توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 382622
دو متجاوز به عنف در بندرعباس اعدام شدند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۱
دو متجاوز به عنف در ملاءعام و در بلوار ساحلی بندرعباس روبروی مجتمع تجاری ستاره جنوب این شهرستان به دار مجازات آویخته شدند.

به گزارش مهر، دو متجاوز به عنف صبح امروز (۲۷مردادماه سال ۱۳۹۵) همزمان با طلوع آفتاب در ملاءعام و در بلوار ساحلی بندرعباس روبروی مجتمع تجاری ستاره جنوب این شهرستان به دار مجازات آویخته شدند.

این دو متهم با نام های اختصاری (م پ) ۲۸ ساله و (ع –الف )۲۵ ساله که به اتهام ارتکاب به تجاوزبه عنف ،آدم ربایی و سرقت به اعدام محکوم شده‌ بودند ،راس ساعت۸ صبح امروز در ملاء عام و در بلوار ساحلی بندرعباس به دار مجازات آویخته شدند.

این مجرمان در ششم دیماه سال۱۳۹۳ و در شهرستان پارسیان واقع در غرب استان هرمزگان پس از شکایت خانمی مبنی بر آزار و اذیت و تعرض وحشیانه با دستور مقام قضائی ،از سوی نیروی انتظامی این شهرستان مورد شناسایی قرار گرفتند و پس از دستگیری به منظور طی مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

در ادامه روند رسیدگی، دستگاه قضائی شهرستان پارسیان و نیروی انتظامی با بازجویی از دو متهم که دارای نسبت فامیلی هستند در کمترین زمان ممکن با تکمیل پرونده زمینه محاکمه آن ها را فراهم ساختند.

پس از تشکیل پرونده و به علت وجود شاکی خصوصی به اتهام تجاوز به عنف ،سرقت و آدم ربایی ، از سوی دادستان به عنوان مدعی العموم ، اشد مجازات برای مجرمین تقاضا شد که باتوجه به حسن اجرای قانون ،پس از صدور احکام مقتضی برای آنان توسط دستگاه قضایی استان و تأیید در شعبه پانزدهم از دیوان عالی کشور، این افراد به اعدام در ملاءعام محکوم شدند.

رسیدگی به این پرونده روزهای پایانی زمستان سال ۱۳۹۳با شکایت زن جوانی به اتهام ربوده شدن و آزار و اذیت توسط دو مرد جوان به طور ویژه در دستور کار دستگاه قضایی استان هرمزگان قرار گرفت.

شاکیه در اظهاراتش بیان داشت: شب حادثه عازم محل سکونت برادر خود بودم و پس از رسیدن به مقصد و ورود به حیاط خانه برادرم،ناگهان دو مرد جوان با ورود به عنف به حیاط منزل مذکور ، مرا ربوده و همراه خود به سمت نقطه ای نامعلوم بردند که پس از طی مسافتی راننده به سمت جاده ای فرعی تغییر مسیر داد و به سمت کوه فومتان شهرستان پارسیان حرکت کرد.

وی ادامه داد: به رفتار راننده اعتراض کردم، اما توجهی نکرد. بشدت ترسیده بودم. با التماس از مرد جوان خواستم خودرو را متوقف کند اما مرد دیگر با چاقو تهدیدم کردند. راننده با عبور از مسیرانحرافی به سمت دامنه های این کوه تغییر مسیر داد و با توقف در نقطه ای نامعلوم ،به اتفاق و دو نفری مرا از خودرو پیاده کردند. آنها بشدت کتکم زدند و مرا مورد آزار و اذیت قرار دادند. بعد گوشی تلفن همراه مراسرقت کرده و اقدام به عکس برداری و تهدید به انتشار این عکس ها کردند.

مردان شیطان صفت پیکر نیمه جانم را داخل خودرو انداختند و پس از طی مسافتی کنار جاده و روبروی دانشگاه علمی کاربردی شهرستان پارسیان رها کردند.

یک راننده عبوری مرا به مرکز درمانی رساند و موضوع را به خانواده ام اطلاع داد. به علت فشار روحی ناشی از یادآوری این حادثه چند بار خواستم خودکشی کنم و به زندگی ام پایان دهم که خانواده ام متوجه شده و مرا نجات داده اند.

