نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439025
طیب‌نیا:اقدام دولت در ایجاد شغل یک رکورد است
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در بهار امسال 745 هزار شغل به میزان اشتغال افزوده شد که در 6 ماهه امسال از این میزان 655 هزار شغل بطور خالص به اشتغال کشور افزود که در این شرایط رکورد است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۰
به گزارش فارس، علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در طول سه سال و نیم گذشته با تلاش‌ها و همدلی مردم و سیاست ها و برنامه‌ریزی های دولت توانستیم شرایط اقتصادی کشور را سامان دهیم و رشد اقتصادی منفی 6.8 درصدی را در سال 91 به رشد اقتصادی 7.4 درصد مثبت برسانیم.

وی افزود: در بهار سال جاری 745 هزار شغل به میزان اشتغال افزوده شد که در 6 ماهه سال جاری از این میزان 655 هزار شغل بطور خالص به اشتغال کشور افزود که در این شرایط یک رکورد به حساب می آید. صادرات کشور رشد بالای 30 درصد را دارد و تراز تجاری کشور مثبت شده است که در کل سال‌های انقلاب کشور چنین وضعیتی را از لحاظ رشد اقتصادی، کاهش نرخ تورم و رسیدن به تک رقمی نداشته است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: توفیقاتی که حاصل شده نتیجه یکپارچگی و همدلی بوجود آمده است که در راستای خدمت رسانی به مردم قرار دارد و من نیز از این موضوع مستثنی نیستم.

طیب‌نیا از یکی از روزنامه‌ها در نحوه انعکاس سخنانش گله کرد و گفت: در حاشیه یک مراسم صحبتی صورت گرفت که توسط این روزنامه تحریف شد و از طرف دیگر این موضوعات سبب فشارهایی به دولت می‌شود که اجازه نمی دهد کارهای خود را انجام دهد از طرفی از صداوسیما نیز گله‌مندم که این خبر را به خبر اصلی خود تبدیل کرد.

وی در خصوص پیش بینی رشد اقتصادی برای سال آینده نیز گفت: برای سال 95 در خصوص رشد اقتصادی پنج درصدی آنچه گفته شد پیش بینی نبود بلکه هدفگذاری بود که انجام شد و به رغم گسترده‌ترین تحریم‌ها و شدیدترین تکانه های نفتی به اهداف خود رسیدیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: این اقدام نشان می‌دهد که می‌توانیم به هدف پیش بینی شده در برنامه ششم توسعه یعنی دست یابی به رشد 8درصد برسیم و این کار آمدی در نظام وجود دارد. در اجلاس بانک جهانی همه حاضران اقرار کردند که موفق‌ترین کشور در برابر تکانه های نفتی و کاهش قیمت نفت جمهوری اسلامی ایران بود که کمترین آسیب را متحمل شد.در حالی که تحریم ها ادامه داشت و آثار آن تاکنون نیز مشهود است.

طیب‌نیا اضافه کرد: اگر در سایه همدلی حرکت کنیم و به سیاست های اقتصاد مقاومتی پایبند باشیم و منافع ملی را در راس امور قرار دهیم به هدف پیش بینی شده خواهیم رسید. از رسانه ها می‌خواهم درگیر منازعات سیاسی و انتخاباتی نشوند و بهبود زندگی و معیشت مردم و مسایل نظام و منافع ملی را برتر از همه موضوعات بدانند.
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۱۶:۵۹
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۴ ۰۶:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۲ ۰۹:۱۷
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۳ ۰۷:۳۹
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۴ ۰۹:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۲ ۰۸:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۴ ۱۱:۳۸
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۷ ۱۱:۲۲
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۷ ۱۲:۵۴
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۳ ۱۰:۵۳
 
 
کلمات کلیدی : طیب نیا+وزیر اقتصاد+بیکاری+رشد اقتصاد+اشتغال
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۶ ۲۱:۵۲:۴۷
این افراد بیمه شده اند؟ (4136076) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.