توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 375739
محمد بنا: می‌توانیم در المپیک شگفتی‌ساز شویم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۰
سرمربی تیم ‌ملی کشتی فرنگی از وضعیت شش فرنگی کار اعزامی به المپیک ابراز رضایت کرد.

به‌ گزارش ‌ایسنا، محمد بنا پس از تمرین روز دوشنبه تیم ‌ملی کشتی فرنگی درباره آخرین وضعیت شش نماینده کشتی فرنگی ایران در رقابت‌های المپیک، گفت: خدا را شکر بچه‌ها در شرایط بسیار خوبی به سر می برند و همگی از وضعیت روحی – بدنی خوبی برخوردار هستند. از همه آنها راضی هستم و از مبارزه و نحوه کارشان لذت می‌برم.

سرمربی تیم ‌ملی کشتی فرنگی در ادامه افزود: هر کدام شکل و شمایل مبارزاتی مخصوص به خود را دارند و در مجموع همه آنها را برتر از رقبایشان می دانم.

وی ادامه‌ داد: البته کشتی برد و باخت دارد ولی معتقدم اگر باختی هم از سوی کشتی‌گیران ما رخ دهد به دلیل برتری حریفانشان نیست،‌ بلکه داوری و یا اشتباه‌ها در صدم ثانیه در این موضوع تاثیر گذار هستند. همه سعی و تلاشمان را می‌کنیم تا بهترین نتایج را در المپیک رقم بزنیم. ان‌شاء‌الله کشتی آزاد هم چند مدال طلا بگیرد تا با کمک هم مدال‌های خوش رنگی را برای کاروان ایران رقم بزنیم.

بنا خاطر نشان کرد: البته کاروان ایران ۶۳ دلاور را به المپیک می فرستد و برای همه آنها آرزوی موفقیت دارم. امیدوارم در رشته‌های پر مدالی همچون تکواندو و وزنه‌برداری هم نتایج درخشانی را کسب کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا به مانند المپیک لندن گل خواهید کاشت در این باره توضیح داد: من نمی‌توانم گل بکارم،‌ بلکه بچه‌ها باید با سعی و تلاش و غیرتی که از خودشان نشان می‌دهند نتایج خوبی را رقم بزنند. کشتی‌گیران با غیرت و جنگنده‌ای داریم که مطمئنا با تمام وجود برای کسب نتیجه‌ تلاش می‌کنند. ان‌شاء‌الله مانند المپیک لندن نتایج درخشانی را کسب کنیم.

وی با اشاره به این که مطمئنا کار سختی در المپیک ریو پیش روی فرنگی کاران ایران است، تصریح کرد: در هر وزن ۲۰ کشتی‌گیر گلچین دنیا وجود دارند. حمید سوریان در سه فرصت ابتدایی نتوانست به سهمیه المپیک برسد و در آخرین فرصت با هر سختی که بود موفق به انجام این کار شد و این کار نشان می‌دهد که همه حریفان خوب و قدرتمندی هستند. ما نیز نسبت به قابلیت‌های حریفانمان آنها را آنالیز می‌کنیم و به دقت آنها را رصد خواهیم کرد. ان‌شاء‌الله در روز مسابقه کشتی‌گیران ما چه از لحاظ روحی و چه از لحاظ جسمانی شرایط خوبی داشته باشند و ما هم در کنار تشک هر آنچه که در توان داریم به آنها کمک خواهیم کرد.

سرمربی تیم ‌ملی کشتی فرنگی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا از ناداوری احتمالی در رقابت‌های المپیک نگرانی دارد یا خیر، توضیح داد: این مسائل همیشه با کشتی همراه بوده و همیشه خواهد بود. در المپیک قبل هم وقتی بچه‌ها را آماده می کردیم گفتیم ما از نظر اجرایی قدرتی در اتحادیه جهانی کشتی نداریم ،‌ بلکه باید به قدری قدرت فنی، بدنی و روحی خود را بالا ببریم تا جایی برای نفوذ داوری و مسائل دیگر باقی نماند. البته با این حال در مورد عبدولی و اخلاقی داوری به تیم ما لطمه زد. در مجموع باید به گونه‌ای باشیم که به هیچ وجه بهانه ای به دست داوران ندهیم.

بنا درباره پیش‌بینی خود از نتیجه‌ گیری کشتی‌گیران فرنگی کار در رقابت‌های المپیک ریو ۲۰۱۶، گفت: من شش دلاور دارم که همه آنها شانس مدال هستند ، ولی شانس مدال با رسیدن به مدال تفاوت دارد و بستگی به شرایط روحی – بدنی ، ریکاوری مناسب ، داوری و مسائل دیگر دارد که همگی دست به دست هم می‌دهند تا نتیجه‌ یک کشتی رقم بخورد، ولی معتقد هستم که شانس بالایی برای خلق شگفتی داریم.

وی در ادامه با اشاره به این که حبیب الله اخلاقی را به عنوان نماینده وزن ۸۵ کیلوگرم ایران انتخاب کرده است، گفت: خواستم به او تلنگری بخورد ، چرا که از فضای المپیکی مقداری عقب بود، اما شرایطش روز به روز بهتر شد و او عازم المپیک ۲۰۱۶ ریو خواهد شد.

بنا درباره میزان حمایت از کشتی‌گیران در آستانه اعزام به المپیک ، خاطر نشان کرد: با همه گرفتاری‌ها و شرایط اقتصادی کشور در مجموع فدراسیون در وهله اول تمام سعی خود را کرده است و امکانات را تا حد توان برای ما مهیا کرده است. در مرحله بعد هم وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک همه سعی خود را کردند تا بهترین حمایت‌ها را داشته باشند. در حال‌ حاضر وقت گله گذاری نیست و همه باید همدل و همصدا برای کاروان ورزشی ایران سنگ تمام بگذاریم تا نتایج خوبی رقم بخورد.

سرمربی تیم ‌ملی کشتی فرنگی در ادامه در پاسخ به این سوال که از دغدغه‌های خود گذشته است، اظهار کرد: مجبور شدم از دغدغه‌هایم بگذرم. من ایده‌الیست هستم و همیشه بهترین‌ها را می‌خواهم، ولی سختی‌هایی نیز وجود دارد که نمیتوانیم بهترین امکانات را در اختیار داشته باشیم.

بنا در پایان درباره صحبت خود با کشتی‌گیران خط خورده از المپیک نیز عنوان کرد: ما در اردوی تیم ‌ملی بد نداشته‌ایم. کشتی فرنگی ما رشد داشته است و همه در تیم ایران ستاره هستند، ولی مجبور هستیم در شرایطی بین خوب و یک ذره خوب‌تر بهترین را انتخاب کنیم.
 
کلمات کلیدی : محمد بنا+کشتی فرنگی+المپیک 2016
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.