توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 430250
ترکیه:شبکه برق با حمله سایبری رو به روست
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۶
منابع وزارت انرژی ترکیه در پی قطع گسترده برق در مناطق وسیعی از کلانشهر استانبول، مدعی شدند که نیروگاههای تولید و شبکه برق این کشور بعد از کودتای نافرجام با حمله سایبری رو به روست.

به گزارش ایرنا، این ادعا در حالی مطرح می شود که بیش از سه روز است قطعی گسترده برق در مناطق وسیعی از استانبول و شهرهای صنعتی نزدیک استانبول موجب بروز مشکلات جدی برای شهروندان و کارخانه های صنعتی این کشور شده است. 

وزارت انرژی و منابع طبیعی ترکیه نیز قطعی برق را ناشی از شرایط جوی حاکم در منطقه دریای مرمره و شکشسته شدن بیش از 80 تیر انتقال برق فشار قوی عنوان کرده است.
روزنامه حریت شنبه عصر در تارنمای خبری – تحلیلی خود در اینترنت با کد فوری به نقل از یک مقام بلندپایه در وزارت انرژی ترکیه نوشت: شبکه برق سراسری و نیروگاههای تولید برق این کشور از 15 جولای (25 تیرماه گذشته) به بعد و در دوره اخیر، به طور مرتب با حمله سایبری رو به روست.

او با اشاره به این که حملات سایبری عموما از طریق اینترنت صورت می گیرد، گفته است که وزارت انرژی با هماهنگی سازمان فناوری اطلاعات و سایر واحدهای مربوطه، تدابیری را برای مقابله با این حملات اتخاذ کرده و مقابله می کند.

این مقام وزارت انرژی ترکیه حملات سایبری را به عنوان مقدمات یک حمله بزرگ خرابکارانه علیه شبکه ملی برق این کشور ارزیابی کرده است. 

وی گفته است: از سازمان اطلاعات ترکیه نیز در خصوص احتمال وقوع چنین حملاتی در شب سال نو هشدارهایی رسیده ولی تدابیر لازم در این زمینه اتخاذ شده است.
 
کلمات کلیدی : شبکه برق+ترکیه+حمله تروریستی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.