نظر منتشر شده
۶۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 461741
واکنش ها به نامزد شدن احمدی نژاد در گفت و گو با الف؛
رئوفیان: ثبت نام احمدی نژاد، امضای ادعاهای کذب خودش بود/ عباس عبدی: احمدی نژاد ترجیح می دهد که در چنین فضایی رد صلاحیت شود
بخش سیاسی الف، 23 فروردین 96
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۷
محمود احمدی نژاد کاندیدای ریاست جمهوری شد. این درحالیست که وی قبلا اعلام کرده بود از صحنه انتخابات کناره گیری کرده است. در این باره الف با سه کارشناس مسائل سیاسی گفت و گوهایی انجام داده است که در ادامه می آید.

ابوالقاسم رئوفیان دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین در گفت وگو با خبرنگار سیاسی الف پیرامون ثبت نام احمدی نژاد در انتخابات گفت: بطور کلی در اینکه شخصی با ارائه شناسنامه و کارت ملی به ستاد انتخابات رجوع و در فرایندانتخابات ثبت نام کند فی نفس مشکلی وجود ندارد و آقای احمدی نژاد هم باتوجه به سابقه سیاسی و اینکه چهره ای کاملا شناخته شده است می تواند از این حق برخوردار باشد اما مطلب حائز اهمیت آن است که احمدی نژاد چه در دوران 8 ساله ریاست جمهوری اش و چه پس از آن بارها و بارها نشان داده که مطابق تشخیص خودش عمل می کند و آنرا اولی بر صلاح دید دیگران می داند، این خود شیفتگی یک فرد را می رساند که حتی اگر مشاوری امین به او نظری دهد توجه نکند و کار خودش را انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه احمدی نزاد بارها ثابت کرده است که علیرغم ادعای ولایتمداری در عمل چندان به این مسائل پایبند نیست افزود افزود: زمانی که احمدی نژاد مشایی را به عنوان معاون اول خودش منصوب کرد، نظر رهبری بر آن بود که این انتصاب به صلاح نیست و نباید اتفاق بیافتد، حتی در سایت مقام معظم رهبری از طرف آقای ابوترابی فرد هم مطرح شد اما او کار خودش را کرد.

رئوفیان با اشاره به اینکه مطابق آنچه که آقای احمدی نژاد گفتند، رهبری حضور ایشان در انتخابات را نهی نکردند بلکه صلاح کشور و شخص آقای احمدی نژاد را در عدم حضورش در انتخابات دانستند تصریح کرد: احمدی نژاد امروز با ثبت نام در انتخابات مهر تائیدی بر ادعاهای کذبش زد و چنین فردی نمی تواند در راس جمهوریت قرار بگیرد، امضای فرم های درخواست نامزدی از سوی احمدی نژاد، امضای ادعاهای کذب خودش بود و این را مردم کاملا می فهمند.

دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین و عضو جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت در پاسخ به این پرسش که عکس العمل اصولگرایان در قبال ثبت نام احمدی نژاد در انتخابات چه خواهد بود اظهار داشت: اصولگرایان واقعی از ابتداهم بنای بر حمایت از احمدی نژاد را نداشتند و این خطای فاحش و استراتژیک برخی از طیف های اصولگرا بود که در انتخابات نهم و دهم از ایشان حمایت کردند در حالی که در همان زمان نیز بنده دلایل مخالفتم را با ایشان مطرح می کردم .

وی در ادامه افزود: در حال حاضر آنهایی که فکر میکردند احمدی نژاد بتواند به صحنه اداره کشور بازگردد هم از او قطع امید کرده اند و حمایتی از وی نخواهند داشت. البته احمدی نژاد به رد صلاحت خود آگاه است و دلیل بنده هم این است که وقتی رهبری می گویند به مصلحت کشور و شما نیست که وارد انتخابات شوید، قطعا شورای نگهبان تشخیص رهبری را اولی می داند و در نتیجه شورای نگهبان نیز صلاحیتش را تائید نخواهد کرد.

