نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 474252
بیانیه وزیر خارجه آمریکا در و اکنش به انتخاب مجدد حسن روحانی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۴
وزیر امور خارجه آمریکا با طرح ادعاهای واهی و خصمانه واشنگتن علیه کشورمان به انتخاب مجدد حسن روحانی واکنش نشان داد.

به گزارش ایسنا، رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا در واکنش به پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه بیانیه‌ای منتشر کرد و در آن به تکرار ادعاهای خصمانه واشنگتن علیه تهران پرداخت.

بنا به گزارش پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا، تیلرسون در بیانیه خود با تکرار این ادعا که ایران از تروریسم در منطقه حمایت می‌کند، آورده است: آن‌چه ما امیدواریم این است که روحانی اکنون یک دوره جدید دارد و باید از آن برای برچیدن شبکه تروریسم ایران و پایان دادن به تامین مالی شبکه‌های تروریستی استفاده کند.

وی در ادامه ادعاهای خصمانه خود ابراز امیدواری کرد که رئیس‌جمهور روحانی آزمایش‌های موشکی بالستیک در ایران را متوقف کند.

وزیر امور خارجه آمریکا افزود: این چیزی است که ما امیدواریم انتخابات ایران به همراه داشته باشد. من درباره انتظاراتم اظهارنظر نمی‌کنم، اما ما امیدواریم که اگر روحانی می‌خواهد روابط ایران را با جهان تغییر دهد، این کارهایی است که می‌تواند انجام دهد.

به گزارش ایسنا، مقامات آمریکایی در حالی این ادعاها را علیه ایران تکرار می کنند که حقایق نشان می‌دهد حامیان اصلی تروریسم در خاورمیانه و جهان، آمریکا، غرب و متحدان منطقه‌ای آنها هستند. این کشورها همواره با سیاست‌های مداخله‌جویانه و تفرقه‌افکنانه خود در منطقه تلاش کرده‌اند که میان گروه‌های مختلف اختلاف بیندازند تا به اهداف خود در منطقه دست یابند، سیاست‌هایی که نتیجه‌ای جز ظهور و توسعه تروریسم نداشته است. اما آنها همواره با گرفتن انگشت اتهام خود به سمت ایران در تلاشند که توجه جامعه بین‌الملل را از این واقعیات منحرف کنند.
 
کلمات کلیدی : آمریکا + پیروزی روحانی + ایران
 
الف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۳:۱۶:۴۰
آقای دکتر روحانی
من و همه افرادی که بهت رای دادیم ازت میخوایم با یه بیانیه جواب یاوه گویی های این یارو رو بدی. (4379531) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.