توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 467044
اعتراض صدها نفری در ژاپن علیه پایگاه‌های آمریکا
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۰
صدها تن از مردم ژاپن در سالروز کشته شدن یک زن ژاپنی به دست یک تفنگدار آمریکایی به خیابان‌های توکیو آمدند و خواستار جابه جایی پایگاه آمریکا از اوکیناوا شدند. تظاهرات جداگانه‌ای هم در استان اوکیناوا برگزار شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری راشاتودی، معترضان در توکیو با در دست داشتن بنرهایی با نوشته "پایگاه در اوکیناوا نباشد" اعتراض خود را نشان دادند.

پدر زن جوانی که سال گذشته به دست یک آمریکایی کشته شد با صدور پیامی خواستار برچیده شدن پایگاه‌های ارتش آمریکا از تمام مناطق ژاپن شد.

او گفت: چنین حوادثی رخ می‌دهد چراکه اوکیناوا میزبان پایگاه‌های ارتش آمریکاست. می‌خواهم بدون هیچ تاخیری این پایگاه‌ها برچیده شود و این خواسته قلبی بسیاری از ساکنان اوکیناوا هم هست.

در ادامه پیام او آمده است: هیچ چیز ندارم که به متهم بگویم. ما خانواده شجاعی هستیم که نمی‌توانیم هرگز او را ببخشیم و نمی‌توانیم هیچ بهانه‌ای را از جانب او پذیریم. ما همچنین از تمامی مردمی که با ما ابراز همدردی و حمایت کردند تشکر می‌کنیم. غم و اندوه به خاطر از دست دادن دخترمان هرگز از بین نمی‌رود اما قلب‌هایمان همواره به یاد اوست و برای او دعا خواهیم کرد.

در ۲۸ آوریل ۲۰۱۶ دختر ۲۰ ساله‌ای مورد تجاوز یک مقاطعه کار مدنی ۳۲ ساله قرار گرفت و به دست این تفنگدار سابق آمریکایی کشته شد.

این اتفاق تلخ موجی از اعتراضات گسترده را در ژاپن به راه انداخت و در ژوئن ۲۰۱۶ دست‌کم ۵۰ هزار تن به حضور نظامی گسترده آمریکا در اوکیناوا اعتراض کردند.

در واکنش به اعتراضات مردمی ارتش آمریکا محدودیت‌های ترددی اعلام کرد و مصرف مشروبات الکی در این پایگاه‌ها ممنوع شد اما ۱۱ روز بعد این تدابیر لغو شد.

همزمان تظاهرات دیگری در منطقه هنوکو واقع در شهر ناگو استان اوکیناوا برگزار شد.

حدود سه هزار تن در این تجمع اعتراض آمیز حضور داشتند.
 
کلمات کلیدی : ژاپن + آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.