توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507985
امیر حاتمی مطرح کرد: تولید محصولات نظامی در کمترین زمان و بهترین کیفیت در دستورکار
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۱
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه پشتیبانی از نیروهای مسلح با قدرت ادامه خواهد داشت، گفت: بایستی بدانیم در این چهار سال برای هر یک از نیروهای مسلح چه کارهایی باید انجام‌ دهیم.

به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در همایش مدیران ارشد این وزارتخانه با گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره)، شهدای انقلاب اسلامی، شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم به ویژه یک هزار شهید صنعت دفاعی اظهار داشت: این روزها شاهد بازگشت پیکر پاک شهید حججی به کشور هستیم ‌که طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب، این شهید بزرگوار حجتی بر روی زمین ‌برای همه ما شدند.

وی با بیان اینکه این روزها فضای شهادت با بازگشت پیکر شهید حججی در جامعه موج می‌زند، افزود: امنیت و آرامش امروز کشورمان را مدیون شهدا هستیم و از خداوند می‌خواهیم این نعمت گران‌بها را از ما نگیرد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه با قدردانی از اعتماد فرمانده معظم کل قوا، رئیس جمهور و نمایندگان مجلس تصریح کرد: رأی اعتماد قاطع نمایندگان مجلس به وزیر دفاع نشانه اعتماد ملت به بخش دفاع بود که به دست نمایندگان ملت قهرمان ایران اتفاق افتاد.

حاتمی با بیان اینکه نیروهای مسلح مورد وثوق و اعتماد ملت ایران هستند، تاکید کرد: رأی قاطع نمایندگان مجلس نشان داد اراده نمایندگان بر پشتیبانی و حمایت از نیروهای مسلح و بخش دفاع و قدرت بازدارندگی قرار دارد.

وی با اشاره به برنامه چهار ساله وزارت دفاع، لازمه اجرای این برنامه را همکاری و همدلی همه کارکنان در تمام بخش‌‌ها در سطح وزارت دفاع دانست و خاطرنشان کرد: بحمدالله در دوره‌های گذشته به ویژه در دوره سردار دهقان اقدامات بسیار خوبی در سطح وزارت دفاع انجام شد‌ و امروز این امانت را باید با قدرت به پیش برده و به نسل آینده تحویل دهیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بخش دیگری از سخنان خود اخلاق‌مداری، قانون‌گرایی، برنامه‌محوری و شایسته‌سالاری را چهار اصل مهم در اجرای امور در وزارت دفاع دانست و گفت: از همه مدیران می‌خواهم به تکریم و احترام ‌‌تمام همکاران در وزارت دفاع و نیروهای مسلح اهتمام ویژه داشته باشند.‌

حاتمی با بیان اینکه کارکنان وزارت دفاع جزو متعهدترین، شریف‌ترین، ولایی ترین و پاک ترین نیروها هستند، گفت: تکریم ذینفعان، اخلاق مداری و رفتارهای متناسب با آموزه های اسلامی و انسانی از اولویت های ما در صنعت دفاعی خواهد بود.

وی پاسخگویی را یکی از مصادیق مهم تکریم و احترام دانست و اضافه کرد: کسانی که در دستگاه حکومت مسئولیت دارند باید در مقابل ذی‌نفعان پاسخگو باشند که بحمدالله در وزارت دفاع مصادیق برجسته‌ای از پاسخگویی سریع و دقیق در کمال احترام را داریم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه وزارت دفاع یک مجموعه مورد احترام و مورد نظر ‌فرماندهی معظم کل قوا و ‌تکریم همگان است، اظهار داشت: از همه مدیران وزارت دفاع می‌خواهم با تمام ذی‌نفعان با زبان احترام سخن بگویند و غیر از این انتظار نیست.

وی با بیان اینکه قانون‌گرایی مهم‌ترین اصل در هر وزارتخانه است، افزود: وزیر مسئول رصد، پایش و اجرای قانون در سطح وزارتخانه است لذا ‌همه مدیران باید پایبند به اجرای قانون باشند و هر جا مشکلی بود مطمئن باشند معاونت حقوقی نسبت به رفع سریع موانع قانونی اقدام خواهد کرد.

