نظر منتشر شده
۲۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 425147
محاکمه جوانی که به دختر مدل تجاوز کرد/دختر،بدنبال این اتفاق خودکشی کرد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۲۷
ایران نوشت: شامگاه هشتم خرداد 94 دختر جوانی وحشت‌زده و با صدای بلند از کارکنان یک سفره‌خانه در فردیس کرج برای نجاتش از دست یک پسر کمک خواست .

همان موقع چند مرد با شنیدن فریادهای او به طرف پراید مشکی دویدند، به همین خاطر راننده نتوانست دختر جوان را همراه خود ببرد و با سرعت پا به فرار گذاشت. با اعلام این ماجرا به مرکز فوریت‌های پلیس 110، بلافاصله گشت پلیس برای تحقیق و بررسی در این باره به سفره‌خانه اعزام شد. دختر جوان در حالی که بشدت اشک می‌ریخت، مدعی شد که از جنوب کشور به کرج سفر کرده اما طعمه هوس‌های شوم پسر شیطان‌صفت شده است.

به‌دلیل حساسیت موضوع، شاکی به کلانتری منتقل و تحت بازجویی قرار گرفت. نگار -26 ساله- که خود را مدل لباس معرفی می‌کرد، گفت: دوستم «سارا» به‌بهانه بازی در ویدئو کلیپ یک خواننده سرشناس زیرزمینی، مرا با پسر 25 ساله‌ای به‌نام «پاشا» آشنا کرد و ما از طریق پیام‌های تلگرامی با هم ارتباط گرفتیم. تنها 3 روز پس از آشنایی‌مان، «پاشا» مرا به بهانه بازی در فیلم به تهران دعوت کرد. حتی برایم بلیت هواپیما هم فرستاد. بعد هم با یکی از بستگانم در تهران قرار گذاشتم تا چند روزی میهمان‌شان باشم. به همین خاطر با خیالی آسوده در فرودگاه مهرآباد از هواپیما پیاده شدم.

طبق هماهنگی‌قبلی پاشا در فرودگاه منتظرم بود، بعد هم به بهانه بازی در کلیپ با خودروی او راهی محل فیلمبرداری شدیم. پس از طی 45 دقیقه او مرا به آپارتمانی رساند که ادعا می‌کرد محل فیلمبرداری است. همان موقع با تعجب پرسیدم چرا سایر هنرمندان و عوامل فیلم نیامده‌اند که او گفت: تا آماده شوی، بقیه از راه می‌رسند. حدود نیم‌ساعت در پذیرایی منتظر ماندم که این سکوت مرموز باعث وحشتم شد. تا اینکه «پاشا» با وضعیتی نامناسب در برابرم ظاهر شد و در حالی که در را قفل کرد، مرا با ضرب و شتم به یکی از اتاق‌ها کشاند و به‌طور وحشیانه‌ای مورد آزار و اذیت قرار داد.

دختر جوان با ناراحتی ادامه داد: من و او هیچ رابطه دوستی و آشنایی نداشتیم و فقط به‌عنوان هنرور، به تهران سفر کردم. بعد از آن «پاشا» مرا با تهدید سوار خودرواش کرد و می‌دانستم سرنوشتی شوم در انتظارم است. با این حال لحظه خروج از آپارتمانش، مخفیانه از نمای بیرون ساختمان عکس گرفتم. تا اینکه در خیابان وقتی سرعت خودرو کم شد، از فرصت استفاده کردم و از ماشین بیرون پریدم و فریاد زنان کمک خواستم.

بدین‌ترتیب با دستور بازپرس شعبه اول دادسرای فردیس، «نگار» به پزشکی قانونی کرج معرفی شد که آزار و اذیت‌اش و چندین مورد جراحت وی مورد تأیید قرار گرفت. این در حالی بود که او از پسر شیطان صفت به اتهام آزار و اذیت به عنف و تهدید به انتشار فیلم شکایت کرد و در حالی که هویت واقعی و محل دقیق زندگی «پاشا» را نمی‌دانست، خواستار دستگیری او شد.

با این حال محل زندگی «پاشا» در منطقه فردیس شناسایی شد و دختر جوان با بیان جزئیات داخل آپارتمان، وضعیت آن محل را شرح داد و پرینتی از چت‌های چند روز گذشته خود با وی را در اختیار بازپرس پرونده قرار داد و به شهر خود بازگشت. سپس آپارتمان پاشا به‌طور نامحسوس تحت نظر پلیس قرار گرفت تا اینکه حدود یک ماه بعد او دستگیر و با قرار وثیقه 200 میلیون تومانی بازداشت شد.

