توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 458426
اردوغان: اتحادیه اروپا یک «اتحادیه صلیبی» است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۶
رئیس‌جمهوری ترکیه در یکی از تندترین انتقادها علیه اتحادیه اروپا، آن را یک «اتحادیه صلیبی» خواند.

به گزارش تسنیم به نقل از «آناتولی»، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه طی سخنانی در مراسم افتتاح چندین پروژه در آنکارا گفت: «همه سران کشورهای اروپایی با حضور در واتیکان، با دقت به سخنان پاپ گوش دادند. حالا متوجه شدید که چرا54  سال است ترکیه را در اتحادیه اروپا نمی‌پذیرند؟ با صراحت می ‌گویم که این یک اتحادیه، صلیبی است. 16 آوریل روز تصمیم‌گیری در این زمینه نیز خواهد بود.»

رئیس‌جمهوری ترکیه، اتحادیه اروپا را به دروغ‌گویی متهم کرد و گفت که اتحادیه اروپا از زمان آغاز مذاکرات برای عضویت ترکیه در آن، «در تمامی مدت به ما دروغ می‌گفت».

اردوغان انتقاد از اروپا را موضوع اصلی کارزار «آری» به همه‌پرسی قرار داده و «نمایندگان پارلمان و سران اروپایی» را به حمایت از دشمنان و رقبایش متهم کرده است.

همه‌پرسی تغییر نظام پارلمانی به ریاستی در ترکیه قرار است روز 16 آوریل برگزار شود. اعضای دولت رجب طیب اردوغان کوشیده‌اند تا حمایت ترک‌های مقیم در کشوهای اروپایی از این همه‌پرسی را جلب کنند.
 
کلمات کلیدی : ترکیه + اردوغان + اتحادیه اروپا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.