توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508602
امیر حاتمی: امروز نه تنها ایران هراسی حاکم نیست بلکه ایران دوستی وجود دارد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۷
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرد که امروز نه تنها ایران هراسی حاکم نیست بلکه ایران دوستی وجود دارد و ما فرصتهای بزرگی داریم که به تهدیدات و تحریمها فائق شویم.

به گزارش ایسنا، امیر حاتمی صبح امروز (سه‌شنبه) طی سخنانی در همایش حقوق دفاعی گفت: ما در دوره اخیر با تهدید و تحریم توان دفاعی و موشکی مواجه هستیم که با هدف سیاسی برای بازدارندگی قدرت کشور تلاش می‌کنیم و می خواهند از ابزار حقوقی برای ایجاد اقناع و اجماع در این خصوص استفاده کنند.

وی ادامه داد: اینکه تفسیرها و تعبیرهای سلیقه‌ای انجام شود و با اتکا به آن تفاسیر قدرت بازدارندگی کشور را مورد تهدید قرار بگیرد از موضوعاتی است که همکاران ما در موضع حقوقی نیروهای مسلح باید به آن حساس باشند و اجازه ندهند این اتفاق بیفتد و حتما هم این اجازه داده نخواهد شد.

وزیر دفاع تاکید کرد: کسانی می‌خواهند با استفاده از مبانی حقوقی قدرت کشورها را تهدید کنند؛ به خصوص کشوری همچون جمهوری اسلامی ایران.  اما تحریم توان دفاعی و موشکی جمهوری اسلامی تنها اقدام دشمنان علیه ما نیست و تلاش‌هایی در عرصه‌های دیگر هم داشته‌اند که همیشه با ناکامی مواجه شدند.

حاتمی تاکید کرد: خواست دشمنان این بوده که همسایه‌های ما به جای کشورهایی با ثبات، تروریست‌ها باشند اما امروز در عراق و سوریه شرایط خوبی از نظر امنیت حاکم شده و آنچه آنها پیش‌بینی کرده و بافته بودند، پنبه شد.

وی گفت: در حوزه داخلی نیز در همه امور تلاش داشتند بگویند وحدت مردم و مسئولین مخدوش شده است اما این اتفاق نیفتاد و در حال حاضر انسجام خوبی در کشور وجود دارد و انتخابات اخیر و اتفاق‌های بعدی آن نشان داد این حرکت حرکت موفقی نبوده است.

وزیر دفاع با بیان اینکه ضریب امنیت کشور همیشه افزایش پیدا کرده است، افزود: امروز نه تنها ایران هراسی حاکم نیست بلکه ایران دوستی وجود دارد و ما فرصت‌های مغتنم و بزرگی داریم که می‌توانیم بر تهدیدات و تحریم‌ها فائق بیاییم و نیروهای مسلح باید قدرت خود را حفظ کرده و ارتقا دهند.

امیر حاتمی تاکید کرد: در حوزه تعامل با مجلس نیز فضای خوبی وجود دارد و باید این تعامل را تقویت کرد. به ویژه در ارائه نظرات کارشناسی در مورد طرح‌ها و لوایح مرتبط با نیروهای مسلح باید ارتباط بیشتری داشته باشیم؛ به خصوص در حوزه‌ای مانند حوزه ایثارگران و متخصصین حقوقی باید حضوری نهادینه داشته باشند.
 
کلمات کلیدی : امیر حاتمی + وزارت دفاع + ایران هراسی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.