نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 365217
کارخانه قند کرج تعطیل شد/۲۵۰ کارگر بیکار شدند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۲
مدیرعامل کارخانه قند کرج از تعطیلی کارخانه قند کرج با ۲۵۰ کارگر خبر داد و گفت: وزارت کشاورزی از ابتدای سال ۹۳ مصوبه ممنوعیت واردات شکر خام را به اجرا درآورد که این موضوع سبب شد کارخانجات شکر خام با کمبود مواد اولیه مواجه و بسیاری تعطیل شوند.

به گزارش تسنیم، علی‌اصغر شهبازی مدیرعامل کارخانه قند کرج اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی از ابتدای سال ۹۳ مصوبه ممنوعیت واردات شکر خام را به اجرا درآورد که این موضوع سبب شد کارخانجات شکر خام با کمبود مواد اولیه مواجه شوند.

مدیرعامل کارخانه قند کرج با بیان اینکه کارخانه‌جات متعددی به این دلیل در کشور تعطیل شده‌اند، بیان کرد: کمبود مواد اولیه سبب تعطیلی کارخانه‌جات شده و در حال حاضر دولت مقداری از این مواد را در اختیار ما قرار داده اما با کمبود این مواد مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه لازم است دولت به ما اجازه واردات بدهد چون در این زمینه خلاء وجود دارد، عنوان کرد: کشور به ۸۰۰ هزار تن نیاز دارد تا نیاز مردم تامین شود و اگر به بخشی از کارخانه‌جات، واردات را واگذار کند این معضل حل می‌شود.

وی با بیان اینکه دولت به کارخانه‌جات چغندری و نیشکری اجازه واردات داده است، گفت: به ما که اصل مواد اولیه مورد نیاز ما شکر خام است نیز اجازه واردات بدهد تا ما هم تعطیل نشویم.

مدیرعامل کارخانه قند کرج بابیان اینکه هم‌اکنون کارخانه قند کرج تعطیل شده است، تصریح کرد: به دلیل نداشتن مواد اولیه کارخانه قند کرج تعطیل شده و بابت این تعطیلی مجبور هستیم که از منابع شرکت مطالبات کارگران را پرداخت کنیم.

شهبازی افزود: از تعدادد ۲۵۰ نفر از کارگران کارخانه قند نصف این کارگران بیکار شده و مابقی نیز به عنوان کارگران رسمی در کارخانه صرفا حضور دارند.

وی با بیان اینکه واردات شکرسفید به جای شکر خام ضرر متوجه کشور می‌کند، عنوان کرد: شاید هدف این باشد که در تولید شکر به مرز خودکفایی برسیم و اگر دولت در این‌باره تجدید نظر کرده و برای کارخانه‌جات تصفیه شکر، سهیمه در نظر بگیرد این معضل حل‌شدنی است.

شهبازی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی از این مشکل مطلع است، تاکید کرد: مشکلات خود را به استاندار البرز نیز منتقل کردیم و وی نیز قول داده که کمک کنند.
 
کلمات کلیدی : ارج+تعطیلی+کارخانه+اقتصاد ایران
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۰۸:۱۵:۵۹
کلا تقصیر دولت قبله! (3775545) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۱۱:۳۱:۰۴
واردات شکرسفید به جای شکر خام ضرر متوجه کشور می‌کند، (3775998) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.