توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 327264
تنش بین ایران و مصر به ۲۵ سال قبل برمی‌گردد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۳۰
وزیر امور خارجه مصر در سخنانی بر لزوم اتخاذ مواضع مشترک علیه آن‌چه که وی دخالت ایران در امور کشورهای منطقه نامید، تاکید کرد.

به گزارش فارس، به نوشته خبرگزاری رسمی امارات متحده عربی «وام» «سامی شکری» امروز (دوشنبه) در سخنانی از تلاش کشورهای عرب برای ایجاد رویکردی مشترک در واکنش به فشارهای ایران و مداخله این کشور در منطقه خبر داد.

سامح شکری در حاشیه برگزاری نشست وزرای خارجه عرب در ابوظبی گفت که در این زمینه موضع مشترکی در راستای موفقیت در حصول منافع عمومی در حال اتخاذ است که نتایج آن در دو هفته آینده مشاهده می‌شود.

شکری در ادامه گفت که تنش بین ایران و مصر به ربع قرن (۲۵ سال قبل) برمی‌گردد و این به خاطر سیاست‌های ایران در منطقه و مداخله این کشور در امور دیگر کشورهای منطقه و اعمال نفوذ فرقه‌ای است.

وی در این باره گفت: «ایران بین فرقه گرایی و دولت ملی فرقی قائل نمی‌شود.»

سامح شکری درباره اوضاع سوریه نیز از حمایت دولت کشورش در پذیرش اراده مردم سوریه اشاره کرد و اوضاع این کشور را بسیار خطرناک و دولت سوریه را در حال تضعیف شدن نامید.
 
کلمات کلیدی : ایران+مصر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.