توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 310542
واکنش نجفی به اظهارات یک کارشناس آمریکایی درباره پی ام دی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۴۷
نماينده دائم ايران در آژانس بين المللی انرژی در واکنش به اظهارات یک کارشناس آمریکایی گفت:براساس بند ١٤برجام ١+٥ متعهداست قطعنامه‌ای را به شورای حکام آژانس ارائه دهند که هدف آن بستن موضوع پی ام دی است.

رضا نجفي نماينده دائم ايران در اژانس بين المللي انرژي اتمي استناد ها به سخنان يك كارشناس امريكايي در مورد پي ام دي را رد كرد و گفت: طرفهای مقابل می دانند که شرط اجرای برجام بسته شدن اين پرونده است.

به گزارش مهر وي در پاسخ به سوالي درباره اظهارات يكي از مقام هاي سابق امريكا مبني بسته نشدن پرونده پی ام دی گفت :" باید توجه شود که طبق بند ۱۴ برجام، اعضای ۱+۵ متعهد هستند قطعنامه ای را به{اجلاس ۲۴ آذر}شورای حکام ارائه کنند که هدفش بستن موضوع (closing the issue) است. طرفهای مقابل هم می دانند که شرط اجرای برجام بسته شدن پرونده است."

وي افزود : متاسفانه برخی قبلا هم به تبعیت از منابع غربی تیترهایی همچون "آمانو و ۱۲ نفر از بازرسان آژانس برای بازرسی از تاسیسات نظامی پارچین به تهران آمده اند" یا "رسانه های غربی: آمانو با دانشمندان ایرانی مصاحبه می کند" در سایتهای خود زده بودند که کاملا گمراه کننده و خلاف نقشه راه بود و در واقع نه بازرسی وارد سایت پارچین شد و نه هیچ دانشمند هسته ای با آمانو یا بازرسان مصاحبه کرد.

نجفي إظهار داشت: الان هم حرف یک فردی که هیچ مسئولیتی ندارد بعنوان نتیجه قطعی فرض شده است. اینکه چرا برخی سایتها دنبال منفی بافی هستند و دلایل آن، چون مربوط به بحثهای سیاسی داخلی است فعلا به سکوت برگزار می کنیم.
 
کلمات کلیدی : پی ام دی+آژانس+ایران+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.