از سوی دیگر «نگار» که پس از بازگشت به خانه پدری به‌خاطر ضربه شدید روحی بشدت افسرده شده بود، یک شب خود را حلق‌آویز کرد و دچار مرگ مغزی شد. اما زندگی نباتی او در بیمارستان، 2 ماه طول کشید و سرانجام پزشکان، مرگ قطعی‌اش را اعلام کردند.

با مرگ غم‌انگیز دختر جوان پرونده در اختیار شعبه اول دادگاه کیفری (1) کرج قرار گرفت. سپس قاضی «هدایت رنجبر» رئیس دادگاه به لحاظ حساسیت موضوع دستور بررسی دقیق ماجرا را صادر کرد.

بازجویی از واسطه آشنایی

با درخواست وکیل خانواده نگار، دستور نیابت قضایی برای تحقیق از «سارا» و چگونگی آشنایی‌اش با «پاشا» و معرفی «نگار» به وی صادر شد. دختر جوان نیز اظهار کرد: «پاشا» از بستگان یکی از دوستانم بود و 2 سال پیش در تهران با هم آشنا شدیم. او در نخستین دیدارمان از من خواستگاری کرد و قرار شد شرایط ازدواج‌مان را فراهم کند. «پاشا» ادعا می‌کرد در زمینه تهیه و تولید ویدئوکلیپ برای خوانندگان زیرزمینی فعالیت دارد و برای مدل نیاز به دختری جذاب و خوش قیافه دارد. از آنجا که «نگار»، مدل مانتو بود با او تماس گرفتم و بعد هم او را به «پاشا» معرفی کردم و 3 روز بعد راهی تهران شد. اما همان شب با پیام‌هایی تلخ وتکان دهنده، ادعا کرد مورد تجاوز قرار گرفته و مرا نفرین کرد. این در حالی است که وقتی از «پاشا» سراغ «نگار» را گرفتم، گفت او را به کارگردان و گریمور معرفی کرده و در حال آماده شدن است.

محاکمه متهم

همزمان با تکمیل تحقیقات جنایی، متهم پرونده برای محاکمه از زندان به دادگاه منتقل شد.در ابتدای جلسه، اولیای دم دختر جوان خواستار اعدام عامل جنایت سیاه شدند.

سپس قاضی «هدایت رنجبر» - رئیس شعبه یکم دادگاه کیفری کرج خطاب به متهم گفت: «نگار» شب حادثه پیام‌هایی با «سارا» مبادله کرده که حکایت از آزار و اذیت دارد، ضمن اینکه پزشکی قانونی هم تأیید کرده است. پس از دستگیری نیز اقرار کردی او را به خانه‌ات بردی و «نگار» نیز جزئیات داخل خانه‌ات را بازگو کرده است. حالا چه دفاعی داری؟
- «پاشا»: من در زمینه خرید و فروش ملک فعالیت دارم و گاهی نیز در کار موسیقی‌ام.

آیا مجوز ساخت فیلم و کلیپ داری؟
زیرزمینی فعالیت دارم و کسی مجوز نمی‌دهد.

چرا دختر جوان را به خانه‌ات کشاندی؟
وقتی در فرودگاه او را دیدم، با عکس‌های اینستاگرامش تفاوت داشت و او را نپسندیدم. پشیمان شدم و به او گفتم به شهرش برگردد اما او گفت: من مدلم و وقتم را گرفتی و باید هزینه‌هایم را بدهی. حالت عادی نداشت به همین خاطر او را به خانه‌ام بردم تا استراحت کند.

اما در همان شب به یکی از دوستانت در فضای مجازی پیام داده‌ای که «نگار» را آزار داده‌ای؟
قصد داشتم سربه‌سر دوستم بگذارم تا حساس شود.
جراحت‌های «نگار» حکایت از مقاومت او در برابر خواسته‌ات دارد.
من بی‌خبرم.

