توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 429685
خشم دولت انگلیس از انتقاد جان کری از کابینه نتانیاهو
نخست‌وزیر انگلیس از راست‌گرا و افراطی خوانده شدن نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی توسط وزیر خارجه آمریکا به خشم آمده و یکی از سخنگوهایش را مأمور کرده که بگوید «این‌گونه سخن گفتن درباره یک متحد، مناسب نیست.»
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۸
به گزارش  فارس، دو روز پس از سخنرانی «جان کری» و انتقاد وی از سیاست‌های شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی، لندن به این اقدام کری واکنش نشان داد و آن را «نامناسب» دانست.

جان کری روز پنج‌شنبه پس از یک هفته انتقاد مداوم رژیم صهیونیستی از تصویب قطعنامه ضدشهرک‌سازی در شورای امنیت سازمان ملل و حمله به واشنگتن به خاطر رأی ممتنع به این قطعنامه، از اقدام دولت اوباما حمایت کرد و آن را در راستای «ارزش‌های آمریکایی» دانست.

کری که 3 هفته دیگر بیشتر در دولت آمریکا مسئول نیست، در این سخنرانی، عصبانیت تل‌آویو و دوستانش را چند برابر کرد و گفت که کابینه «بنیامین نتانیاهو» با شهرک‌سازی، شانس رسیدن به راهکار دو دولتی برای بحران فلسطین را از بین می‌برد.

وزیر خارجه آمریکا همچنین کابینه نتانیاهو را «راست‌گراترین کابینه تاریخ» رژیم صهیونیستی و دارای دستور کاری به شدت افراط‌گرایانه خواند.

یکی از سخنگویان دفتر «ترزا مِی» نخست‌وزیر انگلیس در واکنش به این سخنان کری، بیانیه‌ای داد و گفت: «ما اعتقاد نداریم که مذاکره بر مبنای تمرکز روی صرفاً یک موضوع باشد که در این مورد، منظور از آن یک مورد، ساخت شهرک‌هاست و این بحث در حالی مطرح می‌شود که مناقشه میان اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها به شدت پیچیده و عمیق است.»

در ادامه این بیانیه شخص جان کری و سخنان وی مستقیماً مورد انتقاد لندن قرار گرفته و آمده: « ... و همچنین ما اعتقاد نداریم که حمله به ساختار دولت منتخب دموکراتیک یکی از هم‌پیمانان، اقدام مناسبی باشد. دولت (انگلیس) اعتقاد دارد که مذاکرات تنها هنگامی به ثمر می‌نشیند که بین طرفین و با حمایت جامعه جهانی، برگزار شود.»

انگلیس که حالا از سخنان کری به خشم آمده، مشخصاً خود به قطعنامه ضدشهرک‌سازی رأی مثبت داد.

سخنگوی خانم مِی از این اقدام لندن هم حمایت کرده و گفته: «ما کماکان اعتقاد داریم که ساخت شهرک‌ها در اراضی فلسطین اشغالی، غیرقانونی است و به همین خاطر است که هفته گذشته به قطعنامه 2334 رأی مثبت دادیم.»
 
کلمات کلیدی : دولت انگلیس+جان کری+کابینه نتانیاهو+ترزا مِی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.