توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 417704
پارلمان اتریش فروش سلاح به ترکیه را تحریم کرد
تاریخ انتشار : جمعه ۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۰
درپی تصمیم پارلمان اتریش برای تحریم فروش سلاح به ترکیه، وزیر دفاع این کشور ضمن محکوم کردن تصمیم اتریش گفت ترکیه به تولید تسلیحات داخلی روی می‌آورد.

به گزارش فارس، پارلمان اتریش روز پنجشنبه به اتفاق آراء، لایحه ای را تصویب کرد که طی آن از دولت می خواهد تا فروش تسلیحات به ترکیه را محدود کند.

شش حزب عضو شورای ملی اتریش از این لایحه - که درباره «خطر درگیری های مسلحانه» بوسیله ترکیه و همچنین نقض حقوق بشر در این کشور هشدار می دهد – حمایت کردند.

«فکری ایشیق» وزیر دفاع ترکیه نیز در واکنش به این تصمیم پارلمان اتریش ضمن محکوم کردن آن، تاکید کرد چنین اقداماتی صنعت ترکیه را بر این خواهد داشت که برای مسلح کردن خود به تولید داخل متوسل شود.

به نوشته روزنامه «حریت» ایشیق با بیان اینکه ترکیه از تحریم های سخت تری سربلند بیرون آمده، گفت: «ما تحریم اتریش را محکوم می‌کنیم. مطمئنم چنین اقداماتی باعث تولید سلاح های داخلی از سوی صنایع دفاعی ترکیه خواهد شد.»
 
کلمات کلیدی : ترکیه+اتحادیه اروپا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.