توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 417985
شهدای حله عراق خوزستانی بودند/ استانداری در حال شناسایی اسامی افراد
تاریخ انتشار : شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۱
دبیر ستاد اربعین با بیان اینکه شهدای حادثه تروریستی حله زائران خوزستان به ویژه شهر اهواز و اطراف آن بودند،گفت: تاکنون در محل انفجار، در میان اجساد و در بیمارستان 28 گذرنامه و کارت شناسایی کشف کردیم که اسامی این شهدا مشخص شده است.

به گزارش فارس به نقل از ستاد اربعین، مجید آقا بابایی اظهار کرد: پس از انتقال اجساد شهدای حادثه تروریستی در جنوب عراق، به کشور، شب گذشته این اجساد از فرودگاه مهرآباد برای شناسایی هویت به پزشکی قانونی تهران منتقل شد.

وی ادامه داد: بر اساس نمونه برداری‌های انجام شده از اجساد مشخص شد 36 زن، 12 مرد و چهار نفر غیر قابل تشخیص بودند این در حالی است که تکه‌هایی از اجساد نیز در پزشکی قانونی وجود دارد.

دبیر ستاد اربعین با بیان اینکه شهدای این حادثه زائران استان خوزستان بویژه شهر اهواز و اطراف آن بودند اظهار داشت: تاکنون در محل انفجار، در میان اجساد و در بیمارستان 28 گذرنامه و کارت شناسایی کشف کردیم که اسامی این شهدا مشخص شده است.

به گفته آقا بابایی شهدای این حادثه همگی در قالب یک کاروان اعزام شده و با یکدیگر دارای آشنایی بودند.

وی افزود: در حال حاضر استانداری خوزستان در حال شناسایی اسامی این افراد است و اقوام این زائران برای شناسایی هویت اجساد به پزشکی قانونی خوزستان مراجعه کرده تا از آن‌ها آزمایش DNA گرفته شده و با ارسال این آزمایش به تهران هویت اجساد هر چه سریع‌تر مشخص شود.

وی در مورد پرداخت دیه از سوی بیمه به خانواده‌های شهدای این حادثه گفت: هنوز مشخص نیست که این افراد تحت پوشش بیمه قرار داشته‌اند یا خیر، اما بر اساس قانون کشور شهید محسوب می‌شوند.
 
کلمات کلیدی : داعش+حملات تروریستی+حمله به عزاداران حسینی + حادثه تروریستی حله
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.