نظر منتشر شده
۲۸۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503286
علی کوچولوی راست قلب، قربانی شد/ به کاسبکاری پزشکان پایان دهید
بخش اجتماعی الف؛ 28 مرداد 96
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۹
24 مرداد ماه کودکی از دنیا رفت که علیرغم بستری بودن چندین روزه اش در یکی از گرانترین بیمارستان های خصوصی شیراز (بیمارستان د...) و  بیش از  5 بار ویزیت شدن توسط متخصصین اطفال این بیمارستان، گویا صدای قلب کوچکش چک نشده بود تا آنجا که حتی پزشکان، متوجه نشده بودند قلب این کودک در سمت راست بدنش قرار دارد.

به گزارش الف؛ اشتباه نشود! این کودک 3 بار به وسیله یکی از مشهورترین پزشکان سونوگراف شیراز (دکتر واو ، الف)، سونوگرافی شده بود ولی او یکبار هم درباره عدم سلامت کودک هشدار نداده بود و متوجه نشده بود که اعضای بدن این کودک برعکس سایرین است. در حالی که تشخیص این موارد از ابتدایی ترین اهداف سونوگرافی هست.

مادر علی کوچولو داغدار اوست؛ اما این حادثه و حوادث متعدد از این دست، همه ما را داغدار اوضاع نابسامان نظام سلامت کشور می کند. برخی از پزشکان اخلاق حرفه ای و حتی انسانی را کنار گذاشته اند درحالیکه هیچگونه نظارتی بر عملکرد آنها وجود ندارد. از دست این پزشکان سودجو به چه کسی شکایت ببریم وقتی که سازمانی از خود صنف پزشکان به عنوان مرجع شکایت تعیین شده است؟؟ تا کی باید مردم صبر کنند و علیرغم پرداخت هزینه های نجومی، تماشاگر ازدست رفتن عزیزانشان باشند؟؟
 


متخصصانی که حتی بیمار را چک نمی کنند:
داستان علی کوچولو این گونه شروع می شود که یک زوج جوان منتظر تولد اولین فرزندشان بودند. علیرغم هزینه ای سنگین پزشکی، از ماه های ابتدایی چکاپ های سلامت را انجام می دادند که مبادا به نوزادشان که همه زندگی آنهاست آسیبی وارد شود.
ساعت 6 بعد از ظهر 4 مرداد ماه علی کوچولو متولد شد. 12 ساعت بعد از تولد، حال کودک بد شد. پزشک فوق تخصص کودکان به بالین آمد، البته نه برای چک کردن سلامت، بلکه برای کاسبکاری، وگرنه پزشک عمومی هم اولین کاری که می کند چک کردن تنفس و صدای قلب مریض است. دست و پای کودک را بالا می برد و رها می کند و سپس می گوید مشکلی ندارد.، دور سر و قدش را اندازه می گیرد، چشم و گوشش را با چشم معمولی نگاه می کند و می رود. خانواده کودک بعدها متوجه می شوند که متخصص برای همین ویزیت 200 هزار تومن گرفته است.

3 روز کودک در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان خصوصی (د..) شیراز بستری است؛ 5 بار هزینه ویزیت پزشک متخصص می دهند اما تشخیص بیماری که به کنار، متخصصین محترم حتی متوجه نمی شوند که قلب کودک در سمت راست بدنش قرار دارد. اگر بخواهم بهتر بگویم وقت نگذاشتند که بفهمند. وقتی که پرداختی به پزشک در ایران بر خلاف بسیاری از کشور ها، بر اساس تعداد ویزیت است، پزشکانی از این دست  وقتی برای مریض نمی گذارند و همواره در تلاش است که تعداد ویزیت شدگان را افزایش دهد تا درآمدش از این هم بیشتر شود..بیچاره مردم که گرفتار این اوضاع هستند...اگر هم حرفی بزنند با توجه به انحصار ایجاد شده توسط پزشکان و کمبود پزشک، با عبارت نمی خوای مریضت رو بردار و برو رو به رو می شوند...

مدارک نشان می دهد که بعد از سه روز تنها تشخیص متخصصان بیمارستان افت قند و  بیماری زردی بوده است. در حالی که قلب کودک سوراخ بوده همچنین رگ قلبش گرفته بوده. اما پزشکان متخصص ما!! حتی نفهمیده بودند که قلبش کجاست.

15 روز بعد از تولد علی کوچولو یک پزشک متعهد گمنام در شهرستان، کودک را ویزیت می کند و تازه خانواده متوجه می شوند که قلب کودکشان در سمت راست قرار دارد و مشکل کودک از قلبش است.
 

"گزارش پزشک فوق تخصص نوزادان، دکتر محمد ب... و اعلام طبیعی بودن تمام وضعیت ها از جمله قلب"


"گزارش متخصص اطفال و اعزام به nicu جهت بستری هیچ اشاره ای به مسئله قلب و قرار داشتن قلب کودک در سمت راست نشده است"
 
 
"تصویر برداری از قفسه سینه یک روز پس از تولد و طبیعی  اعلام شدن  تمامی فاکتورها"
 
پزشکی که به بهانه اورژانسی نبودن تا ایست قلبی علی کوچولو به بالینش نمی آید.
داستان نبود امکانات در شهرستان و شهرستان های مجاور طولانی است. به هر حال بعد از سه روز انتظار و خالی نبودن بخش مراقبت های ویژه کودکان در بیمارستان های شیراز، یک تخت در بیمارستان نمازی شیراز خالی می شود. کودک را نیمه شب به صورت اوژانسی با آمبولانس به بیمارستان نمازی می رسانند تا عملیات اکو انجام شود. اما پزشک  علی کوچولو را اکو نمی کند...صبح،ظهر و غروب تا اینکه علی کوچولو ایست قلبی می کند و با شوک برمی گردد.

پرستاران  مدعی هستند که پزشک تشخیص داده بوده است اوضاع علی کوچولو اورژانسی نیست در حالی که پزشک شهرستان می گوید که اورژانسی بودن اوضاع علی کوچولو را اطلاع داده است. پرستاران هم مدعی هستند نمی دانستیم سه روز در شهرستان در حالت اورژانسی منتظر بوده اید.


"به علت نبود امکانات و خالی نبودن تخت در شیراز ابتدا از شهر الف به ف و سپس بعد از انتظار مجدد به شیراز اعزام شدند. تصویر مربوط به اعزام از شهرستان ف به شیراز"
 
انتقال هوایی دارو به شیراز قطب پزشکی کشور در سال 1396:
بعد از ایست قلبی کودک و احیا، پزشکان بالاخره قبول می کنند که اوضاع اورژانسی هست و عملیات اکو انجام می شود. نتیجه اعلام می شود. قلب کودک سوراخ است و یکی از رگهای قلبش در حال مسدود شدن است. پزشک تشخیص می دهد که داروی پروستاگلای که داروی کمیابی هم نیست برای کودک حیاتی است. اما در کل شهر شیراز و همه بیمارستان های تخصصی آن این دارو یافت نمی شود. بیمارستان دنا، مادر و کودک، نمازی، زینبیه، کوثر و....توسط بستگان علی کوچولو نیمه شب دارو از داروخانه 13 آبان تهران تهیه می شود و با اولین پرواز به شیراز فرستاده می شود.
 
 
خرید دارو از داروخانه 13 آبان تهران

 
فاکتور ارسال هوایی دارو به شیراز
 
تأخیر در عمل و خداحافظ علی کوچولو:
صبح 23 مرداد دکتر متخصص برای معالجه علی کوچولو دستور آنژیوگرافی در روز بعد را صادر میکند، نیمه شب اما کودک برای دومین بار ایست قلبی می کند و دوباره بر می گردد. پزشکان تشخیص می دهند که در این وضعیت به علت ناپایداری سیستم قلبی امکان عمل قلب وجود ندارد. این را البته حمل به صحت می کنیم و نه اینکه از انجام عمل سخت طفره رفته اند. به هرحال علی کوچولو امید دل مادر و پدرش 24 مرداد ماه از دنیا رفت. شاید اگر سونگراف به تصاویر دقت می کرد، پزشک متخصص اطفال وظیفه خود را درست انجام می داد یا اینکه در اکو کردن علی کوچولو این همه تأخیر به وجود نمی آمد، ماجرا نوعی دیگر رقم می خورد.


"گزارش فوت و اعلام اینکه قلب کودک در سمت راست قرار داشته است"
 
تعارض منافع در نظام سلامت:
با چشمی اشکبار و دلی پرخون به امید نجات مردم کشورم می گویم که هرچند هنوز هستند پزشکان متعهدی که به دنبال تسکین آلام مردم باشند ولی نظام سلامت نیازمند وزیر و برنامه ریزانی است که حافظ منافع مردم باشند نه اینکه خود پزشک و در تصمیم گیری ذی نفع باشند. اصلی که در اکثر کشور های جهان مراعات می شود. چه عاملی  باعث شده است که علیرغم رغبت اکثر دانش آموزان به شغل پزشکی سرانه پزشک متخصص در ایران حتی از فلسطین، تاجیکستان و قزاقستان و ...هم کم تر باشد و چه عواملی باعث شده است که برخی از پزشکان که از اخلاق حرفه ای و انسانی بویی نبرده اند، علیرغم حقوق نجومی، بدون هیچ هراسی در انجام وظایف بدیهی خود کوتاهی کنند. علی کوچولو دیگر برنمی‌گردد ولی امیدوارم دیگر برای هیچ مادری این حوادث تکرار نشود.
نویسنده: امضا محفوظ
 
کلمات کلیدی : خطای پزشکی+اشتباه پزشکی+فساد دارویی+علی کوچولو+ قلب+بیمارستان+ کاسبکاری پزشکان
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۲:۲۲:۳۱
وقتی پزشکان در کار املاک و بورس و طلا جواهرات و ویلا در شمال و ..... هستند همین میشود.. (4525748) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۲:۵۰:۵۱
نباید روحانی و دکترهاشمی را تکرار میکردیم (4525812) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۲۰:۵۶
در دانشگاه ازاد ، برای دریافت شهریه ،بدون امکانات بیمارستانی و بالینی ، دانشجوی پزشکی جذب می کنند با هییت علمی پرستار و ماما و پزشک عمومی !!!! جالبه که بسیاری از واحدهای کاراموزی را به دلیل نبود بیمارستان اموزشی ، حذف کرده اند !! یعنی علم تعطیل و فقط شهریه و پول . (4525869) (alef-11)
 
جعفر
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۴۱:۴۴
اتفاقا باید تعداد پزشکان زیاد بشه تا رقابت حاصل بشه. (4525900) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۵۶:۳۸
ببخشید پزشکان محترمی که از دانشگاه های دولتی تخصص گرفته اند بهترند؟ برای مشکل چشمی بسیار ساده ای به بیش از هشت پزشک فوق تخصص از بهترین دانشگاه ها در تهران مراجعه کردم اما در نهایت یک چشم پزشک محترمی در اصفهان با یک بار ویزیت مشکل گرفتگی مجرای اشکی را فهمید. پزشکانی را از دانشگاه آزاد می شناسم که بسیار بهتر از همتایان دولتی خود هستند. مشکل بسیار بیش از نبود علم و نبود اخلاق است. (4525922) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۱۰:۰۴
آقا چرا از آب گل آلود ماهی میگیرید؟! اون دکتر فوق تخصص که فارغ التحصیل دانشگاه آزاد نبوده چون دانشگاه آزاد فقط پزشک عمومی پذیرش میکنه. (4526121) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۳۳:۳۹
عمومی اش آزاد بوده، (4526323) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۲۶:۱۹
این مشکل خیلی قدیمی تر از این حرفاست که مربوط به یک دولت باشه. (4525876) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۴۵:۵۱
هر داستانی که میشه شما اون رو سیاسی می کنید ! شما نماینده 24 میلیون نفر نیستید (4525905) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۰۶:۴۷
نیست حالا قبل از اینها وضعیت پزشکی گل و بلبل بود!!! (4525959) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۱۷:۰۹
چه ربطي داره؟انگار قبل از روحاني پزشكان همه فقط كار پزشكي ميكردن.واقعا شماها بي ريط نظر ميديد (4525989) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۴۵:۳۵
وقتی دکتر هاشمی پزشکان را تامقام الوهیت بالا میبرن کی جرات داره ازشون شکایت کنه.
سال 91 سه بار طی 24 ساعت به درمانگاه با سه پزشک داخلی مراجعه کردم تشخیص آپاندیس ندادن و با پارگی آپاندیس به بیمارستان میلاد منتقل شدم و طبق گفته پزشکان فقط لطف خدا منو زنده گذاشت. (4526212) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۱۸:۴۶
نمى دانى درمان آپانديست بر عهده جراح است نه داخلى
چرا براى كار اورژانسي رفتى درمانگاه؟
چرا وقتى از كاريكى نتيجه اى نگرفتى مجددا پيش خودش برنگشتى؟ (4526292) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۹:۲۵:۳۰
چون گفتن مسمومیت داشتی. بعد هم در همان درمانگاه سه دکتر متفاوت منو دیدن . (4526561) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۲۳:۱۵:۳۰
دوست دانشمند، درمان آپاندیس با جراح هست، تشخیصش که با داخلی هست!!!، شما پزشکید؟؟؟؟؟ عجبا!!!!! سطح سواد بعضی از پزشکان مشخص شد!!!! (4526816) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۰۰:۰۶:۴۱
پزشک عمومی هم نباید آپاندیسیت را نادیده بگیرد چه برسد به متخصص داخلی. بله جراح عمل میکند. (4526874) (alef-13)
 
سجاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۹:۳۶:۰۹
مشکل از اونجا بدتر میشه که بخشی از جامعه پزشکی در مقابل مشکلات خودشون به جای عذرخواهی و سعی در رفع مشکلات، در مقابل مردم گارد می گیرن و سعی می کنن با فرافکنی و سرپوش گذاشتن تقدس از دست رفته شون رو حفظ کنن
در حالی که بهترین راه برای حفظ تقدس جامعه پزشکی اینه که سعی کنن به فکر سلامتی مردم باشن و صادقانه به مردم خدمت کنن
هرسال می بینیم یکی از مهمترین دغدغه های جامعه پزشکی زیاد شدن تعرفه هاشونه ولی من به شخصه تا به حال ندیدم کمپینی از پزشکان تشکیل بشه که به آلودگی هوا یا مسمومیت مواد غذایی یا بی توجهی دولت به ورزش های همگانی اعتراض کنن
به نظرم پزشکی ما باید پوست بندازه و از دل فضای کاسبکاری افراد مصلحی بیرون بیان و پزشکی رو از این وضع نجات بدن (4526579) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۸:۴۸:۴۰
متاسفانه هركي بياد فرقي نميكنه (4526513) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۹:۲۶:۲۳
واقعا این چه ربطی داشت یعنی قبلا دکترها خوب بودند در این چهاسال یه هو بد شدند.این وجدان انها است که به اخلاق حرفه ای ربط داره (4526563) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۱۴:۳۷
وقتی در دانشگاهای ازاد و پردیس های بین الملل ، با رتبه های ۱۶ هزار، پزشکی قبول می شوند ، همین است . (4525858) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۰۸:۵۸
اتفاقا شما خودت جز پزشکانی هستی که از زیاد شدن پزشک در کشور ناراحتی و دلت میخواد چند تا پزشک در هر شهری بیشتر نباشه. فکر میکنی 16000 تو شیشصد هزار نفر کم چیزیه؟ (4526115) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۸:۵۱:۰۳
بله کم چیزیه چون پای جون آدما در میونه و کسی که اهل درس نباشه وارد پزشکی شد هم یهو متحول نمیشه پس باید کم و با کیفیت پزشک تولید بشه که خود جنابعالی نگی بیسوادن باید درس خون ترین و با انگیزه ترین ها پزشک بشن چون پای جون آدما که در میون باشه یکیشم زیاده (4526515) (alef-13)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۱۵:۲۶
خوب مسوول این فاجعه کیه بریم یقه اونو بگیریم آخه پزشکا بیسوادن قبول چرا قبلا بیسواد نبودن؟ اون موقع درآمدشون کم بود که با سواد بودن یا اینکه همه رشته ها خراب شده بود مونده بود پزشکی که به سلامتی اونم شد مثل بقیه همه چیمون باید به همه چیمون بیاد (4526135) (alef-13)
 
جعفر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۲۴:۴۳
بنده فیزیوتراپیست هستم . امثال این اتفاقات هر روز در محل کار برای ما پیش میاید که با وضعیتی مواجه میشوم که بیمار توسط پزشک اصلا معاینه نمی شود و یا درمان کلا دیر میشود و یا سخت تر و هزینه های آن بیشتر میشود.
مشکل هم بی سوادی پزشکان نیست .عدم نظارت روی پزشکان باعث سو استفاده برخی میشود و بار روانی و فشار اجتماعی ناشی از مقایسه ی بین همکاران و بالاخره حب دنیا سبب میشود که حتی پزشکانی که با وجدان و بصورت علمی کار میکنند نیز رفتارشان تغییر کند. راه حل افزایش نظارت بر پزشکان و اجرای نظام پزشک خانواده و سیستم ارجاع است یعنی همه ی بیماران باید ابتدا تحت نظر یک پزشک عمومی باشند و اگر لازم شد به پزشک متخصص ارجاع شوند.
ان شاالله (4526167) (alef-13)
 
شیرازی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۵۹:۱۵
جناب آقای فیزیوتراپیست! اتفاقا حدود 6 ساله که توی استان فارس داره نظام پزشک خانواده اجرا می شه و این حادثه دردناک دقیقا توی همین استان اتفاق افتاده. خود اون پزشک هایی هم که از این طرح دفاع می کردند (دکتر ایمانیه) بعد از 6 سال به این نتیجه رسیدند که تا مسائل پشت پرده و مافیایی نظام سلامت حل نشه چنین طرح هایی به جایی نمیرسه. (4526365) (alef-11)
 
اسماعیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۹:۰۵:۳۴
آقای شیرازی اگر شما متن رو کامل خونده بودین می فهمیدین که بیماری این نوزاد رو اول یک پزشک عمومی تشخیص داده که چه بسا پزشک خانواده او بوده اما متخصصان نتونستن تشخیص بدن. لازمه اصلاح نظام سلامت ما مث همه کشور های پیشرو پزشک خانواده هست و بس البته به شکل صحیح و منطقی که در دیگر کشورها اجرا شده نه به شکل و طرحهای من درآوردی (4526539) (alef-13)
 
سپهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۰۶:۱۱
اتفاقا پزشکان متخصص دخیل در این افتضاح احتمالا نه دانشگاه آزادی هستند و نه پردیسی...
بلکه فقط بی وجدان هستن (4526259) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۲۹:۳۴
اصلا خود همین امتحان کنکور پر از اشکال هست تو کدوم کشور استعدادها رو به این روش تشخیص میدن (4526315) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۰۰:۲۴:۴۸
اتفاقا مشکل از اونجا شروع شد که با همین استدلال کنکور رو برداشتن (4526894) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۱۹:۲۶
الان مگر همین " پزشک متعهد گمنام در شهرستان" نبود که بیماری را تشخیص داد. چرا نیمه پر لیوان را نمیبینیم. در هر قشری خوب وبد هست ولی ما عادت داریم همیشه نیمه خالی لیوان را ببینیم و همه را با یک چوب بزنیم.. (4525863) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۲۲:۴۷
خيلي انتظار ندارم در چني شرايط حزن انگيزي اين كامنت، از خوانندگان محترم تأييد بگيره اما براي استحضار دوستاني كه فكر مي كنن مرغ همسايه نازه! اول يه سوال مي پرسم: فكر مي كنين تعداد انسانهايي كه هر ساله در آمريكا بعلت خطاي پزشكي فوت مي كنن چند نفر است:
الف – هزار نفر
ب- ده هزار نفر!
ج – پنجاه هزار نفر!!
د – يكصدهزار نفر!!!
معذرت ميخوام هيچكدوم درست نبود. جواب صحيح: "بيش از دويست و پنجاه هزار نفر" (روزانه حدود 700 علي كوچولو!)
اينم لينكش:
خطاهاي پزشكي: سومين علت مرگ و مير در آمريكا!
https://www.usnews.com/news/articles/2016-05-03/medical-errors-are-third-leading-cause-of-death-in-the-us (4525871) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۵۲:۰۶
عذر بدتر از گناه.
اینکه اینجا کسی کارش را درست انجام ندهد چون در آمریکا انجام نمی دهند که نشد دلیل.
ضمنا این کار آقایان را نمیشود اسمش را گذاشت اشتباه. اسمش نداشتن وجدان کاری است نداشتن تعهد و مهم نبودن جان دیگران.
البته گناه یک مجموعه را نمیشود پایه همه نوشت. پزشکان متعهد و با وجدان هم زیاد داریم. (4525914) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۵۸:۲۷
عزیز من سیستم درمانی آمریکا در بین کشورهای پیشرفته یکی از بدترین سیستمهاست. سرمایه داری لجام گسیخته جایی برای انسانیت نمی گذارد. از فرانسه مثال بزنید. از آلمان، بلژیک، سوئد و ... (4525927) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۰۵:۱۴
فرض بگیریم که آمار شما درست باشه ولی میدونی فرق اونجا با ایران چیه؟ توی آمریکا اگر پزشک باعث مرگ بیماری شود پوست از سرش میکّنَن و محکومش میکنن به جریمه های کمر شکن (چه مالی چه شغلی).
توی ایران پزشک میزنه بیمار رو میکشه کسن جرات نداره بهش بگه بالای چشمت ابروئه. سازمان نظام پزشکی هم که فقط نقش ...بازی میکنه. (4525949) (alef-11)
 
علی
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۰۹:۰۱
با سلام دوست عزیز
چون در آمریکا با عدالت و بررسی های دقیق علت مرگ رو مورد بررسی قرار می دهند و در سیستم جامع سلامت ثبت می شودتا از این اشتباهات کم مشود ولی در ایران تمام برگه های گزارش پزشکی فرمالته می باشد (4525967) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۱۶:۴۲
بشین سر جات!! واژه خطای پزشکی در اونجا با اینجا خیلی متفاوته! اونچه در ایران اتفاق میفته عملا قتل عامه نه خطا! (4525986) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۴۵:۵۱
اینجا ایران است نه آمریکا .....! به نظر شما مفهوم انسانیت در فرهنگ ایران وآمریکا یکی است؟ فرهنگ سرمایه داری غرب با رئوفت اسلامی برابر است؟ اگر قرار است ما هم مثل امریکایی ها که ملل جهان را چپاول می کنند ، می کشند و نابود می کنند فکر کنیم پس رحما بینهم چه مفهومی دارد ؟ (4526071) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۴۶:۱۱
دلیل موجهی نیست. چون در آمریکا 250.000 نفر از دست می روند در ایران هم باید همینطور باشد؟ این به کنار، صحبت از تعداد مرگ و میر بر اثر خطای پزشکی نیست، صحبت و جان کلام مسئولیت پذیری است. (4526073) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۵۸:۲۳
برادر شما نسبت جمعيت به خطاهاي پزشكي را بسنج بعد امار بده
اين بدويست و پنجاه هزار نفر چند درصد امار مي شوند (4526090) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۳۱:۳۲
برادر، تو متن خبر نوشته: "سومين علت مرگ و مير آمريكاييها خطاهاي پزشكي است" (4526319) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۴۶:۵۴
شما این نسبت رو سنجیدی
فرض کنیم این نسبت رو در نظر بگیریم تو ایران میشه ۵۰ هزار نفر
آمار کمیه؟ (4526343) (alef-11)
 
مهدی
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۵۴:۰۸
بنام خدا
وقتی جان مردم در میان است حتی هزارم درصد هم خیلی زیاد است. دوست دارید خودتان جزء این هزارم درصد های خطای پزشکی باشی؟ (4526353) (alef-11)
 
.
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۲۰:۲۳
جهت اطلاعتون تو همون آمریکا حقوق دکترا در سال200 هزار دلاره.که این پول حقوق دو سه ماهه یه دکتر متخصص تو ایرانه.تو ایران پولی که میگیرن برابر پول زنده کردن مرده است.به نظر میاد داریم پول ابر پزشکان دنیا رو میدیم..علاوه بر اون اونجا درآمد مردم بیشتر و تفاوت زیادی بینشون با پزشکا نیست.چرا حقوق پزشکان در ایران از پزشکان در آمریکا هم بیشتره؟چرا؟؟؟؟؟ (4526152) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۳۸:۴۵
دوست گرام مرقوم بفرمایید جمعیت امریکا نزدیک 300میلیون نفر هست... چند برابر ایران؟؟؟ (4526198) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۲۹:۲۵
سلام دوست عزيز
جمعيت آمريكا 4 برابر ايرانه. يعني فكر كن در ايران سالانه بيش از 60 هزار نفر در اثر خطاي پزشكي فوت كنن. يعني روزانه 165 نفر. يعني اگر هر روز 165 علي كوچولو به دليل خطاي پزشكي فوت كنن ما از اين جهت، داريم در شرايط مشابه آمريكا زندگي مي كنيم! (البته آمار دقيقي ندارم اما شخصاً بعيد مي دونم پزشكان ايراني روزانه بيش از 165 نفر را به قتل برسانند!) البته اين موضوع هيچ توجيهي براي هيچ خطايي نيست و هر خطاكاري بايد تاوان خطاي خودشو بده (شايد اين موضوع، تفاوت اونجا و اينجا باشه!) من فقط ميخواستم كمي واقع بينانه تر به موضوع نگاه كنيم و فكر نكنيم همه دنيا بهشته و اينجا جهنم. نه عزيزم، "همه جا آسمان همين رنگ است" (4526314) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۰۰:۱۱:۲۱
این دلیل نمیشه از پزشک متخصصی که مریضش رو کامل معاینه نکرده و موجب مرگ مریضش شده دفاع کنیم. (4526880) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۰۰:۱۵:۵۴
آمار دقیقی نداری!خودت گفتی! اما من مطمئن هستم اصلا آماری نداری، حتی غیر دقیق!!چون هیچ کس نداره! از کجا دانستی کمتر از فلان رقم است؟ از پیش خودت گفتی... (4526886) (alef-13)
 
امیدوار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۵۰:۵۶
این خبر برای این منتشر نشد که بگه فقط در کشور ما خطای پزشکی وجود داره. بلکه برای این بود که نشون بده اگه خطای پزشکی اتفاق افتاد، هیچ مرجعی برای بیمار وجود نداره تا بتونه این مسئله رو پیگیری کنه. در آمریکا با جمعیت حدود 323 میلیون نفری، مرگ ناشی از خطاهای پزشکی با فرض صحت داده شما، 7 صدم درصد میشه. در ضمن اونجا اگه خطا اتفاق میفته، پزشک خاطی به نحوی مجازات میشه نه مثل اینجا هم هم داغ علی کوچولو وجود داره هم داغ بی مسئولیتی نظام پزشکی در مقابل کارهاش (4526233) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۹:۵۸:۵۳
دقیقا درست میفرمایید. آقا ما کجا بریم بگیم یه قانون محکم با ضمانت اجرایی میخوایم؟؟؟ حتی از همین قوانین راهنمایی رانندگی چقدر هرج و مرج هست جلوی پلیس. چرا نباید درست سختگیری شه که یکم نظم و آرامش ایجاد بشه تو همه چیز؟ حوصله ندارید یا از مردم میترسید یا هزینه داره یا....؟؟؟؟؟ (4526606) (alef-13)
 
سپهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۰۴:۰۵
خطای پزشکی جای خود... ولی فکر نکنم در عقب مانده ترین جامعه هم متخصصی پیدا بشه که قدرت تشخیص جای قلب بیمار رو نداشته باشه!
بچه های کوچیک هم که دکتر بازی میکنند با گوشی صدای قلب رو به راحتی تشخیص میدن چه برسه به سونوگرافی و معانه های تخصصی (4526251) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۱۹:۱۱
خوب انجا آمار هست. با پزشک متخلف برخورد می شود تا حد باطل کردن جواز طبابت اینجا چطور؟ اصلا چرا باید شرایط اینجا با امریکا مقایسه شود؟ در امریکا شهریه دانشگاه پزشکان از خزانه عمومی نیست و پزشک نمی تواند هر کاری دوست داشت انجام بدهد. بعلاوه جمعیت ایران با جمعیت امریکا قابل مقایسه نیست.
اینکه پس از چنین مساله دلخراشی بگوییم همه جا همین است فقط نشان می دهد بیمار هستیم یا پزشک! (4526294) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۲۱:۱۸
در بیمارستان بهمن رو قبل از جراحی، چهار بار توسط 4 متخصص بیهوشی ویزیت شدم(هزینه اش را حساب کنید) روزعمل متخصص بیهوشی دیگری امد گفت موضوع عمل چیست؟ هیچکس نمی دانست توضیح کوتاهی دادم سرطان سینه و برداشت سینه راست...پرسید رادیکال است یا ...تا جراح امد. از او خواهش کردم دقت کنید سینه چپ را برندارد! می دانید هزینه دو روز بستری بودن و عمل جراحی چقدر شد؟! (4526298) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۸:۰۰:۲۳
باز اونجا این آمار به صورت روشن در دسترس هست.
اما اینجا اصلا نمیذارن کسی همچین تحقیقی انجام بده. یه قسمت از پروژه کارشناسی ارشد همسر من بدست آوردن همین آماره ولی اصلا یا اطلاعاتی نیست یا همون درصد کم اطلاعات راجع به این موضوع رو مثل یه موضوع امنیتی نگاه میکنند و در اختیار محقق قرار نمیدن
کلا همه چی تو این مملکت ... (4526456) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۸:۰۲:۰۱
تو خارج از کشور آمار خطاهای پزشکی و مرگ و میر ناشی از اون به صورت روشن در دسترس هست.
اما اینجا اصلا نمیذارن کسی همچین تحقیقی انجام بده. اصلا یا اطلاعاتی نیست یا همون درصد کم اطلاعات راجع به این موضوع رو مثل یه موضوع امنیتی نگاه میکنند و در اختیار محقق قرار نمیدن
کلا همه چی تو این مملکت ... (4526459) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۸:۰۹:۱۳
اصلا در آمریکا سالی 100 میلیون نفر به خاطر خطای پزشکی می میرند. این توجیه خطای پزشکی و مرگ و میر ناشی از آن در ایران است مسلمان!!! (4526465) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۹:۳۳:۱۵
محض اطلاع خطای پزشکی با قصور پزشکی فرق داره (4526574) (alef-13)
 
M
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۲۳:۳۷:۲۴
1- اگه اجازه گرفتن همچین آماری (بدون دخالت) تو ایران داده بشه. این آمار چقدر میتونه باشه؟ قطعاً کمتر از آمریکا نیست که بیشتر هم هست. حتی با وجود اینکه جمعیت آمریکا 4 برابر جمیعیت ایرانه.
2- حقوق یکی دو ماه ماه یه پزشک معمولی ایرانی اندازه حقوق یک سال یه پزشک آمریکاییه. (4526839) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۰۰:۵۸:۱۰
تشخیص بیماریهای قلبی مادرزادی واقعا سخت است و بسیاری از آنها در ابتدا علامتی ندارند تا تشخیص داده شوند و یکدفعه بدحال شده و فوت میکنند. عدم اطلاع مردم از این موضوع موجب سوء تفاهم آنها میشود. باید توجه داشت که به پزشکان وحی نمیشود و آنها بر اساس علایم و نشانه ها بیماری را تشخیص میدهند و وقتی علامتی ندارد تشخیص امکان پذیر نیست.
حتی درصورت تشخیص هم اکثر این موارد درمان کاملی ندارند و فعلا تنها اقدام درمانی موجود در دنیا فقط درمانها یا جراحی های تسکینی است که فقط چند سال به عمر نوزاد اضافه میکند.
ایکاش الف انصاف به خرج بدهد این متن برخلاف جریان دیگر متنها را نیز منشر کند (4526918) (alef-13)
 
MOUSA
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۴۳:۱۱
مشکل بیسوادی دکترها و عدم نظارت بر کارشان است. (4525902) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۵۸:۳۸
امسال ظرفیت ورودی کنکور تجربی برای رشته پزشکی رو باز هم کم کردن و از 4000 نفر به 3600 نفر رسوندن.یکی باید فکری برای انحصار ایجاد شده در رشته پزشکی بکنه. نسبت پزشک به جمعیتمون از تاجیکستان و ترکمنستان هم کمتره. (4526092) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۰۲:۰۰
درامدهای بی حساب و کتاب این جماعت پزشک کل کشور رو به هم ریخته. تا جایی که دانشجوی سال آخر برق شریف انصراف میده و میره پزشکی. چند وقت دیگه کلا کشور از همین روند کند پیشرفت هم عقب می افته. از طرفی درامدهای عجیب و غریب پزشکان دل و دماغ کار کردن رو از بقیه هم میگیره. مجلس چرا ورود نمیکنه؟ (4526100) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۰۳:۱۲
این روزها همه دارن تغییر رشته میدن و برای کنکور پزشکی میخونن. (4526102) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۰۷:۰۷
بابا میخواهید پزشکان با حقوق 3 میلیون تومان چه کار کنند؟!!!!!! (4526111) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۰۰:۱۷:۵۳
همان کاری که بقیه ایرانی ها میکنند! البته بجز ذخایر نظام، آقازاده ها و دارندگان ژنهای برتر!!!! (4526888) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۷:۴۱:۳۲
حتی اگر تو کار املاک نباشه ما با جمعیت 80 میلیونی 80 هزار پزشک داریم آلمان با جمعیت 80 میلیونی 400 هزار پزشک داره معنی اش ساده است به هر پزشک آلمانی روزانه حداکثر 10 تا بیمار میرسه که طبعا با دقت معاینه میکنه و تمام تلاشش را میکنه رضایتشون را جلب کنه اینطرف اینقدر بیمار ریخته که هر نفر را دو دقیقه میشه ویزیت کرد نه بسشتر مشکل در بدجنسی پزشکان نیست اینقدر متخصص اینقدر کم تربیت میشه که نتیجه اش سیستم "معاینه دو دقیقه ای ایرانی" است (4526421) (alef-11)
 
نصف‌جهان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۰۰:۴۵:۲۶
ممنون الف به خاطراین اطلاع رسانی مسؤلانه
ایران بهشت پزشکان است.وقتی به سراغشان میروی طوری برخوردمیکنندکه انگاراحساس خودتحفه بینی دارند.برای همه‌ی مشاغل نوعی نظارت هست ولی پزشکان هرکاری بخواهندمیکنند.آنقدرمغرورندوپولهای نجومی بی حساب میگیرندکه احساس مصونیت میکنندکه هرچه شدپولش رامیدهیم درآمدیک روزشان است.
چاره‌ای نیست وضعیت به هرقیمت بایدتغییرکند (4526909) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۲:۲۳:۵۲
اقا پزشکا کلا معاینه درستی انجام نمیدهند و همه چیز را سرسری میگیرد اعتراض هم نمیشه کرد اعتراض هم بکنی شروع میکنن به حمله لفظی به خودت
هیچ فایده ای نداره (4525751) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۰۸:۰۵
يادم ميايد در ايامي كه پا به دوران نوجواني گذاشته بودم ، پدر مرحومم كه البته سي سال بعد فوت شد ! مريض بود و در بستر بيماري چنان نحيف و نزار كه مجبور شديم دكتر را به بالينش به
منزل آوريم و البته در آن زمان ها دكتر ها قدم رنجه مي فرمودند و فوري و آني بر بالين بيمار در خانه حاضر مي شدند ، جناب دكتر كه انشاءالله نور به قبرش بباره ، كلي وقت گذاشت و پدر را با حوصله معاينه نمود و جمله معروف " دوا از ما و شفا از خدا " را بر زبان آورد و از اتاق بيرون آمد
عمو در حياط به طرف دكتر رفت تا حق الزحمه اش را بپردازد ، حالا حق الزحمه هر مبلغي كه بود
بسته به كرم عمو بود !! با دو چشمان خودم ديدم كه دكتر دستش را گذاشت روي جيب كت كه عمو
مي خواست پول ويزيت را در آن بگذارد ، عمو رفت تا پول را در جيب سمت چپ بگذارد ، دكتر فوري ،كيفش را به دست چپش داد و با دست راست سر جيبش را گرفت ، خلاصه با كلي خواهش و
التماس آن پزشك ... بهتره بگويم طبيب ( ! ) ... أن طبيب رضايت داد تا مبلغي در جيبش گذاشته شود ، باور نميكنيد دكتر چنان سرخ شده و انگار شرم مي كرد كه بخواهد پول بكيرد ... حتي ديدم كه چند قطره عرق هم روي پيشانيش جوشيد ، ... باور بفرماييد جناب دكتر چنان خجالت زده شده بود كه ...خدا عالمه شايد هم حق داشت ، به گمانم در أن لحظه به ياد سوگند نامه بقراط افتاده بود كه اوايل كارش قرائت كرده بود ... اما حالا زمانه عوض شده ، شايد در قديم مثل حالا براي تعداد زيادي مردم و من جمله بعضي از پزشكان پول آب شور نبود كه هر چه بخورند تشنه تر... بله ؟!!!
-- جناب دكتردستت درد نكنه ، حالا با اين مريضي و عليلي چي مي تونم بخورم و چي نخور م ...
-- همه چي مي توني بخوري غير حق ويزيت من !!! (4525963) (alef-11)
 
