توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 389275
رئیس مجلس فرانسه: موانع بانکی ایران و فرانسه برطرف خواهد شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۹
رئیس مجلس فرانسه گفت که موانع بانکی ایران و فرانسه برطرف خواهد شد.

به گزارش فارس، کلود بارتلون رئیس مجلس ملی فرانسه صبح امروز پس از دیدار با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی طی نشست خبری، اظهار داشت: از ریاست محترم مجلس شورای اسلامی به جهت دعوت از بنده تشکر می‌کنم.

وی افزود: ما همراه با هیأتی شامل رئیس گروه دوستی پارلمان ایران و فرانسه، همچنین هیأتی از سیاست خارجی و دفاع برای این دیدار حاضر شدیم و تسلیت و همدردی داریم برای حادثه تروریستی سوءقصد در نیس فرانسه که در ژانویه گذشته اتفاق افتاد و باعث شد سفر من به ایران به تعویق بیفتد.

وی افزود:‌ اینگونه سفرها به نمایندگان و مردم اجازه می‌دهد روابطی بهتر از قبل داشته باشند چه در توافق هسته‌ای و چه در بحران‌های منطقه‌ای و یا روابط اقتصادی بین دو کشور.

رئیس مجلس ملی فرانسه در ادامه یادآور شد: اینگونه دیدارها در روابط پارلمانی بیشتر بین دو کشور کمک می‌کند و باعث می‌شود این روابط ارتقاء یابد. همچنین در زمینه روابط بین دو مجلس این نکته را اضافه می‌کنم که ما بر حفظ روابط پارلمانی دو کشور همواره تاکید داریم. چرا که قبل از این رئیس سیاست خارجی فرانسه سفری به ایران داشت. پس از اجرای توافقنامه وین چنین دیدارهایی به روابط پارلمانی قطعا کمک خواهد کرد. چرا که رئیس‌جمهور ایران چندی پیش به فرانسه سفر کرد و مسئولان فرانسه نیز سفرهایی به ایران داشتند.

وی ادامه داد: چنین سفرها و دیدارهایی به نگارش‌ صفحه جدیدی در تاریخ ایران و فرانسه برای ارتقاء روابط بین دو کشور کمک می‌کند. بسیار خوشحالم از این دیدار که به ما اجازه داد صحبت و مبادلاتی در زمینه‌های مختلف داشته باشیم.

بارتلون در خاتمه تاکید کرد: این دیدار و صحبت‌ها به ارتقا روابط و اجرای کامل توافقنامه وین همچنین برداشته شدن موانع بانکی و حضور شرکت‌های ما در ایران کمک خواهد کرد که در نهایت منجر به توسعه روابط اقتصادی دو کشور خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : کلود بارتلون+مجلس فرانسه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.