رئوفیان در پاسخ به این سوال که باوجود آگاهی احمدی نژاد از رد صلاحیتش چرا وارد صحنه انتخابات شده است گفت: او در جایی گفته بود که برای تایید صلاحیت بقایی تمام تلاش خود را خواهد کرد. بنظر می رسد احمدی نژاد حضورش را اهرمی می داند برای جلوی گیری از رد صلاحیت بقایی و به عقیده من بقایی هم شرایط احراز صلاحیت را ندارد.

وی تصریح کرد: تایید صلاحیت این دو تنها مورد استقبال دو طیف قرار خواهد گرفت، بخشی از اقشار کم درامد که از وضعیت معیشتی نامناسبی رنج می برند و دلخوش به شعارهای مردم فریبانه ای چو یارانه نقدی 200 هزار تومانی می شوند و دسته دیگر نیز کسانی هستند که خواهان استمرار حیات سیاسی نظام نیستند و آمدن احمدی نژاد را به نوعی تقابل با نظام تلقی می کنند.

عباس عبدی: احمدی نژاد ترجیح می دهد که در چنین فضایی رد صلاحیت شود
عباس عبدی روزنامه نگار و فعال سیاسی نیز در گفتوگو با خبرنگار سیاسی الف درخصوص ثبت نام احمدی نژاد در انتخابات اظهار داشت: به نظرم این اقدام احمدی نژاد بیش از آن که در نتیجه انتخابات تاثیر مستقیم داشته باشد در تغییر فضای انتخابات اثر دارد. بعلاوه با این رفتار غیرقابل پیش بینی معلوم نیست که پس از رد صلاحیت هر دو نفرشان چه اقدامی خواهند کرد؟

عبدی در ادامه افزود: هر چند اقدام مهمی نمی توانند انجام دهند شاید هم در مورد برخی از افراد دست به افشاگری بزند که قطعا در انتخابات و شکست اصولگرایان موثر خواهد بود.

عبدی با تاکید بر اینکه این تابو شکنی مجازات رفتارهای گذشته و حمایت های بی حساب و کتاب اصولگرایان از احمدی نژاد است گفت: برداشت من این است که احمدی نژاد نمی خواهد اصولگرایان از سبد رای او استفاده کنند در حالی که او را حذف نموده اند و سپس در صورت پیروزی به حسابش برسند. او ترجیح می دهد که در چنین فضایی رد صلاحیت شود تا برخوردهای بعدی با او معنای سیاسی پیدا کند.
 
حضور احمدی نژاد انتخابات را از حالت دو قطبی خارج می کند
عضو حزب موتلفه اسلامی: حضور احمدی نژاد موجب تضعیف آراء اصلاح طلبان و جریان اعتدال خواهد شد.

حمیدرضا ترقی عضو حزب موتلفه اسلامی در گفتوگو با خبرنگار سیاسی الف اظهار داشت: حضور احمدی نژاد انتخابات را از حالت دو قطبی خارج و به چند قطبی شدن سوق می دهد. اما در درجه اول حضور ایشان اگر در راستای دفاع از عملکرد دولت خودش صورت گرفته باشد به تبع به ضرر دولت فعلی تمام خواهد شد و این موجب تضعیف آراء اصلاح طلبان و جریان اعتدال خواهد شد و اصولگرایان باید از این فرصت برای خودشان استفاده بکنند.

وی در ادامه افزود: احمدی نژادآمده تا هم بصورت علنی و رسمی از آقای بقایی حمایت کرده باشد و هم در مناظرات، به اتهامات مطرح شده از سوی دولت فعلی علیه دولتهای نهم و دهم، با صراحت پاسخ دهد و با دفاع از عملکرد دولتش قدری از مطالب بعضا غیرواقع مطرح شده را بصورتی تهاجمی پاسخ دهد که از این منظر به نفع اصولگرایان و بقیه کاندیداها نیز خواهد بود.
 