در ادامه دادگاه، وکیل مدافع «پاشا» ادعای تازه‌ای را مطرح کرد. وی برای نجات موکلش از مجازات گفت: «پاشا» از سال 88 به دلیل اختلال خلقی در بیمارستان‌های مختلف روانپزشکی تحت درمان بوده و به دلیل مشکلات روحی از خدمت سربازی معاف شده است. در سال 90 هم پزشکی قانونی اعلام کرده وی مبتلا به افسردگی و اختلال شخصیت مزمن است که می‌تواند دوره‌های جنون کوتاه‌مدت ایجاد کند. بنابراین «پاشا» در این ماجرا مسئول اعمال و رفتار خود نبوده و به خاطر وضعیت روحی‌اش، درخواست فوری آزادی و درمانش را دارم.

  پس از پایان جلسه محاکمه، قاضی رنجبر، «پاشا» را با قرار بازداشت موقت به زندان فرستاد و از کمیسیون روانپزشکی خواست در‌خصوص وضعیت روحی متهم و اینکه زمان وقوع جرم مسئول اعمال خود بوده یا خیر نظر بدهند.

همچنین دادگاه دستور تشکیل پرونده شخصیت متهم را صادر کرد تا از وضعیت خانوادگی، اجتماعی و اقتصادی‌اش هم گزارشی تهیه شود.
 
کلمات کلیدی : محاکمه + تجاوز + خودکشی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۷:۵۰:۳۴
باید به شدیدترین وجه مجازات شود تا عبرت دیکران شود . اینها وقیت گرفتار می شوند مظلوم نمایی میکنند .

ترم بر پلنگ تیزدندان ستمکاری بود بر گوسفندان (4070902) (alef-3)
 
محمد
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۷:۵۲:۳۱
واقعا برای این وکلایی که به خاطر پول حاضرند حق را ناحق کنند متاسم . اگر این حیوان صفت از مجازات فرار کند درست است که قانون با این وکیل کاری ندارد ولی عدل الهی دامن این نوع افراد را می گیرد. مطمئن باشید. خون هیچ کس پایمال نمی شود (4071761) (alef-3)
 
اویس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۲۲:۴۲:۱۱
ترحم (4072177) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۸:۰۹:۵۶
اگر اعدام نشود . دیگران را فریب می دهد. باز دوباره خود کشی دیگری (4070929) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۸:۱۴:۵۰
تنها راهش اعدام این حیوان است (4070933) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۸:۳۴:۴۱
اعذامش کنید تا هزینه فریب دختران پی پناه سنگین شود. . (4070954) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۲۰:۵۶:۵۴
دختر بی پناه ؟؟؟
دختره بدون حضور پدرومادرش تنهایی رفته توی کلیپ بازی کنه ،شد بی پناه؟

دختره از اول میدونسته قراره کار غیر قانونی بکنه
مشکل جامعه از متوهم شدن و پررو شدن دختران جامعس که فکر میکنن بدون حضور پدرومادر هر کاری دلشون بخواد میکنن
این پدرومادر که الان افتادن به شکایت بهتره از اول مواظب دخترشون میبودن (4072063) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۸:۴۷:۵۴
کسی که مسئول اعمال خودش نیست و دیوانه است غلط میکند آزادانه در شهر میچرخد و این بلا را سر دختر مردم میاورد (4070969) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۹:۲۸:۳۹
بیچاره دختره، حالا این روانی به تمام مطلق بعد از چند وقت آزاد می شه. (4071031) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۰:۱۱:۲۱
خانواده نگار کجا بودند وقتی او با یک پپیامک به تهران رفت ؟ واقعا در این دنیای خطرناک چرا خانواده ها اجازه می دهند جوانان خام و نا پخته ، اینطور وارد مخاطرات شوند ؟؟ (4071101) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۰:۱۷:۳۰
اعدام باید گردد.
تا برای بقیه هم درس عبرتی شود.
فقط 200 میلیون تومان وثیقه برای همچین جنایتکاری خیلی کم می باشد.
آقای وکیل !!
اگر روانی بود باید در بیمارستان بستری می شد!!
تا در فودگاه دنبال ناموس مردم نمی گشت. (4071112) (alef-13)
 
