توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507101
اسرائیل: اسد اکثر خاک سوریه را تا ۲۰۱۸ بازپس می‌گیرد/ اشتباه محاسباتی کردیم
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۳
مسئولان عالی رتبه نظامی رژیم صهیونیستی گفتند که نیروهای دولت سوریه به احتمال زیاد اکثر خاک این کشور را تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی از گروه‌های مسلح بازپس خواهند گرفت.

به گزارش تسنیم، روزنامه صهیونیستی "اسرائیل الیوم" به نقل از مسئولان عالی رتبه نظامی رژیم صهیونیستی با اعلام این مطلب افزود: این ارزیابی از چند فاکتور منطقه‌ای و بین المللی نشات می گیرد؛ خصوصا تصمیم آمریکا برای تعلیق کمک های خود به گروههای مخالف دولت سوریه.

این مسئولان تصریح کردند: روشن است که واشنگتن دیگر اهمیتی به نتیجه جنگ در سوریه نمی دهند. این درحالی است که کشورهای (به اصطلاح میانه رو) عرب نیز حمایت خود از مخالفان را کاهش داده اند و همزمان ایران بر کمک های خود به دولت بشار اسد افزوده است".

این روزنامه افزود: محافل نظامی اسرائیل تا چندی پیش معقتد بودند که سوریه به وضعیت سیاسی قبل از ماه مارس سال 2011 میلادی بازنخواهد گشت بلکه به چند منطقه خودمختار تحت سیطره گروه‌های نژادی محلی تقسیم خواهد شد اما برداشت کنونی آنها این است که بشار اسد، سوریه را به کنترل در خواهد آورد. این وضعیت، اختلاف ریشه ای با ارزیابی ایهود باراک وزیر (جنگ) سابق اسرائیل دارد که در سال 2011 میلادی گفته بود؛ دولت بشار اسد در سال 2012 میلادی فرو خواهد پاشید.

این مسئولان صهیونیست گفتند: تحولی که باعث شد تا اسرائیل ارزیابی خود را تغییر دهد، در سال 2014 میلادی روی داد. در این سال باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا اولویت خود را تغییر داد و از تلاش برای سرنگون کردن اسد دست کشید تا روی مبارزه با داعش در سوریه و عراق تمرکز کند. این تغییر به همراه کمک نیروی هوایی روسیه باعث نجات اسد شد.
 
کلمات کلیدی : رژیم صهیونیستی + بشار اسد + سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.