کلمات کلیدی : انتخابات96+حمید بقایی+احمدی نژاد
 
قطب زاده رشتی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۹:۰۲:۵۸
مخالفان دیگه چه دلیلی دارن برای عدم حضور احمدی نژاد ؟
الان که دیگه اشکالی وجود نداره برای حضور ایشون
الان دیگه انتخابات 3 قطبی شد دیگه (4250500) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۲۱:۱۴:۵۸
احمدی نژاد برای فرار ز محاکمات و سیاسی خواندن اقدامات قضائی علیه شخص او و جناحش این افدام را کرده و موفق هم می شود. از این پس هر اقدامی علیه او نتیجه کاندید شدن او بدون در نظر گرفتن نهی رهبری شناخته می شود. (4250907) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۲۱:۱۵:۱۵
مامور رساندن قیمت دلار به ده هزار تومن و 4 برابر کردن مجدد قیمت مسکن و چند برابر کردن قیمت سکه آمد ! (4250908) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۱۲:۲۳:۴۳
از جناب مشکین نقاب چه خبر؟!
دیگه نمیاد چشم وگوش بسته از احمدی حمایت کنه و روحانی را بکوبه
احتمال زیاد اسم عوض کرده!!! (4252466) (alef-13)
 
صاحب آپارتمان 85 متری در پردیس با 30 میلیون در زمان احمدی نژاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۹:۱۳:۳۳
محمود 20

حسن - 0 - (4250534) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۲۱:۱۲:۳۷
احمدی نژاد خانه متری 1 میلیونی رو کرد 4 میلیون ! دلار 1000 تومنی رو 4000 ! پراید 5 میلیونی رو 18 میلیون ! (4250900) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۰۰:۴۶:۵۷
بنظرم شما بتازگی به کشور بازگشتید و مشکلات 8 سال ایشان بخاطر ندارید. حضور ایشان برابر است با هر روز یک حاشیه و درگیری و مشکل و تحریم و گرانی و نورم و نبود دارو ....... (4251464) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۰۲:۲۳:۵۳
با این روش انتخاب ، تنها میتوانم به خداوند متعال پناه ببرم . (4251588) (alef-3)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۰۶:۲۱:۰۹
بله ديگه براى شما مهم همون ٨٥ متر خونه ى خودتونه كارى به اون كارخونه وكارگاههايى كه درزمان اين مرد تعطيل شدن واون هزاران كارگرى كه بيكار شدن يا اون پولهايى كه دزديده شد يا اختلاسهايى كه در مملكت شد واون تورمى كه پيشرفتش روزانه شده بود وداشت كمر مردمو مى شكست نداريد كاشكى ما هم مثل شما مى توانستيم فكر كنيم (4251681) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۱۴:۳۳:۳۴
وقتی در سال 88 این آقا وقیحانه تو مناظره ها صحبت کردن و شروع به فریبکاری مردم کردند خیلی ها با وجود اینکه می دونستند این آدم از روی فریبکاری داره صحبت می کنه طرفداریش رو کردن و بقیه رو به بی بصیرتی متهم کردند و حالا می بینید بی بصیرت چه کسانی بودند.....
کاش بصیرت و آگاهی واقعی تو جامعه تسری پیدا می کرد اونوقت دیگه پوپولیستها جایی در بین مردم نخواهند داشت (4252939) (alef-13)
 
متقاضی مردمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۹:۱۶:۲۳
احمدی نژاد تا آخر بمان (4250550) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۹:۱۹:۳۸
ما از روسیه و انگلیس و ایتالیا و کد خدا و سوئد و فرانسه و اتریش و ژاپن و آلمان در این 4 سال خیری ندیدیم

پیش بسوی همون افغانستان و گینه بیسائو و پورتوریکو و بوتسوانا و کمور شرقی (4250561) (alef-3)
 
مشاری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۹:۲۲:۰۴
با کدام دلیل می توان عضو حال حاضر مجمع تشخیص مصلحت نظام را رد صلاحیت کرد ؟! (4250574) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۲۰:۲۳:۳۱
با دلیل دروغگویی هم احمدی نژاد را می توان رد صلاحیت کرد و هم روحانی را. (4250767) (alef-13)
 
سهند 2
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۲۰:۵۱:۲۴
هر چه فکر کردم ؛ دلیلی نیافتم ! (4250840) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۲۱:۳۷:۲۵
خیلی واضحه قهر 11 روزه عدم تمکین به حکم رهبری فرقه انحرافی و حاله نور و ارتباط با امام زمان وترویج رمالی و خرافه پرستی اختلاسهای اطرفیان و علاوه بر عدم برخورد خط قرمز خواندن کابیه برداشت 16 میلیارد از حساب ریاست جمهوری برای دانشگاه خصوصی بی انظباطی مالی و حرج و مرج در بازار ارز و رواج دلال بازی (4250979) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۲۱:۴۸:۳۶
آقای مشاری شما شاید یادتان نیاد ولی مرحوم هاشمی رفسنجانی زمانی که رد صلاحیت شد ریاست مجمع تشخیص مصلحت نطام را داشت . (4251015) (alef-13)
 
