نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 443102
مسیر زنجان به تهران به کمتر از سه ساعت خواهد رسید
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۳۳
 سفر زنجان طبق دستور وزیر راه و شهرسازی ایستگاه زنجان به ایستگاه TOD (توسعه حمل و نقل محور) تبدیل خواهد شد تا یک ایستگاه خدمت‌رسان به شهروندان شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی سعید محمدزاده در مراسم افتتاح پروژه توسعه ایستگاه راه‌آهن زنجان و آغاز عملیات دو خطه کردن راه‌آهن زنجان-قزوین اظهار داشت: باید از زحمات دکتر سید آقایی به خاطر پیگیری‌های وی به ویژه درخصوص خط دوم زنجان به میانه و سپس تبریز قدردانی کرد.

وی افزود: با حمایت مقام معظم رهبری در حضوص توسعه حمل و نقل ریلی و نیز تاکید دولت در برنامه ششم توسعه بر این مهم موارد مناسبی برای حمل و نقل ریلی دیده شده که امیدواریم طی پنج سال آینده شاهد توسعه این شق از حمل و نقل باشیم.

مدیر عامل شرکت راه‌آهن با اشاره به توسعه حمل و نقل حومه‌ای و مسافر بیان کرد: قبل از این برنامه با آغاز دولت تدبیر و امید مسئله پرداختن به خطوط حومه‌ای، دو خطه کردن مسیرهای منتهی به کلانشهرها و سه یا چهارخطه شدن خطوط با جدیت زیاد پیگیری شد که امیدواریم قبل ازپایان امسال از تهران تا مقاصد اطراف آن به بهره‌برداری برسد.

معاون وزیر راه تاکید کرد: بر مبنای همین تفکر راه‌آهن باید بتواند محور خدمت به شهر و شهروندان باشد.

محمدزاده با اشاره به دستور وزیر راه و شهرسازی مبنی بر توجه بر خطوط قطارهای حومه‌ای بیان کرد: طبق دستور وی ایستگاه زنجان به ایستگاهTOD تبدیل خواهد شد تا یک ایستگاه خدمت‌رسان به شهروندان شود.

وی در ادامه از بازدید وزیر راه و شهرسازی از کارخانه ایریکو سازنده ریل باس‌های خطوط حومه‌ای خبر داد و گفت: تا پایان سال ۹۶ هجده ست ریل باس تحویل ناوگان ریلی کشور خواهد شد و برای توسعه آن مشغول مذاکره هستیم و امید است نسبت به خرید ناوگان طی سال آینده به فوریت اقدام شود.

مدیر عامل راه آهن با اشاره به بهره‌برداری از خط دوم راه آهن زنجان-قروین گفت: با تکمیل این خط زمان سیر از زنجان به تهران به کمتر از سه ساعت خواهد رسید.

محمدزاده در پایان از تمام دست اندرکاران پروژه ایستگاه زنجان تشکر کرد.
 
کلمات کلیدی : وزارت راه و شهرسازی، قطار،راه آهن
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۱۴:۱۹:۲۳
به نظر من خیلی هم از نزدیک کردن شهرها به تهران نباید خوشحال باشیم چون ممکن است برای کار سرازیر به تهران شوند واخر هفته برگردند دیگر شهر ها را به هم نزدیک کنید (4158133) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.