فقط چهره و صدای یکی از متهمان را توانستم به خاطر بسپارم که همزمان با تشکیل پرونده قضایی، کارآگاهان مشخصات مردان آزارگر به همراه تصاویر چهره نگاری شده از آنان را در اختیار گشت های انتظامی قرار دادند و مأموران در قالب چند گروه، جستجو برای دستگیری متهمان را آغاز کردند.

در این مرحله مأموران با توجه به شماره پلاک خودرو را بررسی و تنها با گذشت سه روز از وقوع این حادثه هولناک، خودروی مورد نظر را در یکی از محله های شهرستان پارسیان، شناسایی و راننده را نیز دستگیر و به اداره پلیس آگاهی منتقل نمودند.

در ادامه وقتی زن جوان، متهم را از میان متهین دیگر شناسایی کرد، او به ناچار زبان به اعتراف گشود و اعلام کرد: در شب حادثه این زن رابا همدستی پسر جوان دیگری ، با انگیزه تجاوز ربوده و درمحلی واقع در کوه فومتان شهرستان پارسیان مورد آزار و اذیت قرار داده اند.

با اعتراف تکان دهنده متهم ازحوادث رخ داده در آن شب سیاه، جوان دیگر نیز تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و پس از مدت کوتاهی دستگیر شد. متهمان پس از اعتراف به جرم خود روانه زندان شدند و پرونده آنها نیز برای صدور قرار مناسب ،رسیدگی و صدور رأی مقتضی به شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان هرمزگان ارسال شد.

سرانجام متهمین با نام های اختصاری (م –پ)و (ع –الف)پس از طی مراحل دادرسی ،حق برخورداری از وکیل و حق اعتراض در دیوان عالی کشور به مجازات اعدام در ملاء عام محکوم شدند.

این حکم مدتی بعد و پس از بررسی اعتراض متهمین در دیوان عالی کشور ،به تأیید قضات شعبه ۱۵ دیوان عالی کشور رسید و برای اجرا به واحد اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی وانقلاب بندرعباس ارسال شد.

با گذشت کمتر از دو سال از وقوع این حادثه تلخ، دو متجاوز بامداد امروز از زندان مرکزی شهرستان بندرعباس ، به منظور اجرای حکم اعدام ، به بلوار ساحلی بندرعباس منتقل و مقابل دیدگان مردم به دار مجازات آویخته شدند و پرونده زندگی آنها برای همیشه بسته شد.

حجت الاسلام اکبری رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در حاشیه مراسم اعدام این دو آزارگر و متجاوز به عنف اظهارداشت: این دو متجاوز، زن بی دفاع و بی گناهی را قربانی امیال پلید و شیطانی خود کرده بودند. در این پرونده، خوشبختانه به دستور دستگاه قضایی استان هرمزگان و انجام سلسله عملیاتی شبانه روزی در مدت زمان کوتاهی پس از جنایت این دو مجرم دستگیر شدند و در ادامه روند رسیدگی شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان هرمزگان، قاطعانه با این متجاوزان برخورد و حکم اعدام آنان و توأمان دستور اجرای حکم در ملاءعام را صادر نمود که این حکم امروز مقابل دیدگان جمع کثیری از مردم به مرحله اجرا درآمد.

حجت الاسلام اکبری رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با هشدار به اخلالگران در نظم و امنیت جامعه و تهدیدکنندگان حیثیت و ناموس مردم خاطرنشان کرد: افرادی که سودای چنین جرائم شیطانی را در سر می پرورانند، آگاه باشند و بدانند که دستگاه قضایی استان هرمزگان قاطعانه با آنها برخورد می کند و سزای مجازات این گونه افراد مانند دو متهم مذکور صریح و بدون اغماض خواهد بود.

بنابراین ضروری است هنجارشکنان و برهم زندگان نظم و امنیت مردم از ارتکاب چنین جرائمی دست بردارند. همچنین از خانواده ها می خواهیم نظارت بیشتری بر رفت و آمد فرزندان خود و نیز ارتباط آنان با همسالان خود داشته باشند تا فرزندانشان در دام افراد شرور گرفتار نشده و مرتکب چنین اشتباهات غیر قابل جبرانی نشوند.
 
کلمات کلیدی : اعدام+تجاوز به عنف
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.