96
Denmark
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۲۲:۰۴:۲۱
با همان دلیلی که دوره قبل رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظامرد صلاحیت شد . (4251056) (alef-13)
 
دانشجوی دکترای جامعه شناسی
Italy
۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۰۰:۳۲:۲۴
با همان دلیلی که ریاست تشخیص مصلحت نظام را سال 1392 رد صلاحیت نمودند و آب هم از آب تکان نخورد. احمدی نژآد با این کار دخل خودش را آورد و آن یک ذره اعتباری را هم که داشت به باد داد. بر خلاف بسیاری بنده معتقدم احمدی نژاد با این کار اول تیر خلاص را بخودش زد، بعد اصول گرایان را آچمز کرد و کل حرکات او در نهایت به نفع آقای روحانی خواهد بود (4251440) (alef-3)
 
کاظم
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۰۱:۲۶:۱۱
یه همون دلیل که رئیس این مجمع رد صلاحیت شد! (4251529) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۹:۲۳:۲۲
محمود ؛ آخرِ رجل سیاسی است (4250582) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۹:۲۳:۵۹
کلید به ورطه فراموشی سپرده میشود (4250586) (alef-3)
 
از این وضعیت خوشحالم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۹:۲۶:۰۴
پایانی بر مدیریت مدیران نجومی و ذخایر نظام و کارانه بگیران نجومی (4250597) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۲۰:۱۲:۰۱
زمان ایشون که کسی نجومی حقوق نمی گرفته آقای خوشحال؟ (4250728) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۲۰:۲۱:۲۴
بلومبرگ : احمدی نژاد با حضور ناگهانی خود تمام معادلات انتخابات را به هم بیخت (4250755) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۲۱:۱۱:۲۳
بازگشت خاوری ها و بابک زنجانی ها ! (4250897) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۹:۳۰:۵۵
من موافق ثبت نام احمدي نژاد هستم
ولي راي آوردنش را به راي مردم ميسپارم
حق گروهي از مردم است كه نماينده همفكرشان كانديد باشد
هشت سال رييس جمهور بوده و در اين چهار سال هم هيچ كار خلافي نكرده كه بهش ايراد وارد كرد
من موافق ثبت نام ايشان هستم شايد هم راي بدم به ايشان (4250616) (alef-3)
 
کارگر ساده بازنشسته داروگر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۹:۳۲:۳۲
واقعا " دست آورد دولت کلید به غیر از اختصاص یک سبد کالا با 2 کشته و 283 زخمی و 8 مفقود در طول این 4 سال چه بود ؟! (4250620) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۲۱:۲۱:۴۲
شما چی انتظار داشتید ؟وظیفه دولت دادن سبد کالا نیست بلکه باید کاری کند اقتصاد از تحریم ها بیرون بیاد .که تا حدی موفق بود .شما به این موضوع فکر کردید ؟ (4250927) (alef-13)
 
مولاوردی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۹:۳۴:۰۶
چرا اینقدر حساسیت ایجاد شده بر روی ثبت نام احمدی نژاد ؟!!!!
آیا میتواند دلیلی به غیر از ترس و وحشت جبهه رقیب داشته باشد ؟؟؟؟؟؟ (4250623) (alef-3)
 