حاتمی با برشمردن برخی مصادیق بی‌توجهی به ‌قانون‌ خاطرنشان کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، همه باید به قانون احترام بگذاریم و در اجرای آن نهایت اهتمام را داشته باشیم چرا که در غیر این صورت شاهد بی‌عدالتی خواهیم بود.

وزیر دفاع به اصل مهم برنامه‌محوری در سطح وزارت دفاع اشاره کرد و گفت: برنامه چهار ساله دوره قبل با راهبری سردار دهقان به خوبی اجرایی شد و به موفقیت‌های خوبی دست یافتیم.

وی با بیان اینکه برنامه چهار ساله دوم وزارت دفاع کامل‌تر از دوره قبل توسط یک هیئت عالی و اندیشه‌ورز تهیه شده است، تاکید کرد: این برنامه کامل، هماهنگ، دقیق و کاربردی است که با اجرای آن ان‌شاءالله قدم های بسیار خوبی در سطح وزارت دفاع و نیروهای مسلح برداشته خواهد شد.

حاتمی با بیان اینکه شایسته‌سالاری را با اجرای طرح معراج در سطح وزارت دفاع مورد تاکید و توجه قرار داده ایم، اضافه کرد: در این طرح مدیران مستعد و شایسته شناسایی و با روش استادشاگردی برای مشاغل مدیریتی آماده می‌شوند.

وی خروجی این طرح را مدیرانی "متدین، حزب‌اللهی، کاردان، شجاع و امین" دانست و گفت: مدیران آینده وزارت دفاع در این طرح در مقابل نظام، انقلاب و مردم خود را مسئول دانسته و با تمام وجود تلاش خواهند کرد و در مقابل دشمنان شجاعانه می‌ایستند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سخنان خود ارتقای معیشت کارکنان نیروهای مسلح را مدنظر قرار داد و تصریح کرد: توجه به معیشت کارکنان نیروهای مسلح، نیازمند توجه و عنایت همه ارکان نظام اسلامی است.

وی با بیان اینکه طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب، وزیر دفاع معاون پشتیبانی فرماندهی ‌کل قواست، خاطرنشان کرد: بایستی بدانیم در این چهار سال برای هر یک از نیروهای مسلح چه کارهایی در دستور کار داریم.

حاتمی با بیان اینکه پشتیبانی از نیروهای مسلح با قدرت ادامه خواهد داشت، گفت: تمام صنایع باید نیازمندی‌های نیروهای مسلح را دریافت و در کم‌ترین زمان و با بهترین کیفیت محصول را تحویل دهند تا شاهد ا‌فزایش قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران باشیم.

وزیر دفاع توجه ویژه به شبکه همکاران را مدنظر قرار داد و گفت: در این دوره شبکه همکاران جایگاه ویژه‌ای خواهند داشت ‌و از همه مدیران عامل سا‌زمان‌ها می‌خو‌اهم به آنها بها ‌دهند و در سرمایه‌گذاری‌ها به این شبکه‌ها توجه ویژه‌ایی صورت گیرد.

وی خواستار توجه کارکنان به ویژه مدیران به خانواده‌ها شد و گفت: دشمنان امروز با جنگ نرم و عملیات روانی هجمه شدیدی را علیه کانون خانواده پیش بینی کرده‌اند، لذا ‌می‌بایست خانواده در اولویت توجه مدیران و کارکنان بوده و از هرگونه آسیب و گزندی مصون نگه داشته شود.

در پایان این مراسم امیر سرتیپ حاتمی، حجت الاسلام قندهاری و سایر مسئولان  وزارت دفاع با حضور در مزار شهدای گمنام قبور نورانی این عزیزان را عطر افشانی کردند.
 
کلمات کلیدی : امیر حاتمی ، وزارت دفاع ،سامانه موشکی، باور۳۷۳
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.