توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504401
قیمت انواع میوه پایین است/ افزایش تولید مرکبات در سال جاری
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۵
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: قیمت بالای برخی محصولات کشاورزی مانند میوه ناشی از نبود تشکل‌های فعال در حوزه بازرگانی در این بخش است که باعث می‌شود قیمت برخی محصولات از تولید تا مصرف چند برابر شود.

به گزارش ایسنا، محمد علی طهماسبی امروز (سه‌شنبه) در مراسم افتتاح نخستین نمایشگاه تخصصی صنعت میوه کشور در هتل المپیک تهران اظهار کرد: هم‌اکنون قیمت انواع میوه در بازار پایین است و پیش‌بینی می‌شود امسال حدود ۲۲ میلیون تن انواع محصولات باغی اعم از میوه های سردرختی و محصولات گلخانه‌ای در کشور تولید شود.

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی به دنبال ایجاد زنجیره تولید بوده و امیدواریم در آینده با راه‌اندازی و توسعه این تشکل‌ها دیگر شاهد بالا بودن قیمت برخی محصولات کشاورزی مانند میوه و فاصله زیاد آنها از تولید تا بازار نباشیم، چراکه در راستای اهداف چهار ساله این وزارتخانه درصددیم با ایجاد زنجیره‌های تولید حضور بخش خصوصی کشاورزی را در بازار پررنگ‌تر کنیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی اضافه کرد: در زمینه مرکبات بر اساس برآوردهای صورت گرفته با مازاد مصرف مواجهیم و باید به فکر صادرات این محصولات باشیم اما هنوز نمی‌توان در این زمینه اظهارنظر قطعی کرد. چرا که سال گذشته وضعیت تولید مرکبات ایران بسیار خوب بود و دولت مبالغ قابل توجهی را برای صادرات آنها در نظر داشت اما سرمازدگی که در آذرماه رخ داد سبب شد خسارت شدیدی به باغ‌های مرکبات وارد شود و کشور را با کمبود مواجه کند.

وی همچنین در خصوص اعطای تسهیلات برای ایجاد و توسعه سردخانه‌ها و صنایع بسته‌بندی گفت: متقاضیانی که تمایل به دریافت تسهیلات در این زمینه دارند، می‌توانند به سایت مکانیزاسیون مراجعه کنند و تسهیلاتی که در این زمینه وجود دارد را در اختیار بگیرند که هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.
 
کلمات کلیدی : میوه و سبزی + بازار میوه + کشاورزی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.