Estonia
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۲۳:۲۸:۵۱
اونی هم که کارش را درست انجام میده مرتب پز میده و نمایشی عمل میکنه انگار بالاتر از وظایفش داره عمل میکنه
متاسفانه در این مملکت همه پول زیاد میخوان ولی کارشون را درست انجام نمیدهند انگار از دیگران عقب مانده اند و اینجا مسابقه پول درآوردن است ولی خدمات همه شده سر سری و بزن درو (4526830) (alef-13)
 
Estonia
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۲۳:۳۲:۳۳
روسای ایران میخواهند مردم بچه دار شوند و اوضاع جمعیت خوب شود ولی واقعا وقتی برای زایمان به بیمارستانها مراجعه میکنیم متوجه میشویم پول حرف اول را میزند (4526834) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۰۱:۳۲:۴۹
چاره‌ای نیست جزاینکه درایران پزشکی بایدازیک شغل سلطنت گونه به یک شغل غیراشرافی ولی خاص تبدیل شوداینهم راهی جزافزایش ظرفیت‌های دانشگاهی وآموزش درست وسپس نظارت حداکثری ومجازاتهای بازدارنده برای خطای پزشکان وجودندارد.مجازاتی مثل اعلام عمومی خطای پزشکی دررسانه‌های کثیرالانتشاربااسم پزشک خاطی. (4526941) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۲:۲۵:۴۸
متاسفانه این چیزها دیگر عادی شده و فقط مردم بیچاره این وسط قربانی هستند (4525756) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۲:۲۷:۰۴
همه چیزمون شده پول ...

بهتر برید از کسایی که امسال دارند برای پزشکی انتخاب رشته میکنند دلیل انتخابشون رو بپرسید و همینطور کسایی که دارن پزشکی میخونند ...

قطعا از شنیدن جواب ها و بزرگی ابعاد ماجرا شوکه خواهید شد . (4525762) (alef-11)
 
آریابان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۳۹:۴۰
بعضی از بخش های پزشگی همچون پاراکلینیک آنچنان "پول توش خوابیده" که هرچند برای پیدا کردن یک رادیولژی معمولی باید کلی بگردیم (که آخرش هم مدتیه دیگه از ریپورت خبری نیست !!!!)، ولی تا سرمون رو بچرخونیم می بینیم که چندین مرکز ام آر آی و انواع و اقسام سیتی اسکن های گوناگون از قلب و بدن گرفته تا سیتی آنژیوگرافی ووو ...و درمقابلمون قطار شده اند ، به نحوی که حتی رسما اعلام شد : تعداد دستگاه‌هاي ام آر آي در تهران پنج برابر !!!!! لندن است ؛
و از همه جالب تراینکه اخیرا خود دست-اندرکاران برملا کردند که در بسیاری از موارد نیازی باجبار کردن بیمار بانجام برخی از این اقدامات پاراکلینیکی نیست ولی....... خب چه کنند که اداره و دکوراسیون مطب و کلینیک و پلی کلینیک و بیمارستان و چند بار سفر سالانه به خارج (از نوع درست و حسابیش ، نه در پیتی !!!!) واقعا خرج داره ؛ (4526055) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۲:۳۰:۴۳
پزشکان جان های زیادی رو نجات میدند اما به علت تجربی بودن کار بعضی موقع ها هم ممکنه تشخیص اشتباه بدند. درست نیست در مورد پزشکان که دقیقا مردمی از بین خودمان هستند اینطوری نظر بدید. اگر پزشکان ایراد دارند مطمئن باشید این به معنی ایراد داشتن خود جامعه هست که من و شما هم شاملشون میشیم.
خودتون میفرمایید این پزشک معروف بودند. خب الکی معروف شدند؟ تا حالا سلامتی رو به کسی برنگردوندن؟ چرا پرونده یک پزشک رو انقدر ساده زیر سوال میبرید؟
خواهش من از شما اینه که همه خوبی ها و بدی ها رو با هم ببینید! (4525768) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۲:۵۶:۴۴
اینقدر ساده؟!!!! برادر من باعث مرگ یک کودک شده اند که میتوانست سالها زندگی کند و نسلهای دیگری را بوجود بیاورد! البته حق میدهم برای شما جان انسانها باید هم ساده باشد!! (4525823) (alef-11)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۱۸:۲۰
شما خیلی غصه جان اون طفل معصوم و داری بچه ات مریض شد دکتر نبر (4526143) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۹:۵۱:۴۷
دقیقا همین یعنی از بالا به مردم نگاه کردن! (4526596) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۰۰:۱۱:۵۰
شما که نمیخای خودت رو اصلاح کنی که مردم بهت مراجعه کنن چرا در سیستم ایران درس خواندی بصورت رایگان؟ در امریکا هزینه هر سال پزشکی خواندن بین 60 تا 80 هزار دلار درمیاد بدون احتساب هزینه های جانبی و 4 سالش میشه بیش از یک میلیارد تومن چرا نرفتی امریکا درس بخونی؟ یعنی مردم ما اگر به شما بگویند خودتان را اصلاح کنید کار اشتباهی کرده اند؟ شماها تا کی میخواهید طلبکار بازی دربیاورید؟ چرا نرفتی جای دیگه درس بخونی؟ چرا طلبکار ملت میشی مگه با پول همین مردم درس نخوندین؟
واقعا عجیبه بخدا طلبکار هم هستند همیشه
اقا خجالت بکشید (4526882) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۰۰:۲۰:۲۵
چقدر منطقی! خودت نبر. اینها پول میدهند و انتظار دارند خدمات درست بگیرند. (4526890) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۰۰:۳۱:۴۴
شما هم از کشور خارج شو برو انگلستان تا پزشکی و احترام به مردم رو یادت بدن (4526899) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۰۹:۱۱:۰۸
متاسفم برای این منطق. (4527114) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۲ ۰۱:۳۹:۱۷
خجالت بکش (4532282) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۰۶:۲۰
بهتره شما یه بار دیگه متنو از اول با دقت مطالعه بفرمایید تا کوتاهی پزشک براتون روشنتر بشه (4525842) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۲۲:۰۷
پزشکی که تشخیص نده قلب کودکی در کجا قرار دارد به چه دردی میخوره (4526003) (alef-2)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۲۵:۵۳
سلام علیکم

منظورتون که احتمالن عدم تشخیص موقعیت قلب بچه بعد از کلی معاینه و ... که نبوده، احتمالن (4526015) (alef-13)
 
آراز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۵۷:۱۰
با سلام
برادر عزیز
کلیت حرف شما درسته، جامعه مشکل داره - من و شما هم مشکل داریم.
اما یک سوال
عدم تشخیص راست قلب بودن چقدر تجربه میخواد؟

همه چی شده پول - چرا و چگونه این بلا سر جامعه اومده؟ (4526086) (alef-13)
 
سپهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۰۱:۴۲
منت درمان بیمار رو سر کسی نزارید چون چندین برابرش دستمزد میگیرن
پزشکان با پول منو شما درس خوندن و دکتر شدن! (4526248) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۲:۳۱:۲۸
لیاقت ما مردم وزیر پورشه سواری با خانهمیلیاردیست که ادعا می کند ماهانه فقط 3 میلیون حقوق می گیرد . ادعای انقلابی گری هم دارد.
آموزش پزشکی باید در اختیار وزارت علوم قرار گیرد.
پذیرش پزشکی چند برابر شود
حقوق و تعرفه ها به شدت کاهش یابد
نظام پزشکی توسط غیر پزشکان مدیریت شود. (4525771) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۲:۴۹:۵۷
وزیر پورشه سوار و صادق بهتر است از کسی که تظاهر و ریا میکنه .

البته با ایجاد تغییرات در نظام اموزش پزشکی موافق هستم . (4525811) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۱۲:۱۳
همون وزیر پورشه سوار برای شما خوب است. گهگاهی نگاهتان به پورشه بیوفتد سوی چشمتان زیاد میشود. (4526129) (alef-13)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۲۱:۱۶
حالا جدیدا صداقتو از رو ماشین میشه تشخیص داد؟ چون پورشه داره صادقه حتماً اگه کوئینگ یا لامبورگینی گالاردو سوار میشد معلم اخلاق میشد (4526154) (alef-13)
 
سپهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۵۹:۴۹
آفرین. کاملا موافقم
الان شده مثل آنکه مدیریت واردات کالا را به وارد کننده ها دهند!
یا مثلا مدیریت زندان را به زندانیان
یا مثلا... (4526247) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۲:۳۱:۳۹
شيراز بيخودي شده قطب سلامت جنوب كشور از وقتي پاي بيماران پولدار جنوب خليج فارس به اونجا باز شده شما حتي با داشتن بيمار اورژانسي ديگه نميتوني يه پزشك خوب اونجا ببيني مراجعه ميكني مطب وقتاشون تا سه ماه پره يا مسافرت اروپا هستند (4525772) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۱۳:۳۰
چون پزشک کم داریم. چون انحصار ایجاد کردن. امسال دوباره ظرفیت پزشکی روزانه رو 400 نفر کمترش کردن. (4526132) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۲:۳۳:۵۳
بی دقتی پزشکان در تشخیص ندادن بیماری نوزاد مورد تایید است اما متاسفانه درمان این نوع ناهنجاریها حتی در خارج.از کشور بسیار دور از انتظار و تقریبا غیر ممکن است.ضمنا متخصص سونوگرافی دوران حاملگی نیز بی دقتی کرده اما در هر حال علت مرگ ناهنجاری مادرزادی قلب است.ضمنا بیمارستان دال هیچ ویژگی خاصو ممتازی ندارد اما مردم به دلیل هزینه های بالا و چشم هم چشمی اصرار به مراجعه به این بیمارستان دارند. (4525775) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۲۹:۳۱
دکتر پول میگیره که همین ناهنجاری ها رو تشخیص بده. مخصوصا سونو که فقط برای همین دلیل انجام میشه (4525881) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۲۴:۵۰
بله همینطور است!
متاسفانه حقیقت این است که اطبا حتی در ممالک فوق العاده پیشرفته هم علیرغم ادعای نابغه بودن خود از علاج تعداد کثیری از ناهنجاریها عاجزند (4526012) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۲:۳۵:۲۳
وزیر باید پاسخگو باشد (4525779) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۴۶:۵۷
مشکل جامعه پزشکی نه وزیر ! این مشکل الان 30 سال هست شما تازه یادتون افتاده (4525906) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۲:۳۶:۳۶
وقتی وزیر بهداشت میلیاردی خودش در بیمارستان خصوصی اش درآمد کسب می کند چه انتظاری از پزشکان دارید که با وجدان باشند. (4525783) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۲:۵۱:۲۷
وزیر پولدار بودن هیچ ایرادی نداره ....

ایشان که دزدی و اختلاس نکرده با کار و زحمت بدست اورده . (4525813) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۵۶:۵۸
چرا اتفاقا خیلی ربط دارد
با بستن کارانه های 100 میلیونی در ماه برای پزشکان کاری کرده که فضای کاری این رشته را به فضای کاسبی تبدیل کرده طوری شده که پزشکان سر سفرهای خارجی و ویلا و پول بیشتر با هم به رقابت افتاند
سلامتی و جان انسانها شده وسیله معاش و سودجویی این قشر
این وزیر با این کار نتها توازن رشته های تحصیلی را به هم زده ( 750 هزار نفر رشته تجربی آن هم فقط برای رشته پزشکی) بلکه بیمه های را با خاک یکی کرده ، بیمارستانها را بشدت مقروض کرده بطوری که غالبا بیش از 10 ماه است توان پرداخت کارانه های نجومی پزشکان را ندارند و ...... برید دانشگاه و بیمارستان تا به عمق فاجعه پی ببرید (4525925) (alef-13)
 
سپهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۵۵:۲۸
کار و زحمت؟؟!
حتماً همینجوری مثل همکاراشون دیگه (4526244) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۱۲:۴۳
خداوند قضاوت میکنه این پزشکان زیاد گرفتن یا نه.

و اگه گرفتن کم فروشی کردن یا نه.

قیامت چه دیدنیه! (4526280) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۰۰:۲۶:۲۸
قیامت سر جای خود! اما نباید حق مردم را یه آن جهان حواله کرد. سازمان بازرسی و پزشکی قانونی چه کاره اند؟ (4526895) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۰۰:۲۳:۵۵
از کجا میدانی؟ چرا ۴ سال است لیست اموالش را به قوه قضائیه اعلام نکرده؟ (4526893) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۲:۵۳:۵۱
ربطی به وزیر نداره (4525818) (alef-11)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۰۹:۰۹
اتفاقا به وزیر ربط داره وقتی می خواد به هر قیمتی حرف خودشو به کرسی بنشونه نتیجه این میشه که نه پزشک راضیه نه مریض ، اگه مثل قدیم مردم مجبور بودن واسه دوا و دکتر زندگیشونو بفروشند حالا این قدر همه طلبکار نبودن (4526116) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۱۱:۵۰
دقیقا به ایشون ربط داره.
وقتی از هر انتقادی آقایون لرز به تنشون می افته و در دهن همه رو می خوان ببندن تهش همین میشه.

خدا ازشون نگذره. (4526277) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۲:۵۴:۳۸
وزیر بهداشت بهترین وزیر . برای کوبیدن پولدار بودن دیگه قدیمی شده (4525820) (alef-11)
 
سلام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۰۸:۵۱
عزیز من بحث پولداری فقط نیست
بحث سر تعارض منافع است آن هم منافع ملی و شخصی!!!
نامه ی دکتر توکلی برای مجلس را مطالعه کن! (4525966) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۸:۵۹:۴۳
معنی بهترین وزیر اینه؟ (4526525) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۰۰:۲۸:۴۳
نگران خودتی؟ پولات حلاله؟ این مهمه که از کجا آورده ای؟ اگر از حق مردم در آن هست افتخار ندارد. (4526896) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۲۴:۲۹
با وزیر پولدار مشکلی نداریم فقط سوال اینه چرا پزشکی و درمان را تبدیل به تجارت کرده اند؟ کجای دنیا با پزشکی میشه میلیاردر شد؟ جناب وزیر میگن فقط از پزشکی میلیاردر شدن پس یکجای کلی میلنگه (4526164) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۲:۳۹:۰۱
متاسفم .خداوند به مادرش صبر اعطا کند و به پزشکان علم و انصاف (4525786) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۲:۳۹:۰۳
از وقتی این طرح تحول سلامت یا به عبارتی طرح تحول جیب پزشکان اجرا شده میزان خطای پزشکی چندبرابر شده. (4525787) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۴۲:۱۳
به نظرم میزان خطای پزشکی زیاد تر نشده...خطاهای پزشکی به واسطه شبکه های اجتماعی بیشتر اطلاع رسانی می شوند. (4525901) (alef-11)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۲۴:۴۰
آخه چرا وقتی نمی دونی چی به چیه حرف میزنی طرف تا 40 سالگی درس خونده اومده تو محروم ترین نقاط خدمت میکنه همین طرح تحول 10 ماه و 12 ماه پولشو نمی ده اون وقت میخوای صبح علی الطلوع جلومون خبر دار وایسه خوب معلومه اونم من مریض و به چشم بدهی دولت میبینه (4526166) (alef-13)
 
سپهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۱۰:۲۱
شیراز منطقه محرومه؟!
اون چیزی که با تاخیر به پزشکا میدن حقوقشون نیست بلکه "کارانه" است و کاملا غیر منطقیه. به نظر من باید به مهندسین و ارتش و پلیس هم کارانه بدن! به معلمین هم کارانه بدن! به کارمندای دولت و رفتگر ها هم ...
مملکت مسخره بازی شده کلا (4526269) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۹:۲۸:۰۰
کارانه به پلیس، خدا رحم کنه همه زندانی میشن (4526564) (alef-13)
 
