توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 473488
جنگنده‌های چینی یک هواپیمای شناسایی آمریکایی را تعقیب کردند
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۰
دو فروند جنگنده سوخو ۳۰ چین یک فروند هواپیمای شناسایی آمریکایی را بر فراز دریای شرقی چین تعقیب کردند.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، دو فرند جنگنده چینی در حالی اقدام به تعقیب و رهگیری یک فروند هواپیمای شناسایی آمریکایی بر فراز دریای شرقی چین کرده اند که واشنگتن این اقدام جنگنده های چینی را غیرحرفه ای ارزیابی کرده است. آمریکا اعلام کرده است که این هواپیمای شناسایی در حال پرواز در حریم هوایی بین المللی بوده است.

لوری هاج سخنگوی نیروی هوایی آمریکا در این باره تاکید کرد: در حال بررسی این مساله با چین از طریق کانال های نظامی و دیپلماتیک مناسب هستیم. تحقیقات ارتش آمریکا درباره این حادثه در حال انجام است.

وی در ادامه تصریح کرد: هواپیمای شناسایی آمریکا در حال انجام ماموریت عادی خود مطابق قوانین بین المللی در حریم هوایی بین المللی بوده است.

چین به شدت مخالف فعالیت های نظامی آمریکا در منطقه است. چین بارها اعلام کرده است که ساخت و سازهای نظامی در جزایر تحت کنترل خود در دریای جنوبی چین، محدود به استحکامات و تجهیزات دفاعی خواهد بود. چین استقرار تجهیزات نظامی در این مناطق را که بحشی از خاک خود می داند، طبیعی و حق طبیعی اش ارزیابی کرده است.

آمریکا بارها از چین به خاطر نظامی کردن منطقه انتقاد کرده و بر این مساله تاکید داشته است که آزادی دریانوردی در دریای جنوبی چین باید تضمین گردد.

آمریکا بارها ماموریت های هوایی و دریایی را به بهانه تضمین امنیت دریانوردی در منطقه انجام داده و این مساله با خشم چین روبرو شده است.
 
کلمات کلیدی : چین، تایوان، ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.