صبا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۰۹:۲۹:۵۸
دلیل من ترس و وحشت از بدبخت شدن مجدد خودم هست. (4251920) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۹:۳۷:۱۱
کلید توی این 4 سال به کدوم وعده های انتخاباتیش عمل کرد که ما بخواهیم دوباره بهش رای بدیم ؟ (4250631) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۲۰:۰۵:۳۱
احمدی نژاد دلار 1000 تومنی رو تو 8 سال کرد 4000 تومن
روحانی دلار 4000 تومنی رو تو 4 سال کرد 3700 (4250719) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۲۱:۲۵:۲۷
احمدی نژاد دلار 3200 تومنی تهویل داد برو نگاهی بنداز
برای اولین بار روحانی بنزین به هزار تومن رسوند (4250940) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۲۱:۵۲:۴۷
لطفا در مورد تمام شاخص ها صحبت کنید
رکود و تعطیلی سریالی کارخانجات و بیکاری و نقذینگی و ... علیرغم این همه شعار و ادعا ! هرچند که احمدی نژاد اصلا دل خوشی ندارم . (4251023) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۲۰:۱۳:۱۰
نفت رو میارم سر سفره هاتون! (4250732) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۲۱:۱۴:۵۲
تورم رو تک رقمی کرد ، جلوی تحریم های بیشتر رو گرفت ، فروش نفت افزایش یافت و... (4250906) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۹:۳۷:۵۳
آقای ترقی حالت خوبه؟ رای احمدی نژاد از اصول گرا هاست (4250633) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۲۰:۰۶:۲۵
دقیقا
پی باید تاییدش کنن رای روحانی بشکنه (4250721) (alef-3)
 
منوچهر راستی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۹:۳۸:۲۹
تو این مملکت هیچکس نمی گوید ماست من ترش است .اگر عقده ندارید بگذارید ثبت نام کند .و ناراحت نباشید اگر موردی داشت شورای نگهبان خود ش عمل می کند شما ها به مسلخ نبرید که فردا روسیاه باشید . (4250636) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۹:۴۰:۰۰
مــــــیــــــــزان ؛ رای مـــــلـــــــت اســــــــت . (4250645) (alef-3)
 
China
۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۰۰:۵۴:۱۴
همین شماها تا الان دنبال دادگاه و زندان کردنش بودید حالا میزان رای است؟ ای محاربین بی آبرو. امیدوارم همگان ببینند که دیگر این مرد بین مردم جایگاهی ندارد. (4251474) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۹:۴۱:۵۶
همه سلایق و دیدگاهها باید نامزد داشته باشند و هر کسی این توانایی را در وجود خودش میبیند باید ثبت نام کند .

ملاک هم رای مردم است و لا غیر (4250652) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۹:۵۰:۱۰
آقای احمدی نژاد سناریوهای از پیش تعین شده ای را طراحی نموده
که همه آنها در جهت مقاصد اوست (4250677) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۲۰:۱۹:۰۷
به این کار میگن عین سیاست.
خداِییش هیچکس فکر نمیکرد ثبت نام کنه.
مرد همیشه تمام نشدنی (4250744) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۹:۵۷:۳۳
در شرایط حاضر که احتیاج به تصمیمات شجاعانه است احمدی نژاد اصلح است (4250699) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۰۰:۲۳:۲۸
واین دقیقا همان چیزیست که این روزها پوتین به دنبالش می گشت !!! چرا موضوع را از این نگاه نمی بینید ؟! این تصمیم ناگهانی وتفییر جهت احمدی نژاد فقط همین دلیل را دارد کمک به پوتین در برابر ترامپ! (4251416) (alef-3)
 
فرزاد
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۰۱:۳۰:۴۰
افرین.دنیا دار مکافاته اومده تا تاوان کارشو بده. (4251541) (alef-3)
 
صبا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۰۹:۳۲:۵۴
یعنی کسی که چشمشو ببنده و بدون فکر تصمیم بگیره شجاعه؟؟؟؟!!!! (4251931) (alef-3)
 
a
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۱۰:۵۶:۰۳
و غیر کارشناسانه (4252100) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۲۰:۲۲:۵۲
احتمالن هم احمدی نژاد ردصلاحیت میشه هم روحانی خداکندچنین نشود که مشکلات زیادترشود. (4250764) (alef-13)
 
