توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 444014
ترامپ از روز تحلیف با رئیس‌جمهور چین هیچ صحبتی نکرده است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۸
رسانه غربی در گزارشی نوشته که دونالد ترامپ در حالی که طی سه هفته آغاز به کارش با حداقل 18 رهبر خارجی تلفنی حرف زده، تنها به ارسال نامه به رئیس‌جمهور چین بسنده کرده است.

 به گزارش فارس، روزنامه «گاردین» در مطلبی از «سوالات و نگرانی‌ها» درباره ارسال نامه رئیس‌جمهور آمریکا به همتای چینی و خودداری او از برقراری مکالمه تلفنی پرداخته است.

در حالی که ریاست جمهوری دونالد ترامپ وارد سومین هفته خودش شده، رئیس جمهور آمریکا نامه ای خطاب به همتای چینی خود نوشته و در آن از تمایلش برای «روابط سازنده» بین دو کشور سخن گفته است.

در نامه ارسالی به «شی جینپینگ»، دونالد ترامپ بر آمادگی خودش برای کار با رئیس جمهور چین به منظور «ترسیم یک رابطه سازنده» تاکید کرد.

این نامه در حالی ارسال شده که به دنبال اظهارات جنجالی ترامپ درباره تایوان و ابراز تردیدهای او درباره ادامه تعهد واشنگتن به سیاست «چین واحد»، روابط دو کشور دچار تنش‌ شده است.

روزنامه گاردین در گزارشی به این موضوع پرداخته که دونالد ترامپ علی رغم گفتگوهای تلفنی با رهبران کشورهای مختلف پس از آغاز بکارش، تنها به ارسال نامه به همتای چینی بسنده کرده است.

در این گزارش آمده که با گذشت تقریبا سه هفته پس از آغاز به کار ترامپ در مقام ریاست جمهوری و امتناع او از مکالمه تلفنی با رئیس‌جمهور چین، «دارد سوالاتی را ایجاد می‌کند».

گاردین نوشت: «با گذشت تقریبا سه هفته از تحلیف ترامپ، این نحو(ارسال نامه) شیوه‌ای بود که رئیس‌جمهور آمریکا تصمیم گرفت با همتای چینی خود تعامل کند. ناظران این اقدام را نشانه بیشتری از ابرهای تیره و تاریک در روابط آمریکا-چین توصیف می‌کنند».

این رسانه انگلیسی افزود: « درباره این واقعیت که ترامپ از زمان تحلیفش با شی جینپینگ مکالمه‌ای نداشته، سوالات و نگرانی‌هایی ایجاد شده است. او برای صحبت با حداقل 18 رهبر جهانی و انتشار 112 توئیت در صفحه توئیترش وقت داشته (اما برای صحبت با رئیس‌جمهور چین وقت نگذاشته است)».
 
کلمات کلیدی : چین، تایوان، ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.