توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 417987
جمالی: وزارت خارجه هر چه سریعتر اطلاعات حادثه تروریستی حله را در اختیار کمیسیون امنیت ملی قرار دهد
تاریخ انتشار : شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۱
یک عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید هر چه سریعتر ابعاد حادثه تروریستی حله عراق و شهادت تعدادی از زائران ایرانی را رسیدگی کند گفت: درخواست ما از وزارت خارجه جمع‌آوری و ارائه این اطلاعات و اقدامات از دولت عراق و سایر مبادی زیربط و ارائه گزارشی به کمیسیون امنیت ملی است.

به گزارش ایسنا، محمدجواد جمالی در گفت‌وگویی اظهار کرد: وزارت خارجه به عنوان یکی از وظایف ذاتی‌اش باید اگر اتفاقی برای اتباع ایرانی در هر جای دنیا می‌افتد به آن رسیدگی کرده و دولت آن کشور بخواهد اطلاعات کافی را در اختیار مقامات وزارت خارجه قرار دهد. در همین راستا مجلس به خصوص امنیت ملی  نیز باید در جریان قضایا قرار گیرد که این موضوع شامل حادثه تروریستی حله عراق نیز می‌شود.

وی ادامه داد: با وجودی که دولت عراق درگیر مشکلات داخلی خود و مناطق مختلف همچون موصل است ما از دولت دوست، برادر و همسایه عراق می‌خواهیم پیگیری این حادثه تروریستی بوده و با دستگیری مسببان آنها را به سزای اعمالشان برساند. قطعا وزارت خارجه نیز باید اطلاعات را از دولت عراق و سایر مبادی زیربط به دست آورد ه و آن در اختیار کمیسیون امنیت ملی قرار داده تا کمیسیون بررسی های لازم را انجام دهد.

این عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  با اشاره به انجام این اقدام تروریستی از سوی گروه تکفیری داعش گفت:‌ این اقدام از جمله ترورهای کور است؛ چون داعش در روز اربعین و راهپیمایی گسترده ناکام ماند و این حادثه تروریستی نیز خارج از مسیر راهپیمایی اربعین در نجف و کربلا رخ داده است.

جمالی در عین حال گفت: لازم است از همه کسانی که علی رغم ناامنی های گسترده و شدید در عراق که توسط کشورهای بیگانه، داعش و گروه های تروریستی ایجاد شده سعی در فراهم کردن امنیت در ایام پیاده روی اربعین در نجف و کربلا را داشته اند تشکر کنم . ان‌شاءالله شهدای این حادثه تروریستی به عنوان عاشقان امام حسین (ع) همجوار با این امام محشور شوند و لازم است به خانواده‌های آن‌ها تسلیت بگویم.
 
کلمات کلیدی : داعش+حملات تروریستی+حمله به عزاداران حسینی + حادثه تروریستی حله
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.