توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 477835
اردوغان: با غرب مقابله به مثل می‌کنیم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۰
رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد: تا زمانیکه غرب گولنیست‌ها را تحویل آنکارا ندهد، ترکیه هرگونه درخواست استرداد مظنونان از سوی غرب را رد خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه حریت، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد: من به جهان می‌گویم، تا زمانیکه شما به ما برای استرداد گولنیست‌ها کمک نمی‌کنید، باید بدانید که شما نیز در آینده قادر نخواهید بود که از ما درخواست استرداد مظنونان مورد نظر خود را کنید.

وی ادامه داد: زیرا مبارزه با تروریسم یک اقدام داخلی نبوده بلکه بین‌المللی است. اگر ما با هم علیه تروریسم مبارزه می‌کنیم، شما باید این افراد را به ما تحویل بدهید.

تاکنون صدها نفر از اعضای سازمان فتو ( وابسته به فتح الله گولن) در کشورهای اروپایی از جمله آلمان درخواست پناهندگی داده‌اند.

چندی قبل، چندین نفر از اتباع ترکیه با پاسپورت‌های دیپلماتیک پس از دریافت دستورات برای بازگشت به ترکیه درخواست پناهندگی در آلمان ارائه کردند.

اکثر پناهجویان پرسنل نظامی ترکیه‌ای هستند که در پایگاه‌های ناتو در اروپا خدمت می‌کردند. برخی از مقامات دولت ترکیه و اعضای خانواده این پرسنل نظامی از جمله وابسته دفاعی سفارت ترکیه در برلین در بین افرادی هستند که به دنبال کودتای نافرجام ۱۵ ژوئیه درخواست پناهندگی در آلمان را ارائه کردند.

مقامات ترکیه همچنان به سرکوب مظنونین مرتبط به سازمان گولنیست ادامه می‌دهند.

از زمان وقوع کودتای نافرجام ده‌ها هزار نفر بازداشت و بسیاری به اتهام داشتن ارتباط با جنبش گولنیست به رهبری فتح‌الله گولن، مبلغ اسلامی مستقر در آمریکا اخراج یا تعلیق شدند.
 
کلمات کلیدی : اردوغان + ترکیه + اتحادیه اروپا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.