توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 478448
ساندرز: ترامپ به همان میزان که می‌ترسیدم بد است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۴
نامزد درون حزبی دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ از اظهارات جنجالی مرکل علیه ترامپ حمایت کرده و تاکید کرد که رئیس جمهور جدید آمریکا به همان اندازه که می ترسیدم بد است.

به گزارش تسنیم، "برنی ساندرز"، نامزد درون حزبی دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 از اظهارات جنجالی اخیر مرکل درباره آمریکا و رئیس جمهور این کشور حمایت کرده و تاکید کرد که اهانت به متحد قدیمی مانند آلمان چیزی است که بسیاری از ما از آن احساس ناراحتی می کنیم.

وی در گفتگویی با خبرگزاری آلمان تاکید کرد که به اعتقاد من این قابل قبول نیست که رئیس جمهور آمریکا آشکارا به صدر اعظم آلمان حمله کند. ترامپ اخیرا در پیامی توئیتری مازاد تجاری بالای آلمان نسبت به آمریکا و هزینه کم نظامی این کشور در ناتو را مورد انتقاد شدید قرار داد. وی این مسئله را برای آمریکا بسیار بد دانسته و تاکید کرد که این شرایط تغییر می کند.

این اظهارات ترامپ در واکنش به گفته های مرکل مبنی بر اینکه اروپا دیگر نمی تواند به شریک آمریکایی خود متکی باشد و باید مستقل تر عمل کند ایراد شد.

"ساندرز" همچنین بر اهمیت مناسبات آلمان و اروپا با آمریکا تاکید کرد.

ساندرز که برای معرفی یکی از کتابهایش به آلمان سفر کرده است همچنین تاکید کرد که ترامپ بد است و به همان اندازه که من می ترسیدم بد است.
 
کلمات کلیدی : ساندرز،ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.