توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 492729
مرکل: رای بریتانیا، نشانه تغییر است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۶
«آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان اعلام کرد که تعهد‌ جدیدی به اتحادیه اروپا به عنوان یک نهاد مستقل پیدا کرده است.

به گزارش فارس، صدراعظم آلمان در سخنرانی انتخاباتی خود اعلام کرد که رای مردم بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا نشان می‌دهد که تغییراتی در این منطقه ایجاد شده است.

«آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان اعلام کرد که تعهد‌ جدیدی به اتحادیه اروپا به عنوان یک نهاد مستقل پیدا کرده است.

بنابر گزارش شبکه خبری پرس‌تی‌وی، در حالی که 2 ماه به انتخابات پارلمانی آلمان زمان باقی مانده است، مرکل در سخنرانی انتخاباتی در شهر «تسینگست» اعلام کرد که رای انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا و انتخابات فرانسه و هلند که به روی کار آمدن سیاستمدارانی که از اتحادیه اروپا حمایت می‌کنند منجر شد، بر نگرش وی در زمینه اتحادیه اروپا تاثیر گذاشته است.

مرکل گفت: «وقتی که می‌بینیم که بریتانیا می‌خواهد اتحادیه اروپا را ترک کند، این یعنی چیزی تغییر کرده است. اما ما در ماه‌های گذشته متوجه شده‌ایم که اروپا بروکراتیک‌تر و از لحاظ اقتصادی قانونمند‌تر شده است.

چنین اروپایی و زندگی در کنار هم در قالب اتحادیه اروپا در زمینه جنگ و صلح موثر است. چندین دهه بدون جنگ در پی جنگ جهانی دوم بدون اتحادیه اروپا به صورت کامل قابل تصور نبود.»
انتخابات پارلمانی آلمان 24 سپتامبر (2 مهرماه) برگزار می‌شود.
 
 
کلمات کلیدی : مرکل+انگلیس+برگزیت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.