳ نفر بود به ۱۴ رسید و زخمی‌ها نیز ۱۳۰ تن اعلام شد.
 
کلمات کلیدی : حادثه تروریستی، بارسلونا، داعش،ترویست، اسپانیا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.