رسول مشهدي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۲۰:۲۴:۲۸
با سلام با اين گفته آقاي رئوفيان موافقم كه آقاي احمدي نژاد بخاطر فشار بر نظام براي تاييد صلاحيت آقاي بقايي در انتخابات شركت ميكند.ولي در صورت بقاي در انتخابات آراي آقاي احمدي نژاد از آراي اصولگرايان خواهد كاست و ربطي به آراي اصلاح طلبان يا اعتداليون نخواهد داشت.
ضمن اينكه ادامه حضور ايشان پيروزي آقاي روحاني را تضمين كرده و از آراي آقاي رييسي بشدت خواهد كاست.
البته ذكر اين نكته نيز ضروري است كه حضور ايشان باعث بي اثر شدن حضور اشخاصي مانند آقاي جليلي خواهد بود. (4250770) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۲۰:۴۴:۲۹
وقتی احمدی نژاد این همه فتنه وفسادووووو کرد وبا ملاحظه دادگاهی نشد معلومه فکر میکنه هر کاری بخواد میتونه بکنه ولی این آخر کارش بود خداحافظ احمدی نژاد (4250819) (alef-13)
 
شهرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۲۰:۴۷:۴۱
ما از احمدی نژاد ،چیزی جز سعی و تلاش خستگی ناپذیر در تمام عرصه ها و تا دقایق آخر ریاست جمهوری سراغ نداریم.توجه به اقشار پایین ، ساده زیستی ، عشق به تمامی ایرانیان و پاک دستی از خصوصیاتش بود ، وگرنه با اینهمه دشمن در بین رقبای سیاسی ، دل شیر میخواست اگر پاک نبود ، پا در این عرصه بگذارد.
بسیاری صاحب خانه شدند و یارانه گره ایی از زندگیشان را باز کرد ولی در دوران روحانی جز وعده و وعید و نشان دادن کلید بی مصرف و انداختن تمام تقصیر و بی عرضگی خود به دولت قبل و اختلاس و وزرای میلیاردر و حقوق های نجومی و مماشات با غرب بدون هیچ دستاوردی ، چیزی ندیدیم.دولتی که خود را دولت راستگویان نامیده ، دروغگو ترین دولت تاریخ شد با آمارهای غلط رشد اقتصادی و تولید ۷۵۰۰ شغل در سال و تورم تک رقمی . . . الی ماشاالله.
منتقدین هم که لبو فروش و بیسواد و بیشناسنامه و . . . هستند.! (4250831) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۲۰:۴۸:۴۱
خلاف دستوررهبرعمل کرده ومیخواهددوباره به فسادادامه دهدبایدمحاکمه شود (4250834) (alef-13)
 
حیدرعلی
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۲۱:۲۰:۴۰
ایشان می خواهد کاری که هاشمی در سال 92 برای جریان اصلاحات انجام داد را انجام دهد.پیشنهادمی کنم اقای خاتمی هم ثبت نام کنند.اگر هم رد شوند ولی انسجام بالایی به جریان اصلاحات می دهد. (4250924) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۲۱:۲۱:۴۸
خدا رو شکر فرق بین دوست و دشمن مشخص شد.احمدی نزاد روبروی رهبر عزیز ایستاده (4250929) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۲۱:۲۷:۳۳
بنظر من احمدی نژاد میداند که او وبقایی رد صلاحیت می شوند ویک استراتژی سومی دارد و ان شخص سوم که می تواند زریبافان باشد را در استین خود داردویا فرد دیگری از انها که در روز های اینده با چراغ خاموش ثبت نام می کند وقول ان شخص سوم برهمکاری وپذیرفتن او در دولت است انها با ثبت نام سه نفره میخواهند افکار را از ان شخص دور کنند ویا به عبارتی گیج کنند الف منتشر کن (4250946) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۲۱:۴۹:۱۷
من که ازش خ.شم نمیاد ولی از رئیسی خیلی بهتره اگه قرار باشد بین این دو نفر انتخاب کنم اورا انتخاب می کنم (4251016) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۲۲:۱۷:۰۳
يه جور ميگن دلار دز زمان احمدي نژاد سه برابر شده

ادم فکر ميکنه دلار اصلا در زمان اصلاح طلبان گران نشده


دلار در اول انقلاب 68 ريال بود ؟؟؟؟؟/


احمدي نژادي مردي خدا ترس و بزرگ مرد ايران (4251088) (alef-13)
 
صادق
United States
۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۰۰:۳۳:۰۴
در دوران احمدی نزادرییس بانک مرکزی خزانه کشور را خالی و به کانادا رفت بابک زنجانی پول نفترا بر نگرداند معاون اول او بجرم اختلاس در زندان است دلار را از 1100تومان به 4500 تومان رسانید چند مورد دستورات رهبری را نادیده گرفت تورم را به 40 در رسانید اگر چند سال دیگر بود دلار به بالای 7000 تومان می رسید (4251441) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۰۲:۰۱:۰۵
احمدی نژاد برنامه ای نداشت و حالا دارد: "در عمل به منویات رهبر بزرگوار انقلاب، برنامه ای برای حضور در عرصه رقابت های انتخاباتی سال آینده ندارم."

