توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 414220
وضعیت بدن هنگام دویدن چه تاثیری بر کارایی ورزشکاران دارد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۸
معمولا ورزشکاران در زمان انجام ورزش‌های قدرتی به وضعیت بدن دقت می‌کنند. با این حال وضعیت بدن در زمان دویدن نیز بسیار مهم است و می‌تواند به اکسیژن رسانی و تنفس صحیح کمک کند.

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از گاردین، در زمان دویدن باید از گنجایش شش‌ها به خوبی استفاده شود و اکسیژن‌رسانی به صورت درست و بهینه صورت گیرد. وضعیت بدن بر تنفس در دویدن تاثیر می‌گذارد.

به هنگام تنفس عضله‌ای به نام دیافراگم که زیر دنده‌ها قرار دارد، نقش ایفا می‌کند. عضلاتی که در بین دنده‌ها قرار دارند به حرکت دیافراگم کمک می‌کنند. برای این که شش‌ها بتوانند کاملا پر شوند و دیافراگم خوب عمل کند دنده‌ها باید صاف و باز باشند. در صورتی که تنفس در دویدن به درستی صورت نگیرد بدن خسته می‌شود و درد در کناره‌های بدن ایجاد می‌شود.

 دوندگان که در ناحیه گردن، شانه و گلو احساس ناراحتی می‌کنند، وضعیت درست بدن به هنگام دویدن را حفظ  نمی‌کنند.

می توانید با انجام حرکات استقامتی مربوط به بالا تنه و افزایش انعطاف پذیری ستون فقرات بدن را طوری پرورش دهید که در وضعیت درست قرار بگیرد. حرکاتی همچون حرکت کوهنوردی و حرکات شکمی می‌توانند کمک کننده باشند.
 
کلمات کلیدی : علم ورزش+دویدن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.