سعید تمر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۰:۳۴:۴۹
یعنی یک چیزی را باید به داده های باز و حق مردم برای دانستن اضافه کنیم.
می دانید منظورم چیست؟
افکار عمومی حق دارند که وکیل هایی مثل وکیل متهم در این ماجرا را بشناسند که به خاطر پول، حاضرند چشم به قربانی ماجرا ببندند.
دفاع از حق متهم محترم است ولی اینکه همواره سندسازی کنند برای اختلال روحی روانی متهم، کمی آزار دهنده است.
وکالت به این سبک، واقعا مایه شرمساری تمدن است. باید حقوق را از نوع بازتعریف کنیم تا معلوم شود وکیل مدافع حق هست یا پول شیادان؟ (4071131) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۰:۴۳:۵۴
بهر حال این موجود خبیث برای جامعه خطرناک است و بایست بدون هیچ گونه تخفیفی به اشد مجازات برسد ، مجازاتی که هر لحظه برای خود تقاضای مرگ کند. (4071142) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۱:۲۳:۵۱
آقاي وکيل به نظر شما بايد يک رواني آزادانه بايد در جامعه بگردد و هر غلطي که خواست انجام دهد؟ خوف اين را نداري که ممکنه فردا نوبت دختر شما بشه؟ ضمنا چرا قبلا به فکر مداوايش نافتادي؟ (4071194) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۱:۴۲:۱۵
هر داستانی رو دخترا تعریف می کنن زود باور نکنید الان دیگه مثل قدیم اینا ساده نیستند. آدمی که پا می شه می ره تهران فیلم بازی کنه بدون پرسیدن این که تو کی هستی و اینجا که می ریم کجاست آدم ساده ای نیست. نمی خوام قضاوت کنم ولی زود مردا رو مقصر ندونید. (4071218) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۲۱:۴۸:۴۲
پس حرف مردها را باور كنيم؟ بابا طرف خودكشي كرده! وگرنه وكيل مي گفت با رضايت دختر بوده (4072113) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۱:۵۴:۰۵
عجب جانورانی پیدا میشوند؟!!!
اعدام هم برای این جانور کمه. (4071236) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۲:۲۹:۵۸
فقط اعدام.
والسلام. (4071285) (alef-3)
 
هوشنگ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۳:۲۵:۳۹
خواننده ی سرشناس کشور با پراید اینور انور میره ؟!!!!!!
اگر نوکرشم بود حداقل باید یک سمند زیر پاش میبود.
ساده ای بود دختره (4071355) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۳:۴۷:۳۱
یعنی ساده دلی و ساده لوحی تا این حد ؟ (4071388) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۴:۲۳:۰۷
اعدام کنید این لعنتی را (4071453) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۴:۲۵:۴۴
امنيت در جامعه نيست پليس و قوه قضاييه چكار مي كنند خانواده ها چطور بچه ها را به ثمر برسانند ؟؟؟ (4071457) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۶:۰۶:۵۳
يعني بايد باور كرد يه دختر اينقدر ساده ست كه با يه كلمه دعوت براي بازي در كليپ پاشه دو هزار كيلومتر بره تا تهران اونم بدون همراه ؟ بدون اطلاع خانواده ؟ اگه خانواده اطلاع داشتن چرا كسي رو باهاش نفرستادن ؟
اين يه جور طمع از طرف اون دختر بوده و وقتي ديده به نقشه شومش نرسيده اين داستان رو سرهم كرده و بعد كه آبروش تو خانواده از بين رفته اقدام به خودكشي كرده . (4071603) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۲۱:۴۹:۳۹
ساده بودن گناه نيست (4072115) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۹:۳۴:۵۶
قرار نیست هر کی روانی هست به دیگران تجاوز کنه ، در ضمن جای آدم روانی تیمارستان هست نه اجتماع (4071948) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۲۰:۴۰:۴۶
حتمن اعدام (4072045) (alef-13)
 
حسینی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۲۲:۳۱:۴۷
چطور روانی است وچگونه روانپریشی است که فکرش برای فریب ان دختر بدبخت کار کرده ونقشه شومش را به تنهایی وبا موفقیت اجرا کرده .اوتوانسته ان دختر ساده لوح را فریب بدهد ایا دادگاه هم باید فریب بخورد متاسفم.ایاصرف روانی بودن می تواند جانی را تبرئه کند یا تخفیف در مجازات اوشود!!!!!!!؟؟؟؟؟؟ (4072163) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۳:۳۸:۱۸
اعدام،اعدام،اعدام. اون دختره هم دست داشته. (4273383) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۰:۰۶:۳۳
این آقای وکیل مدافع خجالت نمی کشد به این نحو از متجاوز حمایت می کند (4364902) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.