دشمنان او باز شروع به تخریب بی مورد می کنند. می توانیم به او رای ندهیم ولی انصاف باید داشته باشیم. (4251572) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۰۸:۵۷:۲۰
احمدی نژاد به راحتی رد صلاحیت می شود . چون ایشان همان الفبای دارا بودن صلاحیت ریاست جمهوری را رعایت نکردند .
از مهمترین شرایط صلاحیت برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری داشتن " اعتقاد عملی " به ولایت فقیه است . داشتن اعتقاد عملی و نه صرفا اعتقاد تئوری . وقتی که مقام معظم رهبری به ایشان می گوید صلاح نمی بیند که وارد انتخابات شود ایشان به ولی فقیه در تئوری می گوید چشم نمی آیم . اما در عمل می رود و ثبت نام می کند . این یعنی نشان می دهد که ایشان " اعتقاد تئوری " به ولایت فقیه دارد اما " اعتقاد عملی " ندارد . بنابراین همین خود می تواند دلیلی بر رد صلاحیت ایشان باشد .
حتی اگر ایشان بعدا انصراف هم بدهد قابل جبران نیست . چون وقتی ولی فقیه به شما می گوید صلاح نمی بینم وارد نشوید ما وظیفه داریم تحت هر عنوانی و تاکتیک و شرایطی وارد نشویم . (4251856) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۱۱:۰۶:۵۸
شاید دفاع احمدی نژاد از عملکرد دولتش باعث کاهش اعتبار روحانی در نز افکار عمومی شود ولی رای اصولگرایان نیز تقسیم خواهد شد و این را باید بدانیم اصلاح طلبان هرگز به غیر از کاندیدای خود به کسی دیگر رای نمی دهند اگر رروحانی نشد فرد پوششی دیگر (4252129) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۱۹:۴۸:۵۷
حضور آقای احمدی نژاد چه رای بیاورد چه نه دوباره اختلافات داخلی را افزایش می دهد. ایشان و هوادارانشان تاکید خاصی بر انتقام گیری از پایگاه اجتماعی شهر نشین و متوسط کشور دارند. اگر کامنت های دوستان احمدی نژادی را بخوانید متوجه همان سبک و سیاق منازعه روستایی شهری یا مرفه فقیر می شوید و این برای همگرایی کشور مطلوب نیست در درازمدت این ادبیات و تفکر واگرایی را در کشور افزایش می دهد. مردم را به هم بدبین می کند و من اثرات نامطلوب چنین دو قطبی ای را حتی در خانواده ها به یاد دارم. آقای احمدی نژاد حتی در صورت پیروزی باز هم مانند گذشته نه اقتصادی را سامان می دهد نه فسادی را کم می کند ولی طبقات تحصیلکرده و اقشار سطح بالای جامعه و سرمایه گذارها را فراری می دهد دوباره رابطه ما با دنیا را خدشه دار می کند هنرمندان را ناراضی می کند و صرفا با ادبیات خود دل هوادارانش را که فکر می کنند از لیبرال ها انتقام گرفته اند خوش می کند. من آینده ایران را با ایشان تیره و تار می بینم. ولی نباید رد صلاحیت شود باید بماند تا یا با رای مردم کنار رود برای همیشه یا با پیروزی وی بخش هایی از جامعه متوجه شوند که قرار است تا ابد با دو قطبی روستایی شهری و مرفه فقیر این تیم کشور را قبضه کند. در این صورت شهروندان می توانند برای زندگیشان برنامه ریزی کنند و یا اگر لازم باشد از کشور مهاجرت کنند . من که قطعا مهاجرت می کنم و ایران را به صاحبان واقعیش می سپارم با تشکر الف لطفا منتشر کن. (4253647) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.