علی
Ireland
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۱۶:۰۶
کمی انصاف داشته باش دوست عزیز
پزشک بودن یه خدمت هست. همه جای دنیا پزشکی و درمان جزو مشاغل خدماتی محصوب میشه نه بیزینس. از همه اینها گذشته، انسانیت کجا رفته؟؟؟
اگه پدر یا مادر باشی این حرفهارو نمیگی. خصوصاً که توی یه کشور مترقی زندگی میکنی. (4526289) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۲ ۰۱:۴۶:۱۹
پزشکی دیگه طبابت پزشکی نیست تجارت پزشکیه!!!!
البته ده پونزده درصد افراد متعهد و وظیفه شناس هس بین پزشکا که از اونا عدر خواهی و از زحمات خالصانه اونا تشکر می کنم (4532293) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۲:۳۹:۳۱
وقتی درحاشیه مدیری رو بایکوت میکنند ب هرزورو تطمیعی!!!نتیجش فاجعه میشه..
خانوم یکی از اقوام بنده طی چندسال گذشته و در دوره های ۶ماه یکبار حدودا,ب پزشکان مختلف مراحعه و ازدردمچ دست ابرازناراحتی میکند و با آزمایش اما آر آی و غیره هیچ چیزی راتشخیص ندادند جز تجویز مسکن!!!!!و امسال براثر افتادن برروی زمین و فرورفتگی دنده ایشان,و مراجعه ب پزشک ..آنهاتازه تازه متوجه میشوند ک ایشان سرطان بدخیم داشتند و ب کبد سرایت نموده و کل کبد ازبین رفته است و الان ک این مطلب رو مینویسم باعرض تاسف همگی منتظر این هستیم ک بشنویم چ وقت ازدنیا میرود دردناکه بخدا...... اهمال پزشک رو آخه مکه میشه ثابت کرد؟؟؟؟خیر نمیشه..... خدانگذره ازاین دست افراد .. ک جان مردم و بیماران رو اغلب بازیچه قرارمیدهند (4525789) (alef-11)
 
لهلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۲:۴۱:۳۶
این چهار سال اخیر همیشه یک موضوع خیلی اذیتم کرده این که وزیر بهداشت از بهترین وزیراست. اره برای پزشکا از بهترین وزیراست اما برای مردم چی؟ اما کی این پزشکا را بیشتر رو کول ما سوار کرده است. کجای دنیا پزشکا این قدر رو گرده مردم سوارن؟ مگه اینا کجا تحصیل کرده انداز همین دانشگاههای نه چندان بی کیفیت کشور بیرون امده اند.
شاید اگه .... (4525792) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۲:۴۱:۳۸
سلام بنده پزشک هستم حق این است که اسناد ومدارک در سازمانها مربوطه مانند پزشک قانونی نظالم پزشکی مورد بررسی وکنکاش قرار بگیرد و نتیجه اعلام گردد. ودر صورت اعتراض از مراجع مختلف قابل پیگیری است. بنده نمیدانم نویسنده گزارش که ظاهرا دل پری از پزشکان دارند که در چه جایگاهی قرار دارند که هم کیفر خواست میخوانند هم حکم صادر میکنند. اتهام کاسب کاری به همه پزشکان دور از انصاف دور از اخلاق وغیر شرعی است.اگر هر کس قبول داشتن یا نداشتن حکم مراجع قانونی را با استدلال خود برآورد کند دیگر سنگ بر روی سنگ بند نمیشود. تمام حکم های صادره در مراجع قضایی بی اعتبار و موجب بی ا عتماد مردم وهن نظام است. به عنوان یک پزشک در صورت اثبات مقصر بودن هر کسی در مرگ این کودک در محاکم صالحه خواستار اشد مجازات برای خا طیان هستم... (4525794) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۲:۴۴:۰۵
همین بیمارستان " دال " که میگویید ...برای دوبار ویزیت نوزاد بنده که بدون اقراق هر با حدود یک دقیقه دقت کنید حدود یک دقیق هربار فرزندم را ویزیت کرد برای بار اول 280 هزار تومان و برای بار دوم 180 هزار تومان هزینه ویزیت در فاکتور نوشته شده است

یعنی 460 هزار تومان برای هر نوزاد و در یک روز با تولد 7 کودک ببینید چه درآمدی دارند

ولی پایان این ماجرا چیست و نتیجه ماجراهای دنباله دار این گونه مرگ و میرها چه می شود (4525798) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۱۰:۵۹
ویزیت ۲۸۰ هزارتومان؟دروغ هر چی بزرگتر،قابل باورتر. (4525855) (alef-11)
 
ایمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۴۸:۰۶
این قیمت ها برای شما خیلی عجیبه؟ وقتی برگه تسویه حساب بیمارستان مادرم رو مشاهده کردم ویزیت 550 هزار تومنی دیدم برق از کله ام پرید.
متاسفانه 280 تومان اصلا عجیب نیستتس (4525907) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۰۲:۴۲
چرا فکر میکنی دروغ میگم

یه بار اونجا برو خودت میبنی هزینه ها چطوره

هزینه سزارین و یک شب بستری میشه 6 میلیون 200 هزار تومان

خود برو بپرس (4525939) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۱۶:۲۳
من دوسال پیش در تهران برای تزریق آمپول داخل مثانه، مادرم را به بیمارستان پ بردم! اول اینکه وقت ما ساعت 7 صبح بود ولی 18 بعد از ظهر به اتاق عمل رفتیم، شما استرس وارد شده به بیمار 70 ساله را در نظر بگیر!
دوم اینکه متخصص بیهوشی آمد، در حد 30 ثانیه، از مادر من پرسید چه دارویی مصرف می کند و رفت، من حتی نفهمیدم ایشان پزشک است چون یک بلیز و شلوار مردونه ساده تنش بود حتی یک کارت به گردن نداشت، فکر کردم از داروخانه آمده، به پرستار گفتم ایشان چه کار داشت فرمود متخصص بیهوشی بود، حتی مشخصات پرونده آویز شده بر تخت را نخواند! این ویزیت جدا از هزینه های خواب اتاق عمل 100 هزار تومان فاکتور شد (مادر من بیهوشی نداشتند)، مهم نیست، قسمت جالب زمانی بود که آقایی بسیار مسن (قطعا بالای 80 سال) که یکی از کادر بیمارستان دست ایشان را گرفته بود و در راه رفتن همراهیشان می کرد با کت شلوار و کراوات و چند همراه وارد اتاق شدند، بنده فکر کردم برای بستری شدن آمده اند و گفتن پدر جان این اتاق در اختیار خانم هاست! چند همراه هل شدند و گفتند آقای دکتر آمده اند ویزیت! من فکر کردم چون مادر من سال ها مترون بیمارستان دی بوده اند، ایشان از پزشکان قدیمی است و سر زده چون کلا احوال پرسی با من و مادر کردند و با کمک همان همراه تشریف بردند، وقتی فاکتور دستم رسید فهمیدم ایشان از سهامداران بیمارستان هستند و بنده باید بابت معاشرت چند کلمه ای (خوبین، نگران نباشید چیزی نیست زود می روید منزل، محتوای ویزیت بود!) دویست هزار تومان بپردازم(دو سال پیش)! مشخص است شما خدارا شکر تجربه بیمارستان ندارید و تفاوت آنچه ویزیت متخصص در بیمارستان نامیده می شود با آنچه ویزیت متخصص در مطبش است (از 35 تا 60-70) نمی دانید که این حرف را دروغ پنداشتید!
البته خدا را شکر مادر من به سلامت منزل آمدند و صدمه ای به ایشان وارد نشد. (4525985) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۱۰:۲۹
شما مثل اینکه نیستی تو بیمارستان ها!!!

از این رقما فراوون میگیرن.

راستی دندون پزشکی تا حالا رفتی؟ سرت سوت میکشه از قیمتا!!! (4526271) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۷:۴۷:۱۳
آره من رفتم مشکلش کجاست؟ می‌خواهی رایگان درمان شی؟؟؟؟ (4526433) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۳:۲۴:۰۱
نه نمیخوام رایگان درمان شم، میخوام نون خشک برای خوردن بعد از بیماریم داشته باشم! (4527484) (alef-3)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۰۶:۰۹
آخه چرا واسه به کرسی نشوندن حرف باید دروغ بگی (4526108) (alef-13)
 
omid
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۲:۴۵:۴۱
اینها اکثرا مریض رو مثل کارت بانکی می بینند که رمزشم روشه!

آقا چرا متخصص وارد نمیکنند که این آقایون یه ذره ادب شوند. (4525802) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۵۵:۱۲
والا یه زمانی هندیا بودن ، یه مدت خوب بود پزشک زیاد تولید کردیم ولی همین تولیدی های خودمان کاری کردند که بگوییم هندیا یادشون بخیر (4526085) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۹:۰۳:۴۶
ایشالا هندیا بر گردن همه چی درست میشه، عزیز دکتر های هندی اصلا چیزی بلد نبودن فقط سطح توقع اون موقع پایین بود. پزشکامون نسبت به جاهای دیگه بد نیستن ولی بعضی ها پول دوست شدن که البته بهشون تا حدودی حق میدم آخه دیر به پول میرسن، تا 40 سالگی واسه پول در آوردن صبر کنی یکم هول میشی (4526537) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۱۶:۱۸
متخصص از کانادا ( دانشگاه رنک زیر 10) هم بیاد میگن مدرکتو باید تایید کنی!!! (4526137) (alef-13)
 
سپهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۵۴:۱۸
عزیز من، وزیر محترم بهداشت خودش پزشک متخصصه!!! معاونین ایشان هم همینطور... اینها اجازه نمیدهند کسی بازارشان را تهدید کند.
وگرنه چرا از بین متخصصین پرستاری یا متخصصین مدیریت (در گرایش سلامت) وزیر بهداشت نداشته ایم؟! (4526242) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۲:۴۶:۲۴
من پزشک نیستم ولی با خواندن این مقاله حس بدی به من دست می دهد. حس این که اگر فرزندم مریض شد راهی برای درمان او ندارم. ایجاد جو بی اعتمادی به پزشکان برای مردمی که در هنگام بیماری محل دیگری برای درمان ندارند عین خیانت است. کسی منکر خطاهای پزشکی نیست. ولی جو بی اعتمادی فقط و فقط به مردم لطمه می زند. به نظر شما کسی که خرج روزمره اش را ندارد می تواند برای درمان خود و فرزندانش به خارج از کشور سفر کند؟
لطفا قبل از نوشتن مقالات این چنینی کمی فکر کنیم. (4525803) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۱۶:۵۰
مشخص هم هست که پزشک نیستی. (4526139) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۰۸:۴۵
شما چه بخوای چه نخوای به پزشک مراجعه میکنی.
اتفاقا باید گفته بشه، اینا فکر نکنن از دماغ فیل افتادن. درست انجام وظیفه کنن.

بی تفاوتی این به اصطلاح متخصص چه فرقی میکنه با اونی که بنیتا رو تو ماشین گذاشت و بی تفاوت رها کرد... (4526263) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۲۲:۱۹:۴۴
فرقش رو وقتی می فهمید که خدای ناکرده فرزند بیمارتون رو به مطب پزشک ببرید و از طرفی نتونید به حرفش اعتماد کنید و از طرفی حال بچه رو به وخامت بگذاره. تا تجربه نکنید متوجه نمی شید متاسفانه. (4526772) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۲۳:۴۲:۰۹
بزرگترین گناه خدشه دار کردن اعتماد بیمار به پزشکان است .نوزادانی که به دلیل تبلیغ منفی و اعتقاد پدر مبنی بر اینکه فلان پزشک بی سواد است موقعی مراجعه می کند که نمیشه براش کاری کرد گناهش به عهده کیست مدیری مردم سایت ها و ..... (4543384) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۲:۴۶:۴۸
قلب راست بودن موجب مرگ نوزاد نمیشود.علت مرگ ناهنجاری مادرزادی سیستم قلب و عروق است. که پیش از تولد نیز قابل تشخیص بوده ولی تشخیص نداده اند. (4525804) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۲:۴۹:۵۳
بالاخره باید یک سقفی برای درامد آقایان اطبا تعریف بشه .الان تو تهران پزشکان متخصص ویزیت شصت هزار تومنی دارند شاید برای ویزیت مریض سه دقیقه هم وقت نگذارند .چرا وزارت بهداشت این اقایان رو مجبور نمی کنه با بیمه ها قرارداد داشته باشند ؟وقتی شما دفترچه بیمه داری باید اجباری تو تمام مراکز پزشکی این دفترچه رو قبول کنند وطبق تعرفه از بیمار پول بگیرند.بعضی از اقایان اطبا روزانه صدنفر رو درمطب ویزیت میکنند اون هم تا ساعت دوازده شب .حال سوال اینجاست ویزیت بیمار چه استانداردی باید داشته باشه ؟حق بیمار چی هست؟ (4525810) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۱۸:۴۲
قبول بیمه موجب میشه اداره مالیات متوجه میزان درامدشون بشه. اونا نمیخوان همین چندرغاز مالیات رو هم بدن. این درحالیه که تو اروپا و آمریکا بین 50 تا 90 درصد مالیات از پزشکان میگیرن. (4526144) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۹:۵۵:۴۱
۹۹درصد.ی درصد بقیشم تخفیف هست (4526603) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۲:۵۲:۵۵
پزشکان همیشه خودشون بالاتر می بینند . به کسی هم پاسخگو نیستند (4525816) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۲:۵۷:۳۴
خیلی پسرفت کردیم.. بخصوص در انسانیت... (4525828) (alef-11)
 
سپهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۵۰:۵۲
ولی وزیر محترم بهداشت میفرمایند در علم طبابت بسیار پیشرفت کرده ایم :| (4526232) (alef-13)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۰۱:۳۲
وقتی مدیران با زحمات و سواد کمتر با زدوبند و پارتی درآمد چند ده میلیونی در ماه و گاه چند صد میلیونی دارد دکترها هم باید گاز سبقت را بفشارند!!!مقصر دکتر نیست بلکه سیستم مدیریت کشور هست که جز زراندوزی و کاسبکاری نیست (4525832) (alef-11)
 
Sahar
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۰۲:۱۵
همینکه نمیدونید راست قلب بودن بیماری نیست توضیح همه چیزه... (4525835) (alef-11)
 
سپهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۴۹:۵۲
کی گفته راست قلبی بیماریه؟!
قلب بیمار مرحوم سوراخ بوده و انسداد عروق داشته، اینم بیماری نیست؟؟!
آخه پزشک متخصص اینقدر نادان؟! نوبره والا (4526228) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۰۳:۱۹
اینجا کسی نگفت راست قلب بودن بیماریه، گفتن هیچ کس حتی نفهمید این بچه راست قلبه!
اگه بچه ی شما راست قلب باشه دوس دارین بدونین یا نه؟!

چه مردمی داریم واقعا!!!

در ضمن اگه یه نگاهی به قلب مینداختن شاید میتونستن مانع مرگش بشن. (4526250) (alef-13)
 
جعفر
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۰۷:۰۷
بهترین کار ، زیاد شدن تعداد پزشکان و در نتیجه رقابتی شدن جذب در بیمارستانها و جذب بیمار در مطب هاست، مثل رستورانها و ... که روز به روز چاره ای جز افزایش کیفیت ندارند. (4525846) (alef-11)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۰۰:۵۵
آخه این چه نظر بی منطقیه اگه سیستم آموزش ما نمی تونه پزشک با کیفیت تولید کنه افزایش تعداد که فاجعه رو عمیق تر میکنه، بعدشم عزیزانی که اینقدر با درآمد پزشکان مشکل دارند دلیلش چیه پزشکا که حداقل چند سال درس میخونن و زحمت میکشن، خیلی از اصناف که فقط با دلالی چند برابر در میارن، شایدم همه دوست داشتیم دکتر بشیم نشدیم، حالا دق دلی داریم (4526098) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۰۷:۳۵
راهش دادن رای اعتماد به جناب وزیر هست که باز هم از پزشکان بجای بیماران دفاع کند!
یه راه دیگه هم هست وقتی پزشکا وزیر دارن یه وزیر هم برای بیماران تعیین کنند شاید فرجی بشه (4525849) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۳۲:۲۰
پزشکان مخالف وزیر بهداشت هستند. لطفا از جانب خودتان صحبت کنید. (4526035) (alef-13)
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۳۱:۴۷
اولا که شما مطمئنید که پزشکان نخبه هستند؟!!
من که اینطور فکر نمی کنم... برداشت من اینه که پزشکان الان افرادی هستن که در بین دبیرستانی هایی که علوم تجربی خوندن کمی بیشتر درس خوندن و رتبه بالاتری آوردن و قبول شدند و مثل سایر رشته ها تنها درصد کمی از اون ها به معنای واقعی و خاص کلمه نخبه هستند.

دوما یکی از مسایل مهم اینه که وقتی پول فراوان و با اختلاف زیاد نسبت به سایر اقشار جامعه زیر دهن یک قشر خاص مزه کنه دیگه سخت میشه اونا رو ملزم به رعایت اخلاق حرفه ای و انسانی کرد. البته آدم های خوبی توی سیستم پزشکی هستند ولی اونها خودشون خوبن وگرنه بستر موجود پزشکی اونها رو به سمت دیگری حرکت میدهد. (4526181) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۹:۳۰:۵۰
راهش اینه که درآمد سایر اقشار زیاد شه ، نه اینکه بجای علت دنبال معلول بگردیم، گنه کرد در بلخ آهنگری. .. (4526566) (alef-13)
 
سپهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۴۸:۰۲
کاملا درسته
ما وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی نداریم
وزارت مذکور در عمل چنین است : وزارت درآمدزایی برای پزشکان (فقط پزشکان)
چرا ظرفیت رشته پزشکی در دانشگاه ها رو بالا نمی برند؟ چون کاسبی خودشون کمتر میشه (4526222) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۹:۱۳:۰۱
ای شیطون از تاکیدت روی پزشکان معلوم خیلی دوست داشتی پزشکی بخونی ولی متاسفم (4529065) (alef-13)
 
دکتر الیاسی
United States
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۰۹:۵۶
خب پیش میاد خطا پزشکی و در تمام دنیا طبیعیه. این همه درس بخون ولی اخرش ناسپاسیم بکنن بهت. خسته شدیم . ایکاش هیچوقت نخبه نمیشدیم.ایران به نخبه نیازی نداره. ایکاش فنی مهندسی میخوندیم که بمراتب راحترم بود.

