توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 307121
وجود ۸۰۰ مدرسه چادری در کشور
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۳۹
مديركل دفتر امور مناطق كمتر توسعه يافته و عشاير وزارت آموزش و پرورش با اشاره به وجود ۸۰۰ مدرسه چادری و ۴۲ کپری در مناطق عشایری، گفت: باد و توفان مشکلات زیادی برای این مدارس به وجود می آورد.

علي نقي يزدان پناه در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه بیشترین مشکل فضای مدارس عشایری است، گفت: حدود ۸۰۰ مدرسه چادری در کشور وجود دارد.

وی افزود: اکنون با وزیدن باد و توفان مشکلات زیادی برای مدارسی که با چادر احداث شده اند به وجود آمده است، در خوزستان و ایلام تعدادی از چادرها آسیب دیده اند که در حال بازسازی و تعمیر آنها هستیم.

مديركل دفتر امور مناطق كمتر توسعه يافته و عشاير وزارت آموزش وپرورش تصریح کرد: در سال های گذشته خرید چادر توسط خیرین بود اما امسال سازمان نوسازی مدارس، خرید چادر را در دستور کار خود قرار داده است. چادر مدارس عشایری باید هر سال تعویض شود چرا که عمر چادر بیش از یک سال نیست.

یزدان پناه با بیان اینکه حدود ۴۲ مدرسه کپری داریم، گفت: البته لازمه برخی از مناطق عشایری به دلایل شرایط جغرافیایی و اقلیمی کپر است اما برای تعدادی از این کپرها مدرسه پیش ساخته نیز می توان ساخت.

وی افزود: در استان لرستان برای برداشتن کپر و جایگزین کردن کانکس از هلیکوپتر استفاده کردیم. با سپاه، نیرو ی هوایی و...، هماهنگی شد و برخی دیگر از مناطق نیز برای گذاشتن کانکس نیاز به هلیکوپتر دارند.
 
کلمات کلیدی : آموزش و پرورش+مدرسه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.