توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 416986
رویترز: ترامپ مانع فروش هواپیما به ایران؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۴
خبرگزاری رویترز نوشته است که در صورتی که رئیس‌جمهور بعدی آمریکا بخواهد، می‌تواند مجوز فروش هواپیما به ایران را باطل کند.

به گزارش فارس، خبرگزاری رویترز به نقل از یک کارشناس تحریم‌ها نوشته است که با وجود صدور مجوز فروش هواپیما به ایران، دولت آینده آمریکا می‌تواند «به سادگی» این مجوزها را باطل کند.
 
رویترز از صدور مجوز فروش 106 فروند هواپیمای ایرباس به ایران خبر داد. ایرباس هم این خبر را تائید کرده و گفته است که گفت‌وگو برای نهایی کردن مفاد قرارداد در جریان است.
 
«دیوید مورتلوک» مقام سابق کاخ سفید در امور تحریم‌ها، می‌گوید: «در هر لحظه‌ای می‌توان مجوزها را باطل کرد... مگر در بازه زمانی‌ای که در قانون اعلام شده است، که آن تعداد بسیار اندکی خواهد بود.»
 
با این حال، رویترز نوشته است که چنین اقدامی با مخالفت کشورهای امضاکننده برجام مواجه شده و آن‌ها احتمالا این اقدام را نقض توافق هسته‌ای محسوب خواهند کرد.
 
ایران پس از توافق هسته‌ای برای خرید بیش از 200 فروند هواپیما با دو شرکت ایرباس و بوئینگ تفاهمنامه امضا کرده است.
 
سخنگوی شرکت بوئینگ چند روز قبل ارسال هواپیمای ساخت این شرکت به ایران را به تصمیم دولت جدید آمریکا منوط کرد.
 
به نوشته وبگاه «بیزجورنال» «تیم نیل» سخنگوی شرکت بوئینگ در این زمینه گفت، اگر دولت «دونالد ترامپ» رییس جمهور جدید، سیاست آمریکا در قبال ایران را تغییر دهد و فروش هوایپما به ایران را ممنوع سازد، بوئینگ به این مسئله احترام می‌گذارد.
 
مجلس نمایندگان آمریکا هفته گذشته طرحی را تصویب کرد که پشتیبانی مالی بانک‌های آمریکای از فروش هواپیما به ایران را ممنوع می‌کند. دولت کنونی آمریکا گفته است که این طرح مخالف توافق هسته‌ای است و آن را وتو می‌کند.
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۸ ۰۶:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۱ ۱۳:۲۹
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۰ ۲۰:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۳ ۰۷:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۷ ۱۰:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۲ ۲۱:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۸ ۰۷:۱۶
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۰ ۰۹:۴۲
 
۱۳۹۵/۱۱/۰۷ ۱۶:۱۶
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۳ ۱۷:۱۱
 
 
کلمات کلیدی : ترامپ +فروش هواپیما + ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.