الف لطفا چاپ کن.لطفاااا (4525854) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۳۲:۲۸
اگر مرگ عزیز آدم هم رخ دهد ، آیا باز هم چنین خواهیم گفت ؟ یا آن موقع به یک پدر یا مادر دلسوز تبدیل می شویم ؟ (4525886) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۴۱:۰۳
اونوقت با خطاهای پزشکی چگونه برخورد میشه. در آمریکا هر سال چند پزشک بدلیل خطای پزشکی زندان میرن، جریمه می دن، اجازه طبابت شون باطل میشه بطور موقت یا دائمی.... آمار ایران چی هست؟ وزارت بهداشت و درمان بگه تا هم باور کنیم این توجیه ها رو! یا نه اصلا قوه محترم قضائیه اعلام کنه! (4525898) (alef-11)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۰۰:۵۰
دوست نخبه!!!شما که فنی مهندسی نخوندین از کجا می دونید راحتر بود.ولی توی دبیرستان زیست و شیمی که پایه پزشکی هستند از ریاضی و فیزیک که پایه رشته های فنی هستند به مراتب راحت تر بودن.پس از لحاظ درسی به نظر نظر شما صحیح نیست.البته کشیک های بچه های پزشکی از لحاظ کاری سخت هست (4525935) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۰۳:۱۳
یعنی مثلا اقای دکتر. یه نوزاد به دنیا بیاد و چندین بار معاینه بشه و بهش بگن سالمه و از بیمارستان ترخیص بشه اما ندونن قلبش کجاست/؟؟ چه جالب این خطای پزشکیه...
بچه خودت هم اینجور بلایی سرش بیارن باز میگی خطای پزشکیه.. (4525941) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۰۹:۳۵
فنی مهندسی راحتتره؟!
خدایا شکرت (4525968) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۱۱:۲۳
این را خطا نمی گویند. پزشک قانونا وظیفه دارد زمانی را برای ویزیت بگذارد اما برای کسب پول بیشتر از ویزیت دقیق خودداری می کند. پزشک یک جرم حرفه ای مرتکب شده و این جرم به مرگ منجر شده است. به این خطا نمی گویند. اگر مهندس هم بودی و عامدانه از مصالح یک ساختمان سرقت می کردی که سرانجام این سرقت مرگ کسی بود بسیار سخت با شما برخورد می کردند. اکنون بعضی از پزشکان از وقت قانونی و ضروری ویزیت سرقت می کنند. (4525972) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۱۶:۴۵
آقای پزشک, شما صدقه سر همین مهندسی است که می تونی به نون و نوا برسی . تصور کن همه تجهیزاتی را که در اختیار داری و تو تفقط اپراتور اونها هستی اگر در اختیار نداشتی بعد معلوم می شد که چند مرده حلاجی.
این خطای پزشکیه که اون آقای دکتر مثلا معروف و به زعم شما نخبه ,هنوز نمی تونه تشخیص بده قلب بیمارش سمت چپ یا سمت راست (4525987) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۲۲:۱۱
الیاسی جان!همه ما نیک به یاد داریم که عزیزان شاغل به تحصیل در رشته علوم تجربی همواره در جایگاه پایین تر از دانش آموزان ریاضی و فیزیک جای میگرفتند و این اختلاف بحدی بود که دبیرستانهای درجه یک تهران اصلا رشته علوم تجربی را تا همین پنج شش سال پیش ارائه نمیکردند.مضاف بر این حتی ترجمه تحت اللفظی ریاضی که از سختی و مرارت یادگیری آن حکایت دارد خود به تنهایی گواه این است که دانش آموختگان رشته های فنی و مهندسی یقینا نسبت به پزشکان و پیراپزشکان سختی های بیشتری متحمل شده اند

الف عزیز!تمنا دارم پاسخ این حقیر به جناب الیاسی نابغه را حتما منتشر فرمایید (4526004) (alef-13)
 
Belgium
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۳۶:۳۲
نخبه؟!...نمرديم معني نخبه رو فهميديم....شمارو اگه راهت ميدن برو يه كشور ديگه كار كن...تمامي نخبه هاي تحصيل كرده در ايران در علوم پايه و فني مهندسي هستن...نه علوم پزشكي...پزشكاي درجه ١ ايراني هم ٧٠ درصد مقاطع تحصيليشون خارج از ايران بوده...كنكور معيار خوبي براي پذيرش پزشكي نيست براي همين توهم نخبه پزشك بودن دارين...ايران بهشت پزشكاست (4526047) (alef-13)
 
رضا
Italy
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۴۰:۱۶
جناب پزشک ، میخاستی تا دکتری فنی مهندسی برق کامپیوتر مکانیک و ... بخونی ، به مراتب راحتتر نبود ، ولی بهت قول میدنم به مراتب یا بیکار میموندی یا روی خط فقر. شما از هجوم دانش اموز و دانشجو به کنکور تجربی میتونی بفهمی که مردم دیدشون به پزشکی چیه. این دید و پزشکان ایجاد کردن ، نه مهندس و دکترای مهندسی (4526057) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۴۵:۲۳
بيخودي منت نگذار
تو هم حتما مثل خيل عظيم مشتاقان كنكور پزشكي، دنبال نان و آب و پرستيژ اجتماعي آن بودي
هر كس بايد جوابگوي اشتباهات خود باشد. پزشكي كه خطا كرد بايد جزاي خطاي خود را ببيند. (4526070) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۴۶:۰۲
شما نه دکتری و نه نخبه.
اولا من با رتبه 11 پزشک شدم و بسیاری بودند که با سهمیه با شیمی 12% و زبان صفر درصد قبول شده بودند!! پزشکی=نخبگی نیست.
خطای پزشکی در تشخیصه طبی قابل قبوله و نه قصور شغلی. به معنی اینکه اگر شما بری صبحونه بخوری و بیمار فوت بشه حتما مقصری ولی اگر دوزاژ دارو اشتباه باشه خطای پزشکیه.
اگر جای بهتری یا رشته بهتری در خارج ایران سراغ دارین بفرمایید.
ما خدمتگذار مردم هستیم. (4526072) (alef-13)
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۰۰:۴۶
سلام ميگن وقت کردي براي خودت نوشابه باز کن
کجاي اين توهين بود ميگه بابا يک گوشي ساده نذاشتن صداي قلبش بشنوند
يک ثانيه خودت بزار جاي اون پدر و مادر . نخبه (4526097) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۰۶:۲۶
مثلا نخبه هستی با این استدلال ؟ (4526109) (alef-13)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۱۱:۲۷
خوب عزیزم می خواستی بخونی اونوقت احتمالا تو همین صفحه به پزشکا فحش میدادی چون به خودت افتخار نمی کردی و به قول دوستان فخر نمی تونستی بفروشی (4526128) (alef-13)
 
Malaysia
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۲۸:۵۵
مهندس در برابر کوچکترین خطایش مسول است. مثل پزشکی نیست که هر کاری دلت خواست بکنی. (4526177) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۹:۳۲:۲۰
دلیل کیفیت علم مهندسیمون پس اینه که مهندسامون مسوولن (4526570) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۴۱:۳۳
خبلی جالبه.....شما نخبه اید و بقیه افرادی که تو جامعه دارن زحمت میکشن حتما زیردستان شما!!!!! مشکل اصلی فقط حقوقهای بالای شما نیست. همین طرز تفکر خودبرتر بینی تان است که برایتان مشکل ایجاد کرده است. فکر میکنید از بقیه باهوش ترید و بیشتر هم زحمت میکشید......چبا این طرز تفکر چطور میتوانید نسبت به بیمارانتان نگاه انسانی داشته باشید.... (4526201) (alef-13)
 
سپهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۴۵:۲۲
پزشکی که نفهمه قلب بیمار کجاشه نخبه نیست، پخمه است!
نه تنها تو مدرک پزشکی این متخصصین باید شک کرد بلکه باید مدرک دیپلم و پنجم ابتدایی اینها رو هم به دقت بازبینی نمود (4526210) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۵۲:۵۲
شما اگه باهوش و نخبه بودی، یا همون دوران دبیرستان میرفتی سمت فنی مهندسی یا مشاور بهت میگفت بری فنی مهندسی
10 تا یا 100 تا کتاب 1000 صفحه ای یا 2000 صفحه ای حفظ کردین فکر کردین میتونین تحلیل و اسنتباط کنین
اکثر پزشکها اگه اهل استنباط و تحلیل بودند از همون کتابهای تجربی باید مشکلات بیماری رو تشخیص میداند
پزشکی، علم تجربی هست، چند هزار ساله که همینجوری هست.
بدن انسان هم که از اول خلقت همینجوری هست و مشکلاتش مشخص.
تنها پیشرفتی هم که داشته توی ابزارش بوده که خدا رو شکر اونم مستکبران غربی انجام دادن. (4526238) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۷:۰۳:۴۱
آخه اینا استدلالهای که میکنی؟
بدن انسان از اول مشکلاتش مشخص بوده؟!!! (4526372) (alef-11)
 
م. ر. هیات علمی دانشگاه دولتی و دکتری فنی مهندسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۵۸:۵۹
واقعا که خیلی گستاخ تشریف دارید آقای دکتر الیاسی. حقوق و مزایای شما حداقل 10 برابر امثال بنده است و باز هم از زمین و زمان طلبکارید؟! چه کسی گفته که فقط شما نخبه اید؟ زمانی که بنده کنکور دادم دانش آموزان نخبه و درجه یک غالباً رشته های فنی مهندسی را انتخاب می کردند. حالا باید طلبکاری شما دانش آموزان درجه دو را هم تحمل کنیم؟! خون مردم را توی شیشه کرده اید و باز هم طلبکار همه اید؟ حاشا و کلا (4526245) (alef-13)
 
سپهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۱۸:۰۲
جانا، سخن از دهان ما میگویی (4526291) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۹:۰۶:۳۷
مهندس درجه یک شما آروم باش دیدیم مهندسامونم چه سطح بالایی دارن. (4526541) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۹:۱۳:۳۸
تعداد بچه های فنی مهندسیم کم نیست ظاهرا ، عزیزم اومدی بگی تو درجه یکی بقیه درجه دو و سه باشه اصلا هیچکی درجه یک نیست مثل شما اصلا بقیه درجه 10 ولی همچین گلی هم به سرمردم نزدین که حالا خودتو درجه یک میدونی به قول خودت دغدغه ات که درآمد نیست فقط محض رضاخدا اومدی خدمت کنی که وضعیت صنعت مون هم اینه (4526548) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۹:۴۹:۵۷
مگر اینکه خودت از خودت نخبه بسازی استاد.با واقعیت کنار بیا استاد م.ر
اینکه خودتون رو نخبه بنامید،نخبه نمیشوید (4526591) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۲۰:۳۵:۳۸
نه عزیز شما درجه یک هستی تحمل نکن، شما که به دکتر الیاسی میگی گستاخ پس خودت گستاخانه صحبت نکن، شما که معتقدی پزشکان درجه دو هستند اگه پزشک بودی بیماران و افراد سطح پایین اجتماع که نیازمند و کم تر برخوردار بودند رو درجه چند میخواستی حساب کنی. وقتی داری عیب دیگران رو میگی سعی کن اول خودت رو نقد کنی من پزشکم به پزشک بودنم افتخار میکنم و وظیفه خودم میدونم دردی از دوش جامعه بردارم برام مهم نیست راجع به من چه فکری میکنی یا از من بدت میاد یا خوشت میاد ، اگه بیمارت به من مراجعه کنه درمانش میکنم البته مجانی هم کار نمیکنم همانطور که هیچ کس در هیچ حرفه ای کار نمیکند، فخر نمی فروشم ولی به واسطه نوع خدمتم و در حد توان خود که بتوانم دردی از دردمندی کم کنم به خودم افتخار میکنم، پیشنهاد من به شما هم اینه که به خودت افتخار کنی ، و از درجه بندی انسان ها دست برداری. من الله توفیق (4526636) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۲۳:۵۰:۱۸
کلا تجربی ها تا از همون روز اول میشن دکتر.من در جایی برای فیزیوتراپی کمرم میرم که به کارشناس فیزیوتراپی خانم دکتر خانم دکتر میگن. وقتی دکتر ع. ز که رییس شماهاست در مطبش از تلویزیون سخنرانی خودشو پخش کنه که حقوق ما کمه بهتر از اینم نمیشه....بعد رو میزش دو تا گوشی اپل بود. پزشکان نخبه حال خانواده مریضو درک کنید (4526856) (alef-13)
 
آزاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۰۲:۲۶:۱۱
اگر خدای نکرده یه زلزله شدید توی یک شهر بزرگ بیاد اون وقت خطای شما مهندسا و ارزشی که روی جون مردم میذارین هم معلوم میشه وگرنه هیچ بقالی نمیگه ماست من ترشه. کمااینکه همین الانشم تعداد کشته های توی جاده ها خودش بیانگر سواد و اخلاق مهندسین محترم هست. عکسای مربوط به سیل های اخیر رو هم بد نیست ببینین که چجوری جاده ها و پلهای ساخت دست شما نابود شدن و مردم رو به کام مرگ کشیدن. شما هم دلتون برای مردم نسوخته ناراحتین که چرا درآمدتون از دکترا کمتره. (4526952) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۰۴:۴۵
تمام جوامع به نخبه نیاز دارند . ولی به نخبه نیاز دارند نه مشابه اش. (4526254) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۰۵:۴۶
نخبه!!!

نخبه کسیه که به حایی میرسه سرشو بیشتر جلوی خلق پایین میگیره نه اینکه به مردم بگه بیشعور و مزدور.

فهمیدین آقا یا خانم به اصطلاح نخبه!

ضمنا بنده خودم مدرک دکتری دارم و در حال خدمتم. قابل توجه شما. ولی از مردم طلبکار نیستم. (4526257) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۲۴:۵۸
دکتر الیاسی تخصصت چی هست؟ برای اینکه گذارم نیفتد به ادم بی رحم و بی منطق و از خود راضی که جان یک کودک برایش ارزشی ندارد. (4526306) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۲۱:۱۱:۱۳
منفي (4526679) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۲۳:۲۶:۴۶
جناب دکتر الیاسی

شما اگر نخبه بودید، درست درس می خواندید و بیماری مریضتان را تحلیل می کردید و علم به روز داشتید و براساس چرندیات ۴۰ سال پیش تشخیص نمی دادید و تجویز نمی کردید و مسئولیت داشتید.

متاسفانه شما از اون دسته پزشکانی هستید که تنها حفظیاتی را در مغز خود گنجاده اید و نظرات پزشکی ۴۰ سال پیش را وحی منزل می دانید و با این تفکرات خطرناک جان مردم را به خطر می اندازید. (4526829) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۰:۴۶:۴۶
شما هم بهتره اطلاعات دقیق ارایه بدی عزیز رفرنس های پزشکی کاملا به روز هست و اتفاقاً وحی منزل هم نیست (4527257) (alef-11)
 
زارعی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۲۶:۳۸
در روزگاری به سر می بریم که برخی لابی ها باعث شده کسانی در جایگاهی قرار بگیرند که خود قاون گذار،مجری،بازرس و قاضی خود هستند!!!!
پزشکان تمام ثروت و قدرت را برای رشته خود میخواهند و تمام رشته های دیگر را زیر فشار له کرده اند و برای تمام رشته های علوم پزشکی تصمصم می گیرند.کاری کرده اند که از پزشکی به تمام رشته های دیگر راه داشته باشند تا راس رشته ها را از ان خود کنند و به هیچ کس جوابگو نباشند.
از راس وزارت بهداشت تا رئیس مراکز بهداشت و بیمارستانها در شهرهای کوچک پزشکان رئیس و مدیر هستند.
اگر رشته دلخواه آنها باشد دکترای آن رشته را که از لیسانس به فوق و سپس PHD ختم شود را حذف می کنند و دکترای آن را برای خود بر می دارند مانند علو آزمایشگاهی.
مثال دیگر از بی مدیریتی و خود خواهی آنها حذف خدمات مامای در طرح تحول سلامت (برخلاف میل و رضای ماماهای زحمت کش)و ادغام آن در قالب خدمات غیرتخصصی توسط کاردان خانواده(مراقب سلامت) است.
در این برهه از زمان جوری شده که رتبه اول ریاضی انصراف می دهد تا سال بعد بتواند تجربی شرکت کند و پزشک شود چون در رشتهای دیگر پولهای نجومی وجود ندارد.
زمانی می رسد دیگر مهندس خوب،ریاضیدان نابغه،فیلسوف دانشمند و هنرمند تراز اول جهانی نخواهیم داشت!!!!
اگر فکری نکنیم و تعادلی ایجاد نکنیم شاید فردا خیلی دیر باشد و کشور نیازمند بیگانگان شود.
و عمر و سرمایه زیادی در حال تلف شده باشد. (4525877) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۲۸:۱۴
تجربه ای تلخ از بی تفاوتی پزشکان بخش دولتی که متاسفانه تعدادشان هم کم نیست
در تاریخ 12 فروردین 94 انگشت اشاره دست اینجانب به علت حادثه دچار له شدگی شد. بوسیله اورژانس به بیمارستان امام خمینی(تهران ) ساعت 9 صبح منتقل شدم تا ساعت 11 شب سرگردان وبلا تکلیف بودم .بعد از یک پانسمان ابتدایی به من اعلام شد که بیشتر از این کاری نمتوانند انجام دهند .ناچارا با رضایت خودم با تاکسی به بیمارستان حضرت فاطمه در یوسف اباد مراجعه نمودم .در بخش اورژانس کفتند چون دکتر در بیمارستان نیست فردا صبح ساعت 8 عمل میشوم.صبح برای عمل حاضر شدم ولی چون دکتر متخصص در بیمارستان نبود عمل نشدم تا اینکه بالاخره در ساعت 2 بعد از ظهر دوستان دکتر زحمت قطع کردن انگشت اینجانب را کشیدن.در حالیکه اگر مقداری انصاف و انسانیت بود روز قبل به راحتی قابل پیوند بود .بنابر گفته خودشان.پزشکان عزیز انسان بودن کار سختی نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (4525879) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۳۰:۵۶
چه نخبه ای که ابتدایی ترین مورد را توجه نکند یا نفهمد ، (4525883) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۳۱:۲۳
میشه متن سوگند پزشکی رو تو سایت الف بذارید (4525884) (alef-11)
 
فرشاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۳۵:۳۷
زمانی که دریافتی پزشکا 100 برابر حقوق وزارت کار هست این پول بادآورده باعث میشه خودشون رو بالاتر از سایر اقشار ببینن. این بی عدالتی مصداق دست کردن تو جیب دیگر اقشار هست. این موضوع باعث میشه فقط پول رو ببینن و بی اخلاقی رواج پیدا کنه. چرا یک مهندس یک معلم یک استاد دانشگاه باید حداکثر یک دهم پزشکا دریافتی داشته باشند؟ مگه اونها همون اندازه درس نخوندن و تلاش نکردن؟ تو کل دنیا قوانین جلوی این بی عدالتی رو میگیره. تو کشور ما گروه پزشکا دارن تبدیل میشن به یک مافیای قدرتمند. چراااااا؟ چرا جلوشون رو نمیگیرید؟ چرا سقف دریافتی براشون تعیین نمیشه و چرا مجازات مازاد دریافت از مردم برای پزشکا تعیین نمیشه؟ مگه بحث حقوق های نجومی مدیران بانک ها جمع نشد؟ چرا برای پزشکا چاره اندیشی نمیشه؟ (4525888) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۳۶:۳۶
هیچ پزشکی از درگذشت بیمارش خوشحال نمی شود. متخصصین کودکان از زحمت کش ترین پزشکان و کم درآمدترین آنها هستند. رقمهایی که برای ویزیت اولیه نوزاد و بعدی در گزارش ذکر شده، مطابق تعرفه رسمی کشور است.
ضمنا در معاینه اولیه هیچ نوزادی حتی در پیشرفته ترین کشورهای جهان امکان تشخیص دکستروکاردی ( وجود قلب در سمت راست) وجود ندارد. اگر به جای چند دقیقه ساعتها به قلب نوزاد گوش دهید به علت کوچکی قفسه صدری افتراق قلب راست و چپ امکان ندارد. بسیاری از بیماریهای مادرزادی قلب در ساعتها و روزهای بعدی علایم نشان می دهند که باید فورا بررسی شوند. ضمنا تمام صنوف در اتحادیه همان صنف واحد رسیدگی به شکایات دارند چرا پزشکان نباید در سازمان صنفی خود واحد شکایات داشته باشند. قصور و تقصیر در طبابت وجود دارد و علاوه بر سازمان نظام پزشکی مردم می توانند در دادسرای جرایم پزشکی متعلق به قوه قضاییه که در آن هیچ پزشکی حضور ندارد هم شکایت کنند. بنابراین این گفته های احساسی جز توهین به جامعه پزشکی و کاهش اعتماد عمومی نتیجه ای ندارد.
در مورد نبود تخت مراقبت ویژه نوزادان در شیراز، تازه در سه سال گذشته تعداد تختهای ویژه کشور دو برابر شده ولی به چند برابر تخت نیاز است و هزینه ایجاد هر تخت ویژه بالغ بر یک و نیم میلیارد تومان است و مسلما برای ایجاد تختهای مورد نیاز اعتبارات زیادی لازم است. حالا محاسبه کنید برای ایجاد یک بیمارستان خصوصی یک صد تختخوابی حد اقل یک صدو پنجاه میلیارد تومان نقدینگی نیاز است که این پول در بخش خصوصی توسط پزشکان سهامدار فراهم می شود و هر تخت بیمارستان خصوصی روزانه پانصد و پنجاه هزار تومان برای آن بیمارستان هزینه دارد و چون تامین منابع دولتی وجود ندارد این هزینه ها را در بیمارستان بیمار باید تامین کند یا به بیمارستان دولتی مراجعه کند و تنها ده درصد هزینه ها را بپردازد. لذا بیماری که بیمارستان خصوصی را انتخاب می کند و زیر پوشش بیمه تکمیلی نیست بر اساس منطق هزینه درمانش را باید خودش بپردازد. این که نباید دلیل فحاشی به پزشکان باشد. البته مثل همه صنوف در صنف پزشکان نیز افراد کم وجدان و خلافکار هستند که تعمیم ایشان به همه عین بی انصافی است.
دکتر علی فرجی
متخصص کودکان و نوزادان (4525889) (alef-11)
 
فرشید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۳۶:۴۲
این داستان ها ادامه دارد... (4525890) (alef-11)
 
دکتر محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۳۸:۴۸
شما بر چه اساس خودتو نخبه تشخیص دادین و کی گفته پزشکان جزء نخبگان هستند؟ (4525894) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۴۱:۲۷
با احترام به کادر درمان کشور و قبول اشتباهات پزشکی باید بپذیریم که برخی از این اتفاقات صرفا به خاطر سهل انگاری برخی پزشکان و مخصوصا سونوگرافی است. نمونه اش خانم خود بنده که به دلیل خونریزی در ماه های اول بارداری به یکی از بهترین بیمارستانهای تهران ( ن.) مراجعه کردیم و با کمال تعجب سونوگرافی گفتن که چیزی مشاهده نمیکنن ( عدم تشکیل جنین) و باید برای کورتاژ آماده بشن. با اصرار ما، روز بعد مجدداً سونو انجام شد و صدای قلب نوزاد تایید شد. بعد سه روز بستری خانمم ترخیص شد و الان خدا رو شکر صاحب دوقلوی نازنینی هستیم در حالیکه اگر به حرف اون سونوی بی دقت توجه می کردیم ... (4525899) (alef-11)
 
کورش کاردر
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۴۴:۰۷
این مسایل سالهاست در جوامع پیشرفته با سطح بندی خدمات حل شده.با سیستم ارجاع و پزشک خانواده هر ایرانی دارای پزشک خانواده ای میشود که موظف به پیگیری و بستری و اقدامات درمان جمعیت تحت پوشش خود هست.وکیلی برای خانواده با داشتن علم پزشکی.وچون پزشک عمومی هست و حقوق ثابت دارد و زیر میزی بگیر نیست قابل خریدن نیست.تمام درد جامعه پزشکی از همین حماقت ما در پزشک فوق تخصص معروف درست کردن است.بدانید پزشکان عمومی هیچ دل خوشی از این به اصطلاح متخصصان معروف ندارند.شما مستقیم پیش قاضی هم بروید باز قاضی چون پزشک نیست برای فهمیدن قصور باید دست به دامن پزشک دیگری شود.این پزشک همان پزشک خانواده حقوق ثابت بگیر غیر قابل خریدن است.ما که نباید دوباره چرخ را اختراع کنیم. (4525903) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۵۰:۵۸
قرار گرفتن قلب در سمت راست به هیچ وجه منجر به مرگ نمی شود. خیلی از موارد اصولا در سنین بزرگسالی تشخیص داده می شوند. مشکلات مادرزادی شدیدتری باعث مرگ شده که در اکو هم مشخص است. بهتره بدون دانش اظهارنظر نکنیم. (4525910) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۵۱:۰۳
سه چهار روز پيش به مطب پزشكى رفته بودم براى معاينة يكىً از بيمارهاش كه مبتلا به سرطان بود وبا تلاش پزشك مذكور بهبود يافته بود براى تشكر امده بود واز خوشحالى أشك مى ريخت خوب اينهم يك دكتره ديگه بهتره كه ناسپاسى نكنيم با خطاى يك يا چند پزشك كل جامعه ى پزشكى را زير سوْال نبريم (4525911) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۵۶:۳۶
تا وقتی سیستم آموزشی به گونه ای ست که افراد مستعد کشور جذب علوم پزشکی می شوند و بعدن به دلیل سختی هایی که کشیده اند متوقع می گردند و تا وقتیکه پزشکان به صورت انحصاری مدیریت درمان و بهداشت کشور را در دست گرفته اند و تا وقتی که ناظر و قاضی کارشان، باز خودشان هستند و تا وقتی آموزش و درمان و پژوهش در هم ادغام است و تا وقتی سیتستم به گونه ای طراحی شده که بخش خصوصی درمان با سرویس دهی زیر بیست درصد، هفتاد درصد منابع بیمه ای را می خورد و وقتی برای پزشکان استاندارد کاری تعریف نشده و یک پزشک فکر می کند تا جان دارد باید کار کند و وقتی سیستم مالیات گیری صحیح از پزشکان و مراکز تشخیصی وجود ندارد، همین آش است و همین کاسه. (4525921) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۳:۵۹:۴۴
انا لله و اناالیه راجعون
خدایا به داد ما برس (4525932) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۰۳:۲۴
پزشکان که نمیتونن معجزه کنن .... باید از خدا بپرسه که چرا بچش با نقض شدید مادرزادی قلب متولد شده .... پزشکان که مقصر نیستن..... انشالله همانطور که روحانی رای آورد ... وزیر هم با رای بالا از مجلس نشان خواهد داد که با این کارها و تخریب ها راه بجایی نخواهید برد .... (4525942) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۲۳:۲۸:۵۱
بلی پزشکان نمیتونن معجزه کنن، ولی میتونن بی سواد نباشن، میتونن بی دقت نباشن، میتونن خودشون رو عقل کل ندونن، میتونن بیماری مریض رو درست تشخیص بدن و درست دارو تجویز کنن و در نهایت به خدا توکل کنن.

متاسفانه پزشکانی چون امثال شما اتفاقا معجزه می کنن، چون مریض ساده و تقریبا سالم رو سریع به ملاقات ملک الموت می فرستن، معجزه از این بالاتر؟؟ (4526831) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۰۴:۰۲
چه ربطی به دولت روحانی داره دوره احمدی نژاد هم از این اتفاقات افتاده متاسفانه قوه قضا ییه باید کاری بکنه (4525943) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۰۵:۰۷
جناب دکتر الیاسی
خطای پزشکی نیست، صدای قلب را نشنیده، اما تایید کرده که شنیده است. (4525948) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۰۶:۴۹
در نوزادادن سوراخ بین دو دهلیز بازه و به تدریج بسته میشه.
دوم اینکه تنگی یک رگ قلبی که گفته نشده کدوم رگه ،نشاندهنده ناهنجاری مادرزادی قلبه و احتمالا در صورت تشخیص هم قابل درمان نبوده
اما اینکه در پرونده نوزاد ذکر نشده که قلب در سمت راست است،بیانگر عدم دقت طبیب بوده و تاسف برانگیزه،هر چند در نتیجه و بقای نوزاد تاثیری نداشته باشه به دلیل وجود ناهنجاری مادرزادی قلب (4525960) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۰۸:۴۰
در استانه رای اعتماد به وزیر بهداشت!!!
اینگونه شیطنت های رسانه ای گناه است
هر روز صدهاهزارمورد هم کار بیماران به خوبی و خوشی و با دقت به انجام میرسد
چرا از انها خبری انعکاس نمی یابد (4525965) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۱۳:۱۱
خدا همه افراد بی وجدان رو لعنت کنه (4525977) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۱۸:۰۵
متاسفانه طبابت تبدیل شده به تجارت ، محض نمونه فقط ببینید آپارتمانهای بزرگ و پنت هوسهای مسکونی 10 - 15 میلیارد تومان به بالا را چه کسانی میسازند و میخرند 90% اینها پزشکان متخصص هستند این فقط یک نمونه هست آمار مشتریان مسافرتهای گران خارجی و خریداران خودرو های چند صد میلیونی و ... را هم بگیرید همین قضیه را خواهید دید بعد چه انتظاری دارید که طرف حواسش به بیمارش باشد فقط روی پول جمع کردن افتاده اند (4525992) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۱۸:۱۳
باید نظارت بر پذیرش و آموزش و صدور مجوزهای کاری بعلاوه بررسی شکایات مردمی از قصورات پزشکی بجای اینکه توسط دوستان خود پزشکان در وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی انجام پذیرد در اختیار وزارتین علوم و دادگستری قرار گیرد (4525993) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۱۸:۴۰
متاسفانه هموطنان عزیزطبق معمول که متخصص همه چیزهستند این بارهم درقامت فوق تخصص قلب اطفال ظاهرشدند ونسخه هامی پیچند که بایستی درکتب رفرنس پزشکی پاپ شود یکی سمت راست بودن قلب راعلت بدحالی بیمارمی داند دیگری باوجودعدم پایداری سیستم قلب وریه که درهیچ کجا ی دنیا جراحی نمی کنند تجویزاورژانسی جراحی می کند دیگری داروی نجات راپروستاگلاندین می داند درحالیکه نویسنده محترم الف مشورتی باپزشک متخصص قلب انجام می داد وبقیه عزیزان هم سزی به کتب تخصصی میزدندمتوجه می شدندچنین نوزادانی دربهترین مراقبت هابالای 50درصددچارمرگ ومیرمی شوندوازدست کسی کاری ساخته نسیت درضمن ایا نویسنده محترم دفاعیه طرف مقابل راشنیده یاطبق معمول روش هوچیگری رادرپیش گرفته (4525996) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۲۱:۳۱
پزشکی را بوسیله رسانه از ارزش تهی کردید
با بد دانستن گزینش و انتخاب
انتخاب​ دانشجو جان مردم را تباه كردید
آزمون هایش را هر روز با مردودین و پوشش تظاهرات آن نابود کردید
پزشکان پولدار و جراح را بر کرسی مدیریت سلامت مردم انتخاب کردید و هر روز در روزنامه‌ها تایید کردید
باندهای مافیایی دارو را به اسم نیاز مردم بر طرح ژنریک برتری دادید
حجم بازار سلامت در ایران ۱۲۰ هزار میلیارد تومآن است
می دآنید با افزایش تعرفه‌های پزشکی با جیب مردم چه کردید
تقاضای القایی را هر روز در مطبوعات دامن زدید و هزاران مراجعه بی خاصیت را در ذهن گذاشتید
دنیای آینده دنیای تصویر سازی درون ذهن است
مطبوعات شکل دهنده ذهن هستند
مطبوعات نمی دانند چکار کردند
به عنوان شاخص بی طرفی الف چاپ کن (4526001) (alef-13)
 
محسن از گلستان
United States
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۲۷:۱۵
سایت محترم الف خواهشمندم اینگونه مسایل را شما پیگیر باشید ؛ دو مورد عجیب هم برای مادر و برادر همسرم پیش آمد که مایه تاسف هست :
مادرم دچار دیسک گردن بودند دکتر دو پیشنهاد داشت یکی پرداخت مبلغ حدودا" سه میلیون تومان و عمل در بیمارستان دولتی ( تامین اجتماعی گنبد ) دوم اینکه چون مادرم بیمه تکمیلی داشتند عمل در بیمارستان خصوصی بدون پرداخت زیر میزی نظر به اینکه خود دکتر هزینه های عمل را زیر ده میلیون برآورد کردند خب ما پیشنهاد دوم رو پذیرفتیم بعد از عمل وقتی صورتحساب بیمارستان را ملاحظه کردیم شگفت زده شدیم شانزده میلیون تومان ؛ البته وقتی ریز هزینه ها را دیدیم شگفتی ما بیشتر شد فقط دو مورد ش را عرض می کنم یکی هزینه اتاق بستری برای یک شب که هشتصد هزار تومان بود دوم آیتمی بود به نام حق فنی شش میلیون تومان ( ما که نفهمیدیم در کنار ریز هزینه ها این حق فنی چه صیغه ای هست .
مورد دوم برادر همسرم که برای بیماری کلیه اش از کلینیک تخصصی بیمارستان امام رضا (ع) مشهد وقت ویزیت گرفتیم، عجیبه بعد از طی مسافت 500 کیلومتری تا مشهد وقتی نوبت ویزیت شد کل زمان ویزیت زیر سی ثانیه ( آن هم با لحنی غیر محترمانه ) خیلی علاقمندم که مورد ویزیت زیر سی ثانیه ای پزشک فوق تخصص
کلینیک مورد نظر را در گینس ثبت کنم شاید در این مورد بشود اندکی تسکین دردهایمان باشد . (4526021) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۲۸:۳۲
الان تفاوت این پزشکانی که بابی توجهی باعث مرگ این نوزادمعصوم شدن باربایندگان بنیتاچیه ؟
شرمشان باد (4526023) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۲۹:۲۹
متاسفم برای سایت الف که به خاطر اختلافات سیاسی ، سلامت جامعه رو قربانی میکنه. این گزارش ایرادات علمی زیادی داره. ضمن اینکه خطای پزشکی هیچ گاه در جامعه از بین نخواهد رفت و در هیچ جامعه ای هم از بین نرفته است. حالا در یک کشور با 80 میلیون جمعیت و صدها هزار ویزیت پزشکی در هر روز، پیدا کردن یک خطای پزشکی و به هم ریختن آرامش جامعه چقدر سخته؟
کاش این آقایان کمی انصاف داشتند. (4526029) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۲:۵۸:۳۷
آرامش شماپژشکان کاسب منظورتونه نه آرامش جامعه (4527450) (alef-3)
 
نادعلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۳۰:۰۹
برادر یا خواهر عزیز که اطلاعات نداری ویزیت 280هزار تومان یا 200هزار تومان در بیمارستانهای خصوص کاملا عادی و جاری است. انشاالله هیچگاه بیمار نشوی و پایت به بیمارستان خصوصی باز نشود .والله داغت میکنند . (4526031) (alef-13)
 
خسروپناهی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۳۰:۴۷
من 16.5.96 پیش از ظهر شکم درد شدید گرفتم ، چون سابقه معده درد داشتم محل نذاشتم ، حدود ساعت 7 شب دردم شدید شد و به بیمارستان نورافشار رفتم ، اولش گفتن علائمش مثل آپاندیسه و ما سنوگرافی نداریم ولی چون من سابقه معده دردم رو داشتم گفتم با مسئولیت خودم این معده درده بعد از چهار یا پنج تا آمپول و سرم ، هیچ فرقی نکردم برای همین دکتر به همسرم پیشنهاد داد که حتما به بیمارستانی که سنوگرافی داره برم ، با هزار درد و مصیبت فاصله بین دو تا بیمارستان رو تحمل کردم و به بیمارستان چمران رسیدم، رفتم اورژانس تا خانمم ماشین رو پارک کنه و بیاد ، به متصدی گفتم تخت اورژانس کجاست ،خیلی درد دارم و از یه بیمارستان دیگه میام ، میخوام یه دکتر برام سنوگرافی بنویسه، جوابش خیلی ساده بود ،تخت خالی نداریم ، برید پذیرش درخواستتون رو بگید ، پزیرش دکتر عمومی بگیرید ، صندوق پرداخت کنید و برید دکتر عمومی اگه تشخیص داد براتون سنوگرافی مینویسه ! (همه مراحل هم باید نوبت میگرفتم و نوبتم میشد!!!) بعد کلی اصرار که درد دارم گفت دکتر تو اتاقش نیست شما برو تو اتاق بشین تا دکتر بیاد و شما رو اول معاینه کنه ، همونجا از درد میپیچیدم که خانمم کارهای پذیرش و صندوق رو انجام داد و منتظر بودیم تا دکتر بیاد به اتاقش .دکتر از اورژانس اومد و به پرستار گفت میگفتید که مریض دارم زودتر میومدم! ! ! و رفت تو اتاقش ، ما هم پشت سرش رفتیم تو ، دکتر هم خیلی خونسرد (اول) گفت طبق نوبت بیاین تو، بعد که گفتم درد دارم و از بیمارستان دیگه اومدم و پرستارتون گفته بدون نوبت بیام تو ،با توجه زیاد باهام دعوا کرد و از اتاقش بیرونم کرد ،ساعت حدود 11:30 بود ، خانم پرسون پرسون رفت سمت سنوگرافی ببینه هستن یا نه ، دید تا 12 هستن با عجله اومد که بریم پیش دکتر ، نوبتمون هم شده بود ، رفتیم پیشش اولین جمله اش این بود که دیدی پسرم هیچی نشد و باید نوبت رو رعایت میکردی ! ! ! بعد هم که شرح حال رو بهش دادم یه نسخه نوشت و گفت برید استراحت کنید ،وقتی اصرار کردیم بریم پیش سنوگرافی گفت "فکر نکنم باشن" وقتی گفتیم پرسیدیم هستن گفت باشه این آمپول رو بزن(بعدا فهمیدیم مخدر بوده) بعد برو سنو گرافی ، بعدش هم مشخصه به محض اینکه سنوگرافی کردم گفتن آپاندیستون حاده و سریع برید اتاق عمل و سریع عملم کردن فرداش هم دکتر جراح گفت شانس اوردی آپاندسیت داشت میترکید ! ! !
اینه احوال پزشک دلسوز ما ! (4526032) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۳۲:۱۳
از غم و غصه اگر بمیریم رواست (4526034) (alef-13)
 
سهیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۳۳:۲۳
تازمانی که مدیریت ، آموزش ، نظارت و قضاوت به صورت کاملا انحصاری در دست خود جامعیه پزشکی باشد این مشکلات حل نخواهد شد و شاهد از دست رفتن علی کوچولو های بی شماری در کشور خواهیم بود . کمبود پزشک و کاهش سالانه پزیرش دانشجوی پزشکی در حالی اتفاق می افتد که نیاز به پزشک در کشور درحال افزایش است چون درامد پزشکان همچنان باید بالا بماند . هیچ پزشکی حتی عمومی حاضر به خدمت در مناطق محروم نیست و شهرستان های کشور فاقد پزشگان متخصص هستند و آقای وزیر نیز تنها به فکر افزایش تعرفه ها به نفع پزشکان ابوده و حامی حقوق همکاران خود است تا حقوق علی کوچولوها. (4526039) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۳۶:۴۱
اجازه بدین خارجیا بیان ، پزشک هندی و ... دیگه حواسشونو جمع میکنن (4526048) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۳۹:۰۹
هر کی خلاف گرده مانند همه شغل های دیگر بگیرید مجازات کنید چرا شانتاژ بازی می کنید فقط زورتون به پزشک ها می رسه خیلی شجاعید پا تو کفش دلال ها و رانت خوار ها و.. بکنید نمونه اش هم همین مقاله امروزتان در رابطه با فیلتر صوتی تلگرام که معلوم شد کدام اپرانور ها باعٍث شدند وببینید پشت اپراتور ها کی هستند میدونم که منتشر نمی کنید ولی پس از ایجاد جو بی اعتمادی به پزشکان این مردم هستند که بیش از همه ضرر می کنند. شما پیش خدا مسئولید (4526053) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۴۷:۱۲
خدا نگذرد از کسانی که وزارت بهداشت را به تجارتخانه تبدیل کردند (4526074) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۴۹:۳۸
ابتدا بگویم که دس
ت همه پزشکان دلسوز را می بوسم و برایشان از خداوند طلب طول عمر با عزت دارم.

چند روز پیش در این هوای گرم خوزستان شهر بندر ماهشهر ، برادرم را که در هوای شرجی و گرم از حال رفته و احساس درد شدید در سمت چپ سینه داشت را به بیمارستان حاج معرفی بردم متاسفانه پزشک اورژانس حتی گوشی روی قلب ایشان نگذاشت حتی نوار قلب نگرفت حتی فشار خون نگرفت و با چند کلمه صحبت کردن او را مرخص کرد!

با مشاهده این وضع برادر را به بیمارستان تامین اجتماعی بردم .چه انسانهای شریف و زحمتکشی بودند خداوند عوضشان بوهد کلی رسیدگی کردند. همه کار کردند ، راهنمایی های لازم را هم کردند.
خواهشمندم وزیر بهداشت امکانات و پرسنل کافی به بیمارستان امام سجاد ع یا تامین اجتماعی ماهشهر بدهد

انشاالله همیشه سالم باشند (4526079) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۵۸:۰۰
اول اینکه تخریب شخصیت افراد و داستان ساختن کاری سختی نیس. کافیه یک سری حقیقتها رو نگی و با قسمتی از واقعیت مدارک ارائه بدین. راست و دروغ این حکایت با نویسنده که البته از قلمشون مشخصه با اهداف سیاسی و غرض نوشته شده. البته میدونم نظرات مخالف رو تایید نمیکنید ولی جناب الف انصاف و اخلاق چیز خوبیه مخصوصا شما که سنگ جان مردم رو به سینه میزنید. چرا اطلاعات شخصی افراد شامل اطلاعات بیمار و پزشکان رو بدون اجازه منتشر کردید؟ این کار در دنیا دور از اخلاق حرفه ای ست چه برسد در جمهوری اسلامی که حریهما بیشتر رعایت میشود.
ثانیا چرا مشخص (4526088) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۵۸:۲۳
ایکاش این کودک بچه استاد دانشگاه همان پزشک بود که بدون ایجاد مسئولیت و تعهد شغلی و توانائی های عملی لازم نمره قبولی این دانشجویان را می دهند
وقتی فارغ التحصیلی با خرید سئوالات کنکور و یا با خواهش و تمنا و کادو از استاد
مربوطه اش بدون حائز شرایط شدن نمره قبولی در یافت می کنند وپایان نامه تحصیلی
با پرداخت پول حل می شود و سیستیم آموزشی کشور هم این روش تحصیلی عملآ
قبول کرده است . واز طرفی سییتیم رسیدگی به اشتباهات پزشکی هم دارای
اشکالات است . پس جای گلایه نیست (4526089) (alef-13)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۰۲:۱۸
علت مرگ سمت راست بودن قلب نیست،علت مرگ سوراخ بین بطنی و کوارکتاسیون آئورت بوده،علائم اولیه هم ربطی به مشکل قلبی نداشته و مشکل قلبی به مرور علائم و عوارض خودش رو نشون داده.
شاید اگر پزشکان معالج دقت بیشتری میکردند اتفاقات بهتری میفتاد.
اما
اولا اشتباه و قصور بین همه اقشار جامعه از جمله پزشکان و در همه جای دنیا از جمله ایران امری اجتناب ناپذیر است.
دوما بنظر نویسنده اگر حقوق پزشک،حقوق کارکری شود این مشکل حل میشود؟ ک بخاطر یک اشتباه،پزشکان کاسبکار خوانده میشوند؟!
سوما خواهش من از جامعه و مردم عزیز این است که حین این که با جوالدوز به پزشکان میزنند ک سپزن ته گرد هم بخودشان بزنند، آیا همه اقشار جامعه کارشان را درست انجام می دهند؟؟ (4526101) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۸:۱۲:۳۲
نه عزیز برابر با دریافتیشون مسئولیت براشون درنظر گرفته میشه. چطور یک کارفرمای ساده بابت حوادث کار مسئول است. اما پزشکی که در ماه میلیون‌ها تومن درآمد داره به‌راحتی در بره. (4526471) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۰۷:۴۶
وقتی درآمد پزشکان از پول نفت تامین میشه بهتر از این نمیشه.پولی که باید صرف تجهیز و ساخت مراکز تخصصی بشه به اسم کارانه حقوقای چند ده میلونی میشه.جالب اینکه این پولهای بیت المال هزینه سفرهای خارجیه پزشکان میشه.آقای هاشمی داری به اسم طرح تحول سلامت خودتو همکاراتو پولدار میکنی.چجوری میخوای جواب بدی؟ (4526112) (alef-13)
 
.
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۱۱:۰۸
آقای دکتر الیاسی من فنی مهندسی خوندم و از دانشگاه های خوب فنی.و رتبه اول دانشگاه.چطور خودت رو نخبه میدونی؟زمان ما نخبه ها ریاضی میخوندن.درس های ما همچین راحتتر از شما هم نبوده کلا با فکر و تحلیل سر و کار داشتیم ولی شما فقط حفظیات.پس نخبه ای هم نبودی ورق برگشته وضعتون خوب شده همه رو از بالا میبینی (4526127) (alef-13)
 
sasan
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۱۲:۲۶
با سلام و عرض تسلیت به والدین محترم علی کوچولو

متاسفم از چنین علم پزشکی کشور جمهوری اسلامی ایران.

متاسفانه بعضی از دکترها در جامعه ما پول دوستند (مثل دکتر م . ا ) متخصص زنان وزایمان بیمارستان الغدیر تهران و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، مدیر گروه بخش ناباروری زنان و آندینولوژی پژوهشکده رویان هستند که برای انجام عمل جراحی زنان در بیمارستان الغدیر بعداز انجام عمل 1 الی 2 سکه بهار آزادی از همراه مریض دریافت می کند ودر صورت عدم پرداخت سکه بهار آزادی از ویزیت کردن مریض خوداری می کند و به راحتی به مریض می گوید دیگه پیش من نیا و هیچ گونه نظارتی دراین بیمارستان وجود ندارد ؟؟!!

ومتاسفانه هیچ مسئولی ( سازمان نظام پزشکی- مدیریت بیمارستان الغدیر- سازمان بازرسی کل کشور- علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی )در این خصوص رسیدگی نمی کند.؟؟!!

حال میخواهی چکار باید بکنی؟؟!!

و بعضی از دکترها متاسفانه با جون آدم بازی می کنند وکسب علم هم نمی کنند و .... (4526131) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۱۷:۰۲
نازونخوت وتکبرپزشکان بخاطر انحصار است.
درایران ، نون توی انحصا ره!!! حتی درتحصیلات دانشگاهی!
پزشکان این انحصاررا بخصوص دردوره های تخصص راه انداخته اند. انحصار طلبانی که به بهای سلامتی میلیونها فقرای ایرانی میخوان سوار لکسوس بشن برن تو کاخ زندگی کنن.
کشوری با 80میلیون جمعیت فقط 2800 نفر ظرفیت پزشکی دولتی داره وبه دانشگاه آزادهم بااین که ازیودجه دولتی استفاده نمیکنه اجازه افزایش ظرفیت نمیدن تاخدای نکرده بازارانحصاری این تجاربی وجدان تحصیلکرده خراب نشه!!!! (4526140) (alef-13)
 
دستيار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۳۲:۳۵
سلام ،من دستيار اطفال هستم، گزارش پرونده پزشكي را خواندم ،نوزاد مبتلا به كوآركتاسيون (تنگي شديد آئورت)آئورت به همراه نقص بين بطنها و نيز قرار گرفتن قلب در سمت راست قفسه سينه هست،كه آنچه منجر به فوت شده است كوآركتاسيون يا تنگي شديد آئورت ميباشد.هرچند كه كمبود داروي پروستاگلاندين و ... مشكلاتي هست كه ما شاهد آن هستيم اما درمان نهايي با عمل جراحي است و آن هم هميشه موفقيت آميز نيست و بستگي به محل تنگي و وسعت آن در طول مسير آئورت دارد،ضمن همدردي با خانواده نوزاد و بيان اينكه درصورت مراجعه به مراجع قانوني ،قطعا نظام پزشكي پيگير حقوق بيماران ميباشد اما اين نكته را از نظر نبايد دور داشت كه نوزاد دچار مشكل جدي قلبي بوده كه تشخيص آن هم ،چندان ساده نيست! (4526183) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۲۳:۰۲
تشخیص اینکه قلب بیمار راست بوده یا چپ چطور؟! (4526300) (alef-11)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۴۷:۲۰
آقای وزیر 1000 میلیاردی جواب بدن (4526219) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۱۶:۰۴
پولدار بودن جرم نیست اختلاس زنجانی ها جرم (4526288) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۰۱:۴۲
آقای وزیر یهداشت!!! که قند توی دلشان آب میشود از حذف برنامه ی حاشیه های پزشکی و ادعا میکنند کار این برنامه سیاه نمایی است، خدمتشان میگویم:

من از شما نمی گذرم، خدا از شما نگذرد.

هم به خاطر این نوزاد و هم تمام کسانی که با نپرداختن به مسائلشان در حاشیه های پزشکی پس از این از این دنیا می روند. (4526249) (alef-13)
 
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۱۲:۲۰
سلام به همه
متاسفانه من از پس از خواندن این خبر سایت الف متوجه شدم که چگونه برخی از بی خبری و نا آگاهی مردم استفاده ابزاری میکنند و به نام خبر ، واقعیت ها را به صورت نصفه و نیمه و گاها تحریف شده اطلاع رسانی کرده و در پی مقاصد خود هستند.
جهت تنویر مطالب فوق نکات زیر را به استحضار خوانندگان گرامی میرسانم:

1. بسیاری از مشکلات مادرزادی قلب در چند روز اول تولد قابل تشخیص به وسیله معاینه نیستند (این گفته من نیست و از تکست های معتبر نقل کردم ) آیا رسالت خبر رسانی ایجاب نمیکند که ما این نکته را بدانیم و آن را نیز حین خبر به مخاطب اطلاع دهیم؟

2.در بررسی های انجام شده پس از تولد این نوزاد مشکلات متعدد وجود داشت که استحضار خونندگان گرامی میرسانم:
تمام احشا نوزاد در سمت مقابل جایی که باید باشد قرار داشت. برای توضیح بهتر اشاره میکنم قلب به طور طبیعی در سمت چپ است ،کبد در سمت راست ، معده در سمت چپ ،و ریه راست سمت راست و ریه چپ در سمت چپ ، حالا برای فهم بهتر این موارد بالا را در طرف مقابل قرار دهید.

3. در اوکوی بعمل آمده بعد از تولد مشکلات قلبی بیمار که تا آن موقع مخفی مانده بود مشخص گردید. (مشکلات متعدد در اکو که برخی از انها قابل تصحیح به وسیله جراحی نیستند. )

4. آیا انتقال دارو با این سرعت و با پیک به طریق هوایی امری مضمون است ؟

5. در پایان خودم را وسایت الف را به راستگویی و انتقال تمام اطلاعات برای خوانندگان محترم دعوت میکنم . و امیدوارم که هر کدام رسالت خود را به درستی انجام دهیم و نه اینکه با تقطیع و گزینشی جدا کردن اطلاعات از آنها بهره برداری کنیم


من الله توفیق (4526279) (alef-13)
 
سپهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۳۲:۳۳
باید کل پزشکان رو ممنوع الخروج کنن.
تعرفه ها به دقت کاهش داده شود.
با هر خطای پزشکی به شدت برخورد شود.
وزیر محترم بهداشت و درمان نباید پزشک باشد. (4526322) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۸:۴۶:۳۶
آره اصلا پزشکا رو باید دار زد بیخود کردن پزشک شدن ، حتما واسه پول پزشک شدن بقیه هم واسه رضای خدا رفتن فنی و مهندسی (4526510) (alef-11)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۵۴:۱۳
چندسال پیش مادربزرگم حالش بد شد بردیمش بیمارستان شریعت رضوی سرآسیاب مهرآباد دکتر گفت این حالش خوبه داره خودشو لوس می‌کنه خدا امواتتون رو رحمت کنه همون شبش خدا بیامرز از دنیا رفت. (4526355) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۵۶:۱۱
من پزشک متخصص اطفال هستم. هیچ وقت حقوق چند 10 ملیونی که شما ادعا میکنید نداشتم. هیچ کدوم از همکاران من هم که در شهرستان مشغول گذراندن طرح هستن همچین حقوقهایی ندارند. لطفا این ادعاها رو به همه تعمیم ندید ! (4526359) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۷:۰۲:۲۵
دکتر او آرا باترا، پزشک فیلیپینی که 8 سال جنگ را زیر موشک باران دزفول، بی ادعا مشغول خدمت به مردم بود، باید نمونه پزشک واقعی مطابق آنچه در سوگند نامه تعریف شده معرفی کنید. (4526371) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۹:۳۵:۴۴
خواهشا بین پزشکای خودمون کم نبودن کسایی که زیر آتش بمب و خمپاره خدمت کردن، قحط الرجال نیست که پزشک فیلیپینیو مثال می فرمایید (4526578) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۸:۲۳:۵۰
باسلام
بخش اطفال و زایمان و سزارین این بیمارستان شیراز چند سال پیش به خاطر همین تخلفات تعطیلش کردن ولی چه فایده دوباره راه افتاد و ادامه تخلفات
منم نوزادمو پیش این پزشک بردم که فقط پول میدید و ویزیت گرفت و فقط دست نوزاد منو گرفت کشید بالا گفت سالمه من تعجب کردم گفتم آقای دکتر معاینه نمیکنید گفت ما دکتریم تشخیص میدیم
خیال کردین اگر پیگیری کنید و شکایت کنید به جایی می رسید راحت رای به نفع اون میدن و یا یک جریمه اندک که در مقابل داغ این زوج هیچی نیست
آره گفتن اشتباه یک پزشک زیر خاک دفن میشه ولی به چه قیمتی و تا چه حد اشتباه و چند نفر چرا کسی نیست یک برخورد جدی تری کنه (4526483) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۹:۰۱:۰۷
... بر ظالمان
کسانی که علم پزشکی را به شغل تبدیل کرده اند
کسانی که انسان ها را به کالا تبدیل کرده اند
کسانی که هنگام ملاقات با مریض، فرصت نگاه کردن به چشمان او را ندارند
...
خدااااا (4526526) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۹:۰۲:۱۲
سلام
سیستم کنترل و بالانس (check and balance) در یسیاری از ارگانهای کشور ما وجود ندارد. آزمایشگاه جواب آزمایش چاپ می کند بدون اینکه آزمایشی انجام شده باشد، پزشکی می نویسد معاینه کامل کرده و همه چیز نرماله بدون اینکه دست به مریض زده باشد، ارزیاب دارایی می گوید ارزیابی کرده و اعلام میکند نیازی به پرداخت مالیات نیست بدون اینکه نگاهی کرده باشد، مهندس ناظری می نویسد همه کارها بر اساس دستورات نظام مهندسی انجام شده ولی کار عملا با خطاهای زیاد انجام شده و .......

وقتی چک و کنترل نمیشی ، بالاتر از قانون میشی و یا اینکه خودت قانون میشی و نتیجه اش اینه. این مشکل را تمام جوامع داشته اند ولی تا حدود زیادی حلش کردند. بیایید ببینیم انها چه کار کردند و با توجه به فرهنگ کشورمان اجرایش کنیم. (4526530) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۹:۰۷:۱۷
کاش یه روزی برسه که درباره موضوعی که ازش اطلاع و سررشته نداریم اظهار نظر نکنیم و نیز هیچ وقت یک طرفه به قاضی نریم!!!!!
اگر خلافی صورت گرفته بسپاریم به دادگاه صالحه (4526542) (alef-13)
 
محمد ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۹:۱۷:۴۹
چرا درهای دنیا را به روی خود بسته ایم و از تجربه جهانی در این خصوص استفاده نمیکنیم شبکه درمان نیازمند ایجاد یک سیستم قانونمند و سپس مدیریت صحیح این سیستم میباشد. بیماری داشتم که مدارک کامل پزشکی آنرا توسط یکی از دوستان به یکی از کشورهای توسعه یافته جهت فقط مشورت بدون هیچگونه مسئولیتی برای نظام درمان آن کشور فرستادم و آنها در پاسخگویی آنقدر سریع و سختگیرانه با موضوع برخورد کردند که تعجب کردم چرا که در ایران همین مدارک را هر مطب یا درمانگاهی میبردم پزشکان در عرض چند دقیقه تجویز عمل جراحی میکردند. (4526551) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۳ ۰۷:۱۱:۴۸
بخاطراینکه اینجا ابتدا راهی انتخاب میشودکه پزشک بیشترین درامدراداشته باشد عمل جراحی درامد خوبی هم برای پزشک دارد هم بیمارستان (4533595) (alef-13)
 
Denmark
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۹:۱۸:۰۶
بقول شاعر " نه بر مرده بر زنده باید گریست". این وضعیت درمان ما واقعا تاسف بار است. هزینه های گزافی که به اسم طرح سلامت برای ملت و بیت المال تراشیدند این شد نتیجه اش. (4526553) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۹:۲۳:۱۰
سیستیم اداری ایران کارآئی لازم را نداره که کسی یاسازمانی در مقابل مسئولیتهای خودش جواب و حساب پس بدهد.
سیستیم اداری ما اینطوریه : تو تاسی سر منو نگو .منهم کچلی تو نگویم . خلاص (4526560) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۲۰:۵۸:۱۹
اغلب پزشک ها از وزیر بهداشت ناراضی هستند و و او را تاجر دارو میدانند (4526652) (alef-11)
 
جعفر روشن
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۲۱:۰۵:۳۸
از دست دادن يك كودك دل هر شنونده را درگير اندوه ميكند چه رسد به پدر و مادر داغديده... اما در مورد اين موضوع سهل انگارى و قصور پزشك معالج و بيمارستان را نميتوان به حساب نظام سلامت كشور نوشت ، چرا كه در چند سال اخير با سياست گذارى ها و تمهيدات دولت شايد يكى از بهترين نمره كلرنامه دولت اخير در قسمت بهداشت و درمان بوده . از حق نگذريم چقدر هموطنان نيازمند به درمان با همين نظام درمانى موفق به بدست آوردن سلامتى اشان شدند . (4526669) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۳ ۰۷:۱۰:۰۲
این نظام سلامت که از ان می گید ما که چیزی ندیدیم جزاینکه یه راه جدید درست کردن برای پولدارترکردن پزشکان اگر غیرازاین است اماربدید ببینیم میزان درامد پزشکان درنظام سلامت چقدربوده؟ (4533593) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۲۱:۳۳:۳۸
تمام پزشکان متخصص هم حقوق ده میلیونی و هم کارانه چند ده میلیونی می گیرن. کارمند علوم پزشکی فارس (4526715) (alef-13)
 
بینام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۲۱:۳۶:۲۴
چرا جواب اکو رو نگذاشتید؟ جز اینکه بیمار بیماری مادرزادی کمپلکس قلبی داشته و هیچ امیدی به بهبودی نداشته؟! چرا مدارکی که به نفع پزشک و به ضرر بیمار هست مثل اکو که کامل تشخیص گذاشته شده نگذاشتید. (4526717) (alef-13)
 
ف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۲۲:۰۴:۵۷
نظارت باید بیشتر باشه، ولی فراموش نکنید این پزشکان از همین جامعه بیمار پزشک شدن نباید انتظار داشت چون کسی پزشک شد انسان هم بشه، چی توی کشور درست هست که پزشکاش درست باشن؟زایمان طبیعی رو چنان روش پا فشاری میکنن که کلی نوزاد با آسیب مغزی به دنیا میان به دلیل اکسیژن نرسیدن به مغز حین زایمان!بعد آمار زایمان طبیعی ایران و امریکا رو با هم مقایسه میکنن!اینجا هر ماما مسول چندتاست اونجا بالای سر هر نفر یه تیمه...اینقد عدم مدیریت هست که باید بگم جون و رفاه مردم در پزشکی هم مثل بقیه جاها کمتر ارزشمنده،پزشکان خیلی شریفی هستند ولی عده ای پول پرست و سبکسر مایه شرم جامعه پزشکی و غم ملت هستند. در مورد درامد وقتی دزدی های میلیاردی پایان یافت اونوقت باید درامد پزشکا که خیلی کمتر از این حرفاست زیر سوال بره (4526748) (alef-13)
 
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۲۲:۲۵:۵۲
سلام
برادر یا خواهر عزیز
من از کارکنان بیمارستان هستم
نوشته اید که نظرات حاوی توهین افترا و نیش به دیگران را منتشر نمیکنید . ایا اغلب این نوشته ها این مصداق را ندارد؟
واقعیت ها در رابطه با این بیمار چیز دیگری است.
فقط به جهت تنویر افکار دوستان خدمت شما عرض میکنم اکوی این بیمار در همان روز بستری در بیمارستان نمازی انجام شده و بیماری قلبی کمپلکس و شدید داشته که غیر قابل عمل بوده است. از طرفی بیماری قلبی پیچیده این نوزاد به گونه ای بوده که نیازی به داروی پروستاگلندین نداشته است چه در شیراز موجود باشد و چه نباشد
متاسفانه واقعیت ها در این فضای مجازی وارونه جلوه داده شده و در اختیار مخاطب قرار میگیرد (4526781) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۲۳:۲۱:۱۲
ببخشید اینکه قلبش سمت راست بوده رو کی فهمیده ؟یعنی پزشک نفهمیده؟؟چقدر جو مدین.؟بعد بیمارستان علی اصغر میبردنش یا نمازی که زیر نظر دانشگاه هست. (4526820) (alef-13)
 
Estonia
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۲۳:۲۲:۱۲
خدا در سرزمین مسلمانان هیچ مخلوقی را گرفتار این سه جا نکند :
1- بیمارستان (مرکز پول شناسی و بی تفاوتی)
2- دادگاه (مرکز بروکراسی و سردرگرمی)
3- کلانتری (مرکز بی قانونی و تکبر)
خدا هیچ کسی را در مملکت کفار گرفتار این 3 جا نکند :
1- اداره مهاجرت (مرکز بی مهری)
2- اداره حمایت از جانوران (مرکز سرزنش)
3- اداره حمایت از کودکان و خانواده (مرکز حمایت از حقوق اضافی وبیش از حد)از خداوند میخواهم که به مسلمانان حقوق مدنی بدهد و به کفار مسئولیت مدنی چون هر دو برعکسش را دارند (4526821) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۲۳:۵۱:۳۶
چرا واقعیت رو نمیگید؟ چرا نمیگید جای عروق اصلی قلب جابه جا شده بوده چرا نمیگید آئورت که رگ اصلی بدن هست تنگ بوده و خون رو به اندام ها نمیرسونده چرا اکو رو نمیذارید (4526858) (alef-13)
 
مرتضي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۰۰:۱۱:۰۸
سلام
در مورد چاپ اين متن در سايت وزين الف چند نكته هست كه بد نيست دوستان تامل كنند:
١-علم پزشكي علمي پيچيده هست اين پيچيدگي منجر به درصد بالايي از خطا ميگردد . حتي زمانيكه پزشك بر اساس اصول علمي هم عمل كند باز بدليل اينكه ذاتا علم پزشكي علمي تجربي است همان كار چند سال بعد نقض ميگردد
٢- مسئله بعدي اينست كه بدليل پيچيدگي علم و اينكه حوزه پزشكي بسيار فوق تخصصي است بسياري از مطالب نياز به بررسي دارد و توضيحات اطبا درگير در اين زمينه راهگشاست در بسياري موارد بيماران بدليل نداشتن اگاهي كافي با بيان خاطرات خود كاملا حق را به خود ميدهند ولي با بررسي موضوع مشخص شده كه چنين نبوده است
٣-پزشكي با عارضه عجين شده است و پزشكي در دنيا وجود ندارد كه خود را از اين امر مستثنا بداند
٤-بدليل حساسيت امر طبابت ،نظارت امري حياتي است ولي اعتماد بيمار به پزشك نبايد در جامعه مخدوش شود چرا كه بيمار اولين قرباني اين سلب اعتماد است
٥-كيفيت اموزش پزشكي نبايد فداي كميت ان شود بياد داشته باشيم نبودن پزشك بهتر از بودن يك پزشك بي لياقت است
٦-پزشكان از دل همين جامعه برامده اند برخي طوري سخن ميگويند كه گويا خودشان از جاي ديگري امده اند و يا پزشكان از كشور يا سياره ديگر
اگر پزشكان ما خوب نيستند (كه بنده معتقدم كه بسيار تا ايده ال فاصله هست) اينها فرزندان و پدران و مادران و برادران و...ماهستند و اين نمودي از جامعه است

در انتها اميدوارم خداوند به خانواده اين فرزند ايران صبر عطا كند (4526879) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۳ ۰۷:۰۵:۳۵
خوب بگو مجوز دارند هرکاری میخواهند انجام دهند چرا دیگه این همه شر و ور سرهم کردی برای خودمن هم پیش امد هرپزشک منصفی که مدارک رامیدیدمی گفت پزشک دردرمان اشتباه کرده بخاطراینکه پول سونوگرافی بگیره ازمایش خون نفرستاده دادگاه انتظامی در رای که صادر کرد عین دفاعیات پزشک را نوشته بود بعدهم گفتن اگراعتراض داری ۱۵۰۰۰۰هزارتومان پرداخت کن برای اعتراض یه دکان دیگر درست کردند به نام دادگاه انتظامی هرکی میره پول ازش میگیرن بعد حکم به نفع پزشک میدن شما حتما ازقشر همین مرفهین هستید پزشکان تحت عناوینی همچون خطای پزشکی عارضه طبیعی عدم توانایی درتشخیص پول هنگفت میگیرن هرکاری دلشون بخواهد می کنند کسی هم نمیتونه با اینها برخورد کنه چون نفوذ وقدرت بسیار دارند پزشکی که همزمان ۶مریض را معاینه می کند آیا پزشک است یا کاسب این ثروتها ی میلیاردی ازکجا می اید ؟؟؟!!!جز از دوشیدن بیماران کجای دنیا اینگونه است (4533592) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۰۰:۱۴:۰۸
چند روز پیش رفتم دندانپزشکی برای کشیدن دندانم. پزشک محترم ۲۰ هزار تومن گرفت، نگاه کرد گفت: من دندان نمیکشم برو یه جای دیگه. (4526883) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۰۰:۳۸:۲۱
در سریال هشت بهشت یک دیالوگ جالب بود:
مرحوم حسین پناهی به طبیب گفت چرا از قبرستان رو بر می گردانی؟ گفت خیلی از اینها مریض من بودند از آنها خجالت می کشم.
اربابش هم گفت: طبیبان یاوران عزرائیلند. (4526907) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۳:۴۵:۴۰
ای طفل معصوم نیومده پرپر شد (4527514) (alef-11)
 
اکبر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۷:۳۲:۴۳
و چقدر شب روز دنبال تهیه داروی اپو پنتوکسی فیلین گشتیم ونه یافیم (4527790) (alef-11)
 
فاطمه
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۷:۵۶:۰۱
بدند
اما اینم غیر قابل انکاره که بعضی پزشک ها وافعا دارن کاسبی میکنن
من از دوستان صمیمی مادر علی هستم
پزشکی که روز اول اومد بالا سر علی 200 هزار تومان ویزیت گرفت و ساده ترین معاینه ها رو انجام نداده و وضعیت قلب رو زده نرمال بدون. اینکه حتی بفهمه قلبش سمت چپش نبوده
سونوگراف ایشون برای هر سونو 400 تومان گرفته یعنی سرجمع تو سه تا سونو 1200000تومان گرفته و تو هر سه تا سونو وضعیت قلب و کبد و ریه رو زده نرمال.
هزاران نفر هستند که قلبشون سمت راستشونه و دارن زندگیشونو میکنن. اگر از روز اول تشخیص داده بودن مشکل چی بود این طفل معصوم اینهمه اذیت نمی شد. مادرش اینقدر داغون نمیشد.
یرگشتید میگید این بیماریش مادرزادی یوده و وضعش خراب بوده. یر فرض مثال اگر برای علی هیچ کاری هم نمیشد کرد پزشک مکلف به نتیجه نیست بلکه باید متعهد باشه کار خودش رو درست انجام بده. اینکه چی بر سر علی میاد نباید روی تشخیص پزشک سونوگراف تاثیر بذاره اون موظفه در قبال پول هنگفتی که واسه چند دقیقه سونو گرفته درست معاینه کنه. علی اولین و اخرین بچه ای نیست که بر اثر این اتفاقات از بین میره. اما حرف ما و درد ما اینه که ((برخی)) پزشکانی که علیرغم دریافت هزینه های سنگین هیچ تعهد و وجدانی ندارند کی باید رو اینها نظارت داشته باشه. فارغ از هر جناح بندی سیاسی میگم اینکه بیمارستان نمازی داره از حجم بیمار از همه حای کشور میاد پر میشه و اینکه مگه چند تا دستگاه اکو وجود داره برای اینهمه بیمار مقصرش مردم هستند؟ خب مسئولش وزیره دیگه. عمه من که نباید پیگیری کنه. مردمی که نه از بیمارستان خصوصی خیری دیدن و نه دولتی درد دلشونو کجا ببرن. (4527809) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۳ ۰۶:۵۴:۳۰
هبچ مقامی نه برکارپزشکان نظارت داردونه میتواندانهارا محاکمه کند کلاهرکاری دلشون بخواهد انجام میدن وقتی همه چیز ازدادگاه انتظامی روسا ناظرین وکلا همه مسولین ازصنف خودشون هستند نتیجه همین میشود هیچ کس دردادگاه انتظامی نتیجه نمی گیرد چون دادستان وقاضی پزشک هستند وهوای همدیگررا دارندواین موضوع سالهای سال هست که وجود دارد وهیچ مقامی به دلیل نفوذ وقدرت پزشکان توانایی تغییرراندارد پزشکی که همزمان ۶مریض را معاینه می کندآیا میشودبه او گفت پزشک دیگر ایشان یک کاسب هستند نه پزشک به بیمار بعنوان وسیله کسب درامد نگاه می کند ثروتهای میلیاردی تنها درکشور ما است که نصیب پزشکان میشود پولهای زیرمیزی وروی میزی تحت عناوینی همچون حق سرانه وغیره پزشکان را مرفه ترین وثروت مندترین قشرجامعه کرده وبه همین دلیل کسی یارای مقاومت دربرابرانهاراندارددرکشورهای دیگر پزشکی یک شغل عاشقانه است طرف بایدعاشق باشد تاپزشک بشود پول وثروتی درکارنیست اما اینجا پزشکی یک تجارت پرسود است نه تنها پزشکی بلکه تمام فرایند درمان یک مریض ازبدو تاختم همه تجارت پرسودی است که دردنیا نمونه ندارد (4533591) (alef-13)
 
من
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۰۱:۳۵:۰۳
آقایون، داداشا
توجه کنید:
این اتفاق در یکی از معتبر ترین و گران قیمت ترین بیمارستان های استان و جنوب کشور هست، که از کشورهای دیگه هم بیمار پروازی داره، و مهم تر اینکه، دکترای مقصر و مورد نظر در این اتفاق ناگوار هم از چهره های برجسته کشور هستند. خیلی جالبه که با این همه امکانات و تجربه و ادعا و حق ویزیت و ... مسئله ی به این کوچکی و قابل درمان رو تشخیص ندادن.

یه خورده به خودمون بیایم.

وزیر
رسیدگی
بیمارستان - دکتر - خون مردم